Chór Alexandrowa

Chór Alexandrowa - Trasa 2017

21 listopada 2017 o godz. 19:00
*) Sprzedaż biletów trwa do: 21 listopada 2017 o godz. 18:00
Hala Sportowa
ul. Żużlowa 4, Częstochowa - mapa »
Średnia ocena:Ocena: 4.93 na 5
Ceny biletów: od 110 do 130 PLN
Dostępność biletów: 74 szt. / 0 szt.
Złóż rezerwację - kup bilet »
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
Chór Armii Radzieckiej im. A. Aleksandrowa jest jedną z najbardziej znanych grup artystycznych pochodzących z krajów byłego ZSRR. Jego nazwa związana jest z założycielem i pierwszym dyrektorem chóru, Aleksandrem Aleksandrowem utalentowanym profesorem moskiewskiego konserwatorium. Pierwszy występ chóru miał miejsce 12 października 1928 roku, w skład grupy wchodziło wtedy tylko 12 artystów: oktet wokalny, dwóch tancerzy i dwóch muzyków. Dopiero kilka lat później, w połowie lat 30.,grupa znacznie się rozrosła i stała się dużym męskim chórem z orkiestrą i grupą taneczną .działalność chóru była odpowiedzią na rosnące zainteresowanie ze strony słuchaczy i stała się podstawą rozwoju nowej formy ekspresji muzyki rosyjskiej-żołnierskich piosenek połączonych z występami artystycznymi. Chór odpowiadał w ten sposób na ważne zdarzenia w kraju ,reagował na potrzeby społeczeństwa. W 1929 roku chór pojechał na dawny rosyjski Daleki Wschód, aby dawać występy przed żołnierzami oddziałów wojskowych pracujących przy budowie dalekowschodniej kolei. Do swojej widowni artyści dojeżdżali ciężarówkami, wozami, a czasami zmuszeni byli iść pieszo. Niekiedy dawali nawet po kilka występów dziennie. W latach 30. zespół ciągle podróżował występując dla żołnierzy i marynarzy, z także robotników pracujących na wielkich placach budowy. W 1937 roku chór po raz pierwszy wyjechał za granicę, aby reprezentować sztukę sowiecką na Wystawie Światowej w Paryżu. Jego występy we Francji spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem-chór odniósł ogromny sukces, zdobywając Grand Prix wystawy. Podobnie dużym sukcesem okazała się podróż do Czechosłowacji. W 1938 roku grupa wróciła na Daleki Wschód, gdzie przez 5 miesięcy dawała występy w miastach, garnizonach oraz na ... statkach wojennych floty znajdującej się na Pacyfiku. Potem chór został wysłany do żołnierzy walczących na froncie japońskim, gdzie dał wiele występów podnoszących morale wojska. Podczas II wojny światowej chór dał ponad 1500 występów na froncie i na tyłach wojsk. Artyści występowali w koszarach, zagrzewając żołnierzy idących do ataku, na lotniskach, a także w szpitalach. Do roku 1989 chór odwiedził ponad 40 krajów w Europie, Azji, Afryce oraz Ameryce. Ich występy zawsze spotykały się z żywym zainteresowaniem i uwagą ze względu na wielość wpływów kulturowych. artykuły prasowe, ukazujące się zagranicą po występach, podkreślały wielkie sukcesy odnoszone przez chór. Po kanadyjskim tournee w 1987 roku montrealska gazeta "La Pressse" napisała: "Chór Aleksandrowa jest bezspornie jednym z najlepszych chórów tego rodzaju na świecie. Ich koncert to fajerwerk wykonawczej maesterii". W latach 1946-1987 zespołem kierował Borys Aleksandrow. Nie tylko podtrzymywał najlepsze tradycje wypracowane w czasach kiedy chórowi przewodził jego ojciec, ale także rozwijał możliwości swego zespołu osiągając granice perfekcji.

Jego działalność została dostrzeżona przez władze kraju i wielokrotnie nagradzany był wieloma wysokimi odznaczeniami państwowymi. Całościowo zespół składa się z około 150 osób: sekcji chóru męskiego, miesznej grupy tanecznej oraz orkiestry. Wielu spośród tych żołnierzy artystów ma specjalistyczne wykształcenie muzyczne i choeograficzne. Obecnie chórem kieruje główny dyrygent Gienadij Sacieniuk . Zespół uznawany jest za jeden z najlepszych chórów męskich na całym świecie. Niecodzienne połączenie harmonijności i czystości brzmienia akademickiego zespołu z emocjonalnością i bezpośredniością związanymi z muzyką ludową na długo pozostaje w pamięci słuchaczy, a różnorodność brzmienia przezeń prezentowana nie ma sobie równych na świecie. W repertuarze chóru znajduje się ponad 2 tysiące utworów: od piosenek żołnierskich przez pieśni narodowe, pieśni ludowe, przez muzykę sakralną po utwory kompozytorów rosyjskich i światowych, a także arcydzieła światowej muzyki popowej.

"Już afisze zapowiadające ich występy wywołują dreszcz emocji. Ta czerwona gwiazda, żołnierze idący z pieśni na ustach do boju i magiczne nazwisko twórcy zespołu-Aleksandrowa. Dzięki nim stale ożywa dramatyczna i zarazem liryczna legenda czasu Wojny Ojczyźnianej i czasu odbudowy. Zespół Armii Czerwonej im. Aleksandrowa to także symbol doskonałości artystycznej, to niepodwarzalny styl chóralnej interpretacji. Poddajmy się urokowi tej muzyki, która powstała z potrzeby chwili, dla ukojenia cierpień i krzywd, jakie zgotował człowiekowi drugi człowiek. Już za moment słuchać będziemy Kalinki, pieśni o drodze i pieśni o słowikach..."
Bogusław Kaczyński

6 stycznia 2016
Ocena: 5 na 5
Joanna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Niezapomniane przeżycie!"

3 stycznia 2016
Ocena: 5 na 5
EWA oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert super!!!! Profesjonalizm!!!!!Tego się spodziewałam. Niedopuszczalne wprowadzanie słuchaczy w trakcie wykonywania pieśni!!! "

25 grudnia 2015
Ocena: 5 na 5
Maria oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Coś pięknego. Wspaniałe przeżycie, warte każdych pieniędzy."

23 grudnia 2015
Ocena: 5 na 5
tomasz oceniając napisał(a) dodatkowo:
"extra - niesamowite przeżycie , warto chodzić na takie imprezy , bo internet nieda takich emocji "

20 grudnia 2015
Ocena: 5 na 5
Irena oceniając napisał(a) dodatkowo:
"wspaniałe przeżycie"

17 grudnia 2015
Ocena: 5 na 5
Małgorzata oceniając napisał(a) dodatkowo:
"extra coś pięknego "

13 grudnia 2015
Ocena: 5 na 5
Grażyna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspaniałe głosy. Piosenki często wzruszały mnie do łez( zwłaszcza te po polsku)."

13 grudnia 2015
Ocena: 5 na 5
jarosław oceniając napisał(a) dodatkowo:
"GIT nic wiecej pisac nie trzeba"

11 grudnia 2015
Ocena: 5 na 5
Karolina oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Niesamowite wrażenia. Warto wybrać się na koncert tego chóru. "

10 grudnia 2015
Ocena: 5 na 5
Barbara oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Niesamowite przeżycie duchowe cudowny Chór ,balet, jedynie sala w Białymstoku słabiutka, wręcz obskurna . "

10 grudnia 2015
Ocena: 5 na 5
Anna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert Chóru Aleksandrowa był dla mnie przeżyciem artystycznym i duchowym, podobnie jak dla mojej mamy, którą zabrałam i teścia. Wznoszą się ponad politykę która dzieli nasze narody. Ich wykonanie piosenki "Czerwone maki na Monte Cassino" wzruszyło mnie do łez. "

9 grudnia 2015
Ocena: 5 na 5
Andrzej oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Bardzo ciekawe widowisko. Godne polecenia."

8 grudnia 2015
Ocena: 5 na 5
Magdalena oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert fenomenalny! Blisko 100osobowy zespół Chóru Aleksandrowa wywarł na mnie olbrzymie wrażenie. Kunszt wokalny zarówno solistów jak i całego ponad 40osobowego chóru naprawdę urzeka. Bardzo miło było słyszeć polskie utwory takie jak dostojne Maki na Monte Cassino które wywołały ogromne poruszenie czy też wesołe Brunetki, Blodndynki. Obawiałam się akustyki na gdyńskiej hali, ale tym razem było naprawdę dobrze. Jeśli tylko Chór zawita do nas ponownie z pewnością się wybiorę!"

8 grudnia 2015
Ocena: 5 na 5
Rafał oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert super , Chór Alexandrowa wywarł na mnie wrażenie nie tylko umiejętnościami artystycznymi ale również przygotowaniem tematyki pod kątem konkretnego regionu, nie wszędzie śpiewa się hymn górniczy. "

7 grudnia 2015
Ocena: 5 na 5
Bożena oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Prawdziwe mistrzostwo.Cudowny koncert.Polecam."

7 grudnia 2015
Ocena: 5 na 5
Mateusz oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Kupiłem bilet mamie na urodziny. Mama bardzo zadowolona, koncert przepiękny. Polecam!"

7 grudnia 2015
Ocena: 4 na 5
Olga oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert przepiękny!!!! tylko miejsca się dublowały, inna pani miała bilet z tym samym miejscem, no ale jakoś sobie poradziłam."

6 grudnia 2015
Ocena: 4 na 5
Maciej oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Bardzo mi się podobało, ale moim zdaniem "przerywniki artystyczne" w postaci występów grup tanecznych były niepotrzebne. Wolałbym więcej śpiewu."

6 grudnia 2015
Ocena: 5 na 5
Małgorzata oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert rewelacyjny!!! Gorąco polecam. "

6 grudnia 2015
Ocena: 5 na 5
Teresa oceniając napisał(a) dodatkowo:
"To warto zobaczyć, bo opisać się nie da..., byliśmy drugi raz i wrażenia za każdym razem pozostają na długo!!!, świetne i niesamowite !!! Poza tym organizator profesjonalny, życzliwy i nie sprawiał żadnych problemów z zamianą biletów! Otwarty na klienta i jego potrzeby... dzięki."

6 grudnia 2015
Ocena: 5 na 5
Czesław oceniając napisał(a) dodatkowo:
"występ artystów godny polecenia "

6 grudnia 2015
Ocena: 5 na 5
lilianna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem - przede wszystkim - kunsztu wokalnego Chóru ale także popisów tanecznych baletu. Gorąco polecamy wszystkim koneserom sztuki przez duże SZ!!!!!!!!"

4 grudnia 2015
Ocena: 5 na 5
Monika oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspanialy koncert!!!"

4 grudnia 2015
Ocena: 5 na 5
Janusz oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspaniali artyści. Zazdroszczę pięknych głosów. Po zaśpiewanej arii, miałem ciarki. Dziekujemy "

4 grudnia 2015
Ocena: 4 na 5
Przemek oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Występ fantastico, polecam wszystkim! Wartość ceny biletu zwraca się w postaci emocji i wrażeń które przeżywasz podczas występów. Polecam gorąco."
Więcej informacji o "Chór Alexandrowa" »

KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. zamknij