KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Grzegorz Turnau

Grzegorz Turnau

Grzegorz Turnau

kategoria
2
wydarzenia
Średnia ocena: <b>4.96</b> na 5
Średnia ocena: 4.96 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Grzegorz Turnau to polski artysta, aranżer, pianista, kompozytor, wokalista i poeta. Wykonawca tzw. poezji śpiewanej albo piosenki poetyckiej. Grzegorz Turnau stworzył swój własny, niepowtarzalny i bardzo charakterystyczny styl muzyczny i kompozycyjny (stosowanie określonych skal i harmonii), czasami nawiązujący do muzyki jazzowej, smooth-jazzowej, także do dokonań Marka Grechuty i Jana Kantego Pawluśkiewicza. Wśród instrumentów główne miejsce zajmuje zawsze fortepian, na którym gra sam Turnau, ale także saksofon, obój, flet, gitary, smyczki oraz sekcja rytmiczna (perkusja plus bas). Od ponad dziesięciu lat występuje i nagrywa ze swoim stałym zespołem (m.in Jacek Królik, Leszek Szczerba, Sławomir Berny, Robert Kubiszyn czy Mariusz Pędziałek). W latach 1973 - 1980 uczył się grać na fortepianie w podstawowej szkole muzycznej. Wyjechał na rok do Wielkiej Brytanii, skąd powrócił i ukończył V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Debiutował na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie piosenką "Znów Wędrujemy" będąc jeszcze uczniem III klasy liceum. Zdobył pierwszą nagrodę, a dzięki niej trafił do Piwnicy pod Baranami zaproszony przez Piotra Skrzyneckiego. W latach młodości często jeździł do swoich dziadków do Inowrocławia, dokąd nadal przyjeżdża, organizując koncerty z udziałem swoim i innych zaproszonych przez siebie artystów, (co rok, w swoje urodziny). Grzegorz Turnau nagrał dwie płyty poświęcone twórczości innych artystów: Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego oraz Marka Grechuty.
13 stycznia 2018
godz. 20:00

Grzegorz Turnau "L - Live" Koncert urodziNOWY

Ceny biletów:
od 70 do 125 PLN
16 stycznia 2018
godz. 19:30

Grzegorz Turnau "L - Live" Koncert urodziNOWY

Ceny biletów:
od 75 do 125 PLN
Grzegorz Turnau - filmy i grafiki
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
9 grudnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Anna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"SUPER!!!! bardzo "solidny " koncert: świetni muzycy, instrumenty jak w orkiestrze, sala piękna a Turnau jak zawsze -dusza unosi się pod sufit w euforii ( w środku tygodnia jechaliśmy 100 km-warto!)"
7 grudnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Jadwiga oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Piękny koncert wzbogacony projekcją zdjęć i teledysków. Polecam!!!"
7 grudnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Kalina oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert rewelacyjny. Polecam."
7 grudnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Urszula oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Piękny, bogaty muzycznie i w słowo koncert. Najważniejszy Grzegorz Turnau świetnie śpiewający również żartujący, pozwalający publiczności pośpiewać. Uczta. "
7 grudnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Natalia oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Piękny koncert, który trwał niespełna dwie i pół godziny. Pan Grzegorz skupił się co prawda na utworach z jego najnowszej płyty, jeszcze nie tak znanych, jak poprzednie, ale miło było usłyszeć coś nowego. Wybrzmiały również "stare" utwory, przy których publiczność śmiało mogła śpiewać razem z wykonawcą. Wielki plus za sarkastyczny humor Turnaua. "
7 grudnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Jagoda oceniając napisał(a) dodatkowo:
"po prostu WSPANIALE CUDOWNIE UKOJENIE MOJEJ DUSZY. DZIĘKUJĘ "
7 grudnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
sebastian oceniając napisał(a) dodatkowo:
"poleca z całego serca :)"
4 grudnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Katarzyna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert suuuper! Było i trochę sentymentalnie i zabawnie. dodatkową atrakcją była projekcja zdjęć i fragmentów teledysków. Bodźców kilka ale najważniejszy muzyka. Muzycy kapitalni. Byłam oczarowana. Polecam."
4 grudnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Ewa oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspaniały koncert, pełen dynamiki i niestandardowych wykonań różnych utworów. Chapeaux bas dla p. Grzegorza Turnaua i muzyków, że przez ponad dwie godziny non-stop byli w stanie dostarczać nam niezapomnianych wrażeń. "
3 grudnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Marcin oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspaniały koncert. Polecam. "
3 grudnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Konrad oceniając napisał(a) dodatkowo:
"To nie tylko koncert- to sentymentalna podróż w świat mej młodości ze wspaniałymi instrumentalistami i rodzynkiem Grzegorzem Turnauem. "
3 grudnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Maveric oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Super koncert, prawie dwie i pół godziny zróżnicowanej muzyki. Można było się i pośmiać i być poważnym, pośpiewać z artystą i bić ogromne brawa. SUPER. Pójdę jeszcze raz gdy tylko nadarzy się okazja. "
3 grudnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Paweł oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert znakomity, polecam każdemu kto jeszcze nie był. Wielkie podziękowania dla Pana Grzegorza za tak wspaniale spędzony czas."
23 listopada 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Agnieszka oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Świetny koncert, wyśmienicie spędzony czas, z przyjemnością poszłabym na taki raz jeszcze."
21 listopada 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Zdzisław oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wszystko na jedno kopyto. Wiele nie zrozumiałem, bo muzyka była zbyt głośna. Ogólnie nie żałuję. "