KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Carmen & Sheherezade - Balet Opery Kijowskiej

Carmen & Sheherezade - Balet Opery Kijowskiej

Balet Opery Kijowskiej

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>4.78</b> na 5
Średnia ocena: 4.78 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Balet klasyczny od wieków ma grono zagorzałych wielbicieli doceniających wirtuozerię tancerzy potrafiących nawet jednym małym gestem wyrazić mnóstwo emocji. Aby zostać dobrym tancerzem klasycznym, oprócz tańca artysta musi posiąść sztukę aktorstwa i mimiki, musi dogłębnie opanować mowę ciała, aby sprostać niezwykle wyrafinowanym układom choreograficznym, aby moc perfekcyjnie "opowiada" historie pisane muzyką... Zapraszamy Państwa na tournée w Polsce Baletu Opery Kijowskiej, który przygotował uznane za najpiękniejsze choreografie: balet "Carmen" i balet "Sheherezade" w wykonaniu wybitnych artystów pod dyrekcją słynnego Alexandra Stoyanova. W pierwszej części przedstawienia zobaczą Państwo opowieść o niezwykle nieszczęśliwej miłości, która prowadzi do wielkiej tragedii, o życiowej szczerości tragicznej bohaterki i jej walce, która z góry była przegrana. Druga część w swojej wymowie ma finał odwrotny niż tragedia pięknej Carmen, Sheherezadzie udaje się doprowadzić do zwycięstwa miłości i dobra nad śmiercią i złem. Okrutny sułtan Szachrijar nie wierzący w miłość i wierność kobiet każe ścinać każdą ze swych kolejnych żon, za karę, za zdradę jednej z nich. Dopiero pięknej i inteligentnej Sheherezadzie udaje się powstrzymać ten zbrodniczy rytuał okrutnika za pomocą przemyślnego przekazu historii z "Baśni 1001 Nocy". Są to choreografie wymagające niezwykłej wirtuozerii artystów, bardzo zmysłowe i dramatyczne, po prostu PIĘKNE. W obu częściach dużą rolę odgrywa muzyka Bizeta i Rimskiego - Korsakowa, niewyobrażalnie zmysłowa, piękna i sugestywna. Mistrzowskie połączenia muzyki klasycznej z hiszpańskim folklorem i rosyjskiej muzyki ludowej z motywami orientalnymi tworzą inny, do dnia dzisiejszego niedościgniony wymiar i kanon. Historia Opery Narodowej w Kijowie datowana jest na 1867r, kiedy to powołano stały zespół teatralny powstały na bazie teatrów amatorskich działających przy Akademii Kijowskiej. Jak widać, Kijów ma długą tradycję w dziedzinie Kultury, pierwsze wzmianki o kijowskich występach tancerzy, akrobatów i klaunów pojawiają się już w starożytności. Przez ostatnie 200 lat Teatr wystawiał największe dzieła operowe i baletowe twórców europejskich: Czajkowskiego, Verdiego, Mozarta, Glinki, Rachmaninowa, Rossiniego, Prokofiewa, Chaczaturiana i wielu innych mistrzów. Balet Opery Kijowskiej zawsze słynął z wyśmienitych tancerzy i choreografów, docenianych przez największe światowe sceny. Pomimo bardzo napiętych terminów, w marcu 2018 r. ten słynny Zespół odwiedzi również Polskę.
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
13 marca 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Jadwiga oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Bilety były w prezencie: obdarowani byli bardzo zadowoleni ze spektaklu, podkreślając taniec i śpiew oraz zadziwieni sprawnością i wdziękiem tancerzy"
9 marca 2018
Ocena: 4 na 5
pl
Paweł oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Tancerka grająca Carmen oraz Szeherezade była naprawde niesamowita, jednak reszta aktorów to niestety tylko górne stany średnie"
8 marca 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Ewelina oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspaniale przedstawiona akcja w obydwu spektaklach. Artyści dali z siebie wszystko. Mistrzostwo artystyczne. Nagrodziliśmy ich długimi brawami. Dziękuję za przeniesienie w inne światy dzięki sugestywnej grze i tańcom wspaniałych artystów."
8 marca 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Karolina oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Polecam !!!"
7 marca 2018
Ocena: 5 na 5
pl
maciej oceniając napisał(a) dodatkowo:
"wyjątkowy balet"
5 marca 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Grzegorz oceniając napisał(a) dodatkowo:
"nie uwiodło mnie to przedstawienie"
5 marca 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Wanda oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Zabrakło kilku zdań o spektaklu przed występem . Baletnicy wspaniali, z przyjemnością oglądaliśmy ich mistrzowskie wykonanie."
5 marca 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Monika oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Polecam"
5 marca 2018
Ocena: 4 na 5
pl
Boguslaw oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Bardzo dobre przedstawienie, polecam wszystkim, którzy uwielbiają ruch ekspresję bliskość z artystą "
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno