KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Marcin Wasilewski Trio

Marcin Wasilewski Trio

Marcin Wasilewski, Joakim Milder

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>4.78</b> na 5
Średnia ocena: 4.78 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Trio Marcina Wasilewskiego to najbardziej znane na świecie polskie trio jazzowe i jedyny w pełni polski zespół w uznawanej za najważniejszą wytwórnię jazzową świata- ECM Records z Monachium. 7 października ukaże się ich nowy album pt. Spark of Life, czwarty w wytwórni ECM Records, a ósmy w całej 20-letniej karierze zespołu. Do współpracy przy jego nagraniu muzycy zaprosili znakomitego szwedzkiego saksofonistę Joakima Mildera i z nim także pojawią się na koncercie w Toruniu. W najnowszym materiale muzycy ulegli magii muzyki Krzysztofa Komedy oraz subtelności gry Mildera impresyjnie rozgrywając " Sleep Safe and Warm " - kompozycję ze słynnego filmu "Rosemary's Baby" Romana Polańskiego. Jak zwykle w projektach Trio pojawiają się kompozycje pianisty Marcina Wasilewskiego (z arcyciekawą "Spark of Life "), ale także, co stało się już tradycją układu płyt polskich muzyków, niezwykle interesującymi, subtelnymi interpretacjami kompozycji Herbiego Hanckocka ("?Actual Proof"), Grażyny Bacewicz ("Largo" w znakomitej aranżacji S. Kurkiewicza), rockowego przeboju The Police ("Message In A Bottle") oraz hitu grupy Hey "Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan ". Daremnie szukać podobnej wirtuozerii w muzyce tak kontemplacyjnej i romantycznej. Lider to nie tylko wirtuoz fortepianu, ale też prawdziwy talent kompozytorski. Zespół sięgając po swoje kompozycje, mistrzów jazzu a nawet artystów popowych reinterpretuje znaczenie muzyki improwizowanej tworząc coś czym słusznie zachwyca się cały jazzowy światek. Bez wątpienia tegoroczne Mikołajki jazzowe zapowiadają się absolutnie niezwykle. Honorowy Patronat nad wydaniem płyty i trasą promującą nowy album objęli Ambasadorowie Niemiec i Szwecji. Mecenasem trasy jest STOART Związek Artystów Wykonawców.
Marcin Wasilewski Trio - filmy i grafiki
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
12 grudnia 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Franciszek oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wyjątkowo udana impreza!Trio Wasilewskiego to wg mnie światowa klasa i Koszalin może być dumny zarówno z organizacji tego koncertu,jak i z tego że Kurkiewicz i Wasilewski to koszalinianie!"
11 grudnia 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Maria oceniając napisał(a) dodatkowo:
"perfekcja wykonania radowała ucho"
11 grudnia 2018
Ocena: 5 na 5
pl
grzegorz oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Byłem na ich 5-6 koncertach w ciągu kilkunastu lat i choć startowali z wysokiego poziomu, to wciąż jest lepiej:-)."
11 grudnia 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Andrzej oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Świetny live! Polecam!"
11 grudnia 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Dorota oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Magiczne dotknięcie pianisty, świetne zgranie zespołu i intymny klimat muzyki na żywo. Polecam."
11 grudnia 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Jacek oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Fantastyczny wieczór, naprawdę warto."
11 grudnia 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Malgorzata oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Znakomity sposób na bezstresowe zdobycie biletów na znakomite wydarzenie, takie, jak właśnie koncert formacji Marcin Wasilewski Trio."
3 grudnia 2014
Ocena: 3 na 5
pl
Marcin oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Tak, zdecydowanie warto było wybrać się na ten koncert. Rewelacyjny może nie był, ale na pewno zapamięta się tę muzykę. I warto porównać nagrania z płyty z utworami granymi i improwizowanymi na żywo."
2 grudnia 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Mieczysław Adamc oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Rewelacyjny koncert. Szczególnie dobrze zagrane były twory wykonywane przez samo trio. Czuć było ich znakomite zgranie, a przy tym fortepian Wasilewskiego był wtedy wyraźnie wiodącym instrumentem. Komeda na bis był pięknym zamknięciem koncertu."
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno