KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Tymon Tymański

Tymon Tymański

Tymon Tymański

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>4.64</b> na 5
Średnia ocena: 4.64 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Tymon Tymański to polski wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, prozaik; twórca pojęcia yass. Założyciel i lider albo współlider zespołów Miłość (1988), Kury (1992), Czan, NRD, Tymon i Trupy, Masło, Poganie, The Users, Tymański Yass Ensemble, Tymon & The Transistors, Polish Brass Ensemble, Jazz Out. Buddysta zen. Tymański urodził się 30 września 1968 w Gdańsku. Wychował się na osiedlu nauczycielskim we Wrzeszczu wraz ze swoim starszym bratem Romanem, absolwentem gdańskiego AWF-u i trenerem koszykówki (rocznik 1959). Bracia Tymańscy fascynowali się rockiem przełomu lat 60. i 70. (m.in. grupami The Beatles, The Rolling Stones, The Byrds, Pink Floyd, King Crimson, Genesis, Yes oraz Frankiem Zappą). Koledzy Romana mieli spory wpływ na muzyczną edukację młodszego z braci Tymańskich, zapoznając go z muzyką Milesa Davisa, Johna Coltrane'a, Keitha Jarretta i Jana Garbarka. Na osiedlu funkcjonował również obieg wymiany książek, które nie zostały dopuszczone do druku z racji treści, niezgodnych z ideologią komunizmu (Orwell, Vonnegut, Celine, Grass, Gombrowicz, Hłasko, Wat). W okresie licealnym Tymański zainteresował się punk rockiem i nową falą. W 1986 roku zdał na anglistykę na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie poznał swoich przyszłych kompanów z TotArtu. W 1989 roku rzucił studia i poświęcił się wyłącznie muzyce oraz działalności literackiej. Tymański od lat równolegle prowadzi zespoły alternatywno-rockowe i jazzowe, grając na elektrycznej gitarze lub na kontrabasie. Jednym z nich jest formacja Tymański Yass Ensemble złożona z trzech pokoleń polskiego alternatywnego jazzu. Oprócz tego, muzyk gra w sekstecie Polish Brass Ensemble, który powstał przy okazji współpracy z Dave'em Douglasem. Skomponował muzykę do filmów: Sztos, Przemiany i Wesele (nagroda filmowa Polskie Orły 2005). Od 2008 roku Tymański, Tranzystory oraz reżyser Grzegorz Jankowski pracowali nad offowym musicalem Polskie gówno, którego premiera odbyła się we wrześniu 2014 roku. Wiosną 2016 roku Tymański zasiadł za panelem jurorskim jedenastej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka, zastępując Piotra Roguckiego
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
23 lutego 2019
Ocena: 5 na 5
pl
Iwona oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert bardzo studyjny wspaniały kontakt z Tymonem występ bardzo udany całej naszej ekipie się podobało ;) "
28 października 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Agnes oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Udany występ :o)"
11 października 2018
Ocena: 4 na 5
pl
Weronika oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Świetny koncert, bardzo kameralny i dużo śmiechu :) trochę szkoda, że tak mało piosenek Beatlesów"
4 lipca 2018
Ocena: 1 na 5
pl
ANNA oceniając napisał(a) dodatkowo:
"chyba jednak nie był to koncert dla wszystkich, skoro znaczna część publiczności wyszła w jego trakcie... a znacząca większość pozostałych na sali nie klaskała wcale... zdecydowanie za mało było Beatlesów, skoro koncert był im dedykowany... bardziej stand-up niż koncert... "
2 lipca 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Joanna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Świetny koncert. Gitary rewelacyjne!!! Polecam."
7 maja 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Marcin oceniając napisał(a) dodatkowo:
"wielki artysta"
30 kwietnia 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Wiktor oceniając napisał(a) dodatkowo:
"występ fantastyczny"
1 marca 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Grażyna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Artysta Totalny!"
26 lutego 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Marta oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Polecam! :) "
25 lutego 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Małgorzata oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Uwielbiam tego człowieka a występ no cóż kazdy ma rózne gusta mnie On zawsze będzie sie podobał za to że mówi prawdę za to że jest niesamowicie inteligentnym oczytanym i bardzo wartościowym czlowiekiem, dzięki takim luzackim występom takich indywidualistów można choć na chwilkę oderwać sie od tej naszej czasem zbyt ponurej rzeczywistości ,jednym słowem gorąco polecam."
2 listopada 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Bartłomiej oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Było wesoło. Super koncert."
28 października 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Joanna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Super występ "
16 grudnia 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Andrzej oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Świetny występ."
16 grudnia 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Piotr oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Świetny koncert ! "
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno