Kazik Staszewski z Kwartetem ProForma

KAZIK I KWARTET PROFORMA w WYTWÓRNI!

21 stycznia 2017 o godz. 20:00
*) Sprzedaż biletów trwa do: 21 stycznia 2017 o godz. 19:00
Klub Wytwórnia
ul. Łąkowa 29, Łódź - mapa »
Średnia ocena:Ocena: 5 na 5
Ceny biletów: od 45 do 50 PLN
Dostępność biletów: 188 szt. / 0 szt.
Złóż rezerwację - kup bilet »
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
Koncentrują się przede wszystkim na własnych piosenkach, jednak od samego początku działalności mają w repertuarze własne opracowania utworów Jacka Kaczmarskiego, tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński oraz wszystkich piosenek Stanisława Staszewskiego. Zespół wykonuje też utwory Georgesa Brassensa (w tłumaczeniach Wojciecha Młynarskiego) oraz Nicka Cave`a i Toma Waitsa, w autorskich tłumaczeniach Przemysława Lembicza. Cechą charakterystyczną Kwartetu są bogate aranżacje, w których oprócz instrumentarium podstawowego pojawiają się również kontrabas, akordeon, mandolina, różne instrumenty perkusyjne oraz od 2012 rokuperkusja. W działalności autorskiej zespół tworzy muzykę do wierszy m.in. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jacka Kaczmarskiego i Krzysztofa Gajdy.

Podczas swojej już ponad trzynastoletniej działalności zespół zagrał przeszło 600 koncertów w całej Polsce oraz za granicą. Występował między innymi u boku Boba Geldofa, Kazika Staszewskiego, Renaty Przemyk, Przemysława Gintrowskiego, Jacka Bończyka, Kuby Sienkiewicza, Dra Yry, Mirosława Czyżykiewicza, Grzegorza Tomczaka czy Zespołu Reprezentacyjnego.

W marcu 2012 zespół zaprosił Kazika Staszewskiego, wokalistę zespołu Kult, do wspólnego wykonania kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego podczas jednego z koncertów. Ten, również w zamierzeniu jednorazowy projekt, zaowocował opracowaniem wspólnego programu koncertowego złożonego z piosenek Taty oraz kilku piosenek Kazika rzadko bądź nigdy niewykonywanych na żywo, kolejnymi koncertami w tym składzie, a ostatecznie powołaniem do życia pełnoprawnego projektu Kazik & Kwartet ProForma.

Sprzedaż biletów na wybrane wydarzenie została już zakończona!

22 stycznia 2017
Ocena: 5 na 5
Andrzej oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Kazik jak zawsze daje maksymalnie pozytywne emocje"

28 marca 2016
Ocena: 5 na 5
Borys oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Kazik odrobinę zmęczony "Radomiem" co dało nam możliwość posłuchania pogawędek - wyszło familiarnie i przyjemnie. Przemek zaczarował mnie Waitsem - lepszy niż studyjnie. Bardzo, bardzo miło."

18 marca 2016
Ocena: 5 na 5
Iwona oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wielkie rozczarowanie przez duże "R". Muzycznie - repertuar nieciekawy, Warsztat- lepiej grają kapele na weselach, Dźwiękowo - porażka, słychać było tylko klawisze i bas, Wrażenia wzrokowe - obleśny, chyba skacowany, drapiący się nieustannie artysta w wymiętych spodniach, ... ponadto wydarzenie muzyczne, urozmaicane przydługawymi opowieściami z życia.... i często okraszane wulgarnymi wyrazami .... "

18 marca 2016
Ocena: 5 na 5
Danuta oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert rewelacja!! Kazik energetyczny, dowcipny jak zawsze. Naprawdę warto posłuchać i odczuć jego muzykę na żywo. Kwartet świetnie pokazuje nam utwory Kazika jakby na nowo, swoimi oczami, zdolne chłopaki:) "

18 marca 2016
Ocena: 5 na 5
Agnieszka oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Kazika i Kultu słucham od wielu lat, ale na koncercie chłopaków (co ja gadam - facetów) z Kwartetu Proforma byłam pierwszy raz. Jestem pod wielkim wrażeniem. Wymiatają. A razem z Panem Staszewskim - bomba !!"

18 marca 2016
Ocena: 5 na 5
Krzysztof oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Rewelacyjne spotkanie z dobrą muzyką i ciekawymi muzykami, polecam! "

31 stycznia 2016
Ocena: 5 na 5
Karolina oceniając napisał(a) dodatkowo:
"wszystko ok polecam "

29 stycznia 2016
Ocena: 5 na 5
Paweł oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Było bardzo fajnie. Jak zwykle mnóstwo anegdot z ust Kazika w przerwach między utworami. Zabrakło mi tylko "Kołysanki stalinowskiej". Warto było się wybrać na ten koncert."

28 stycznia 2016
Ocena: 5 na 5
Paweł oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Nie zawiedli! Po raz drugi miałem przyjemność oglądać na żywo Kazika z Kwartetem ProForma w Toruniu i... więcej chce jeszcze! Się chłopaki nie oszczędzają - ponad 120 minut grania! I jeszcze na koniec (2bis) cover motorhead "ace of spades" - ogień!"

28 stycznia 2016
Ocena: 5 na 5
marcin oceniając napisał(a) dodatkowo:
"FENOMENALNY występ, intelektualna uczta dla ducha, miejsce Dworek Artusa w Toruniu, Kazik oraz Kwartet ProForma w najwyższej formie. Dużo pozytywnych emocji!"

28 stycznia 2016
Ocena: 5 na 5
Adam oceniając napisał(a) dodatkowo:
"To było Boskie, godne mistrza i warte każdych pieniędzy. Świeże podejście do znanych i mniej znanych utworów. Znakomite widowisko wszystkim gorąco polecam "

28 stycznia 2016
Ocena: 5 na 5
Anna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Jeden z najlepszych koncertów na jakich byłam :) Panowie z Kwartetu wyglądają niepozornie ale dają radę! Naprawdę ostre granie! A Kazik w formie jak zawsze. Polecam wszystkim!"

28 stycznia 2016
Ocena: 5 na 5
Agnieszka oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Rewelacja, po prostu rewelacja! Najlepszy koncert ever!"

18 stycznia 2016
Ocena: 5 na 5
Grzegorz oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Piękna dawka muzykiw dobrym wydaniu. Oczywiście nt. artystów nie ma co się wypowiadać, dodać tylko można, że sala w Wytwórni pozwala na delektowanie się dźwiękami. "

19 września 2014
Ocena: 5 na 5
Agnieszka oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Prawie 3 h ciezkiej, uczciwej roboty. Swietny wystep, swietny limat, publika glownie 30-90 lat;) Chlopcy, wszyscy, warci kazdej zlotowki. Reeeweeelaaacjjaaaa. A myk z zuchwa...pierwsza klasa, nie widzialam takiego...instrumentu...;) JEdyny, ogromny minus to sala. Po godzinie juz bylo niekomfortowo, po dwoch bardzo duszno i goraco, przy koncu ledwo dalo sie oddychac. Zrobcie cos z klimatyzacja. Gdyby nie sala dalabym za caloksztalt 6+. A tak to panowie dostaja 6, KCK niedostateczny. "

19 września 2014
Ocena: 5 na 5
Chuudy oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert rewelacja! Kazik,mimo przeziębienia, w znakomitej formie. Repertuar świetnie przygotowany. Zespół Pro Forma - ciekawy projekt (polecam cover Nicka Cave'a w ich wykonaniu). "

18 września 2014
Ocena: 5 na 5
Maciej oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Kazik i Proforma pięknie zagrali - kto lubi ich muzykę i zna klimat wie o czym piszę. Koncert po prostu bajka. Tak trzymać. rewelacja polecam - są jeszcze w trasie :-)"

18 września 2014
Ocena: 5 na 5
Maciek z Grajdoł oceniając napisał(a) dodatkowo:
" 2,5 godziny grania na największym poziomie, Kazik dusza artystyczna sam w sobie idealny + zespół towarzyszący nie mniej profesjonalny, świetny kontakt z publicznością, polecam każdemu kto lubi Kazika i jego twórczość. "

30 czerwca 2014
Ocena: 5 na 5
Magda oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert - pierwsza klasa, jak zawsze w przypadku Kazika. W dodatku po wszystkim można było bez problemu dostać autografy od wszystkich i zrobić sobie zdjęcia, co nie zawsze jest możliwe po wielu koncertach. Zdecydowanie warto! :)"

29 czerwca 2014
Ocena: 5 na 5
Grzegorz oceniając napisał(a) dodatkowo:
"REWELACJA!!! Gorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrąco polecam!!"

28 czerwca 2014
Ocena: 5 na 5
Kinga oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Kazik jak zawsze nie zawiódł :) Duet z Kwartetem ciekawy projekt warty posłuchania :) Polecam"

27 czerwca 2014
Ocena: 5 na 5
Konrad oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Krótko i na temat: WARTO!!!:D "

22 maja 2014
Ocena: 5 na 5
Marek oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Super koncert, wspaniały klimat, świetna muzyka- tekst nad którym można pomyśleć i dobry dźwięk do pokiwania głową ;) Polecam ;)"
Więcej informacji o "Kazik Staszewski z Kwartetem ProForma" »

KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. zamknij