KupBilecik

WINO-GRANIE unplugged: Paulina Przybysz

30 kwietnia 2014 o godz. 19:30

Toruń

- woj. Kujawsko-pomorskie

Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6

To wydarzenie już się odbyło!
Trwa ładowanie komentarzy...
Iwona: Koncert średni - Paulina nie nawiązała żadnego konkaktu z publicznością, śpiewanie do laptopa przy stoliku - nie tego się spodziewałam. Świetnie za to spisał sie Marek Pędziwiatr, widać, że kocha to co robi. Sama idea wino-grania ok, aczkolwiek pani sprzedająca wino nie miała zielonego pojęcia co serwuje.
Kikibe: Ta kobieta daje dużo radości :-) Fajnie eksperymentuje z muzyką/głosem. Miły kontakt z publicznością :-) i świetne poczucie humoru - ciepły luzik. Za to wszystko ją cenię! Trzym się PP :-D
Miśka: Bylo super:)) Paulina grała świetnie i nawiązała kontakt z publicznościa a Pani która sprzedawała wino super doradziła przy jego wyborze.Wiecej takich koncertów :) chillout pełnym kieliszkiem :))
W kwietniu po raz kolejny do Dworu Artusa zawita Wino-Granie. Akcja społecznościowa, która ma za zadanie propagować kulturę picia wina, dostarczać pretekstów do spotkań z bliskimi oraz wzbogacać wiedzę na temat win. A to wszystko podczas "muzycznej podróży" po winnicach całego świata i inspiracją płynącą ze siesty zarówno w kontekście muzycznym, jak i aktywnego odprężenia. W Dworze Artusa nie tylko będzie można skosztować doskonałych win (w tym miesiącu rejonem świata, z którego kosztować będziemy wina zostało Chile), ale także posłuchać w akustycznym wydaniu niezwykłej wokalistki - Pauliny Przybysz. Artystka znana jest z projektów Sistars, Pinnawela, Rita Pax i Archeo. Na koncercie z cyklu Wino-Granie usłyszymy piosenki, które nagrywała od początku muzycznej działalności. Zabrzmią m.in. Siła sióstr, AEIOU, Pinnawelowe Renesoul i Soulahili; tego dnia spodziewać sie możemy również cytatów z materiału zespołu Rita Pax. Publiczność Dworu Artusa będzie miała szansę usłyszeć niepublikowane dotąd, jeszcze "ciepłe" piosenki. Wokalistka na nowo zaaranżuje także ulubione utwory innych artystów. Artystce będzie towarzyszył pianista Marek Pędziwiatr (Night Mark Electric Trio, Archeo, Electro-Acustic Beat Sessions).

Organizatorem Winogrania są: Dwór Artusa, Ymusic, partnerami zaś: Lazur, Ole, Centrum Wina
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została już zakończona!
Aby nie przegapić kolejnego występu tego artysty, aktywuj koniecznie Alert Fana!
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
+48
Zobacz komentarze naszych klientów
Miśka
2014-05-08 14:10:43
WINO-GRANIE unplugged: Paulina Przybysz
"Bylo super:)) Paulina grała świetnie i nawiązała kontakt z publicznościa a Pani która sprzedawała wino super doradziła przy jego wyborze.Wiecej takich koncertów :) chillout pełnym kieliszkiem :))"
Iwona
2014-05-05 08:13:39
WINO-GRANIE unplugged: Paulina Przybysz
"Koncert średni - Paulina nie nawiązała żadnego konkaktu z publicznością, śpiewanie do laptopa przy stoliku - nie tego się spodziewałam. Świetnie za to spisał sie Marek Pędziwiatr, widać, że kocha to co robi. Sama idea wino-grania ok, aczkolwiek pani sprzedająca wino nie miała zielonego pojęcia co serwuje."
Kikibe
2014-05-01 08:00:05
WINO-GRANIE unplugged: Paulina Przybysz
"Ta kobieta daje dużo radości :-) Fajnie eksperymentuje z muzyką/głosem. Miły kontakt z publicznością :-) i świetne poczucie humoru - ciepły luzik. Za to wszystko ją cenię! Trzym się PP :-D"
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
27 października 2024
godz. 18:00

Royal Symphony Orchestra pod batutą Jose Maria Florencio / Chór / Soliści

27 października 2024 o godz. 18:00
29 grudnia 2024
godz. 17:00

Christmas Songs

29 grudnia 2024 o godz. 17:00
23 kwietnia 2024
godz. 19:00

Wielka trasa Stand-up Polska | Toruń 23.04.2024 g. 19:00

23 kwietnia 2024 o godz. 19:00
18 października 2024
godz. 20:00

Nowy program: Tradycje Polskie

18 października 2024 o godz. 20:00
2 grudnia 2024
godz. 19:00

Niepowtarzalna baśń na Noc Wigilijną

2 grudnia 2024 o godz. 19:00
26 maja 2024
godz. 20:00

Koncert specjalny na Dzień Matki

26 maja 2024 o godz. 20:00
28 kwietnia 2024
godz. 10:00

Zobacz wystawę prac jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku. Wystawa jest czynna codziennie od 10:00 do 18:00.

28 kwietnia 2024 o godz. 10:00
6 maja 2024
godz. 19:30

Waber i Natan w programach Odrdzewianie i JA - będzie też openmic

6 maja 2024 o godz. 19:30
3 kwietnia 2024
godz. 10:00

Zobacz wystawę prac jednego z największych artystów XX wieku

3 kwietnia 2024 o godz. 10:00
7 kwietnia 2024
godz. 10:00

Zobacz wystawę prac jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku. Wystawa jest czynna codziennie od 10:00 do 18:00.

7 kwietnia 2024 o godz. 10:00
Powiązane wiadomości z tym artystą
"Dorota" jest opowieścią Jana Kochanowskiego o jego żonie. Renesansowa namiętność rozbrzmiewająca dźwiękiem w XXI wieku. Piosenka promuje album Kuby Więcka i Pauliny Przybysz "Kwiateczki". Album ukaże się 19 listopada w serii Polish Jazz. "Dorota" to trzeci singiel z płyty "Kwiateczki" Kuby Więcka i Pauliny Przybysz, która ukaże się już 19 listopada w serii Polish Jazz. Tym razem Kuba Więcek, jego Trio i Paulina Przybysz przedstawiają inspirowany minimalizmem utwór łączący w sobie dwa światy: mroczny – transowy, elektroniczny i jaśniejszy – sielankowy, akustyczny. Paulina w utworze również gra na wiolonczeli. - Dorota była żoną Jana Kochanowskiego. Z jego poezji czuję, że była to piękna i namiętna miłość. Nie ukrywam, że ten utwór śpiewam zawsze z lekkim erotycznym dreszczem na ciele, co też nakręca warstwa muzyczna rodem z filmu akcji. Utwór rozkręca się jak miłosne opętanie i kończy wyznaniem o wiecznym zniewoleniu tym uczuciem - mówi Paulina Przybysz Nadchodząca płyta "Kwiateczki", to nowe odczytanie "Pieśni świętojańskiej o Sobótce" Jana Kochanowskiego. Kuba i Paulina spojrzeli na "Pieśń..." oczami swojego pokolenia, czego rezultatem jest dwanaście piosenek brzmiących świeżo i współcześnie, chociaż teksty pochodzą z epoki renesansu. Muzycznie jest to zbiór fascynacji i inspiracji Kuby elektroniką i hip hopem, ale u podłoża wszystkiego znajduje się jego Trio i jazz, od którego wszystko się zaczęło. Jest to pierwszy wokalno-instrumentalny album w serii od 1989 roku (vol. 76). Kuba Więcek czuje się w serii Polish Jazz jak u siebie w domu, Paulina Przybysz podbija ją kobiecą energią oraz śpiewem, co nie zna granic. Ich wspólny projekt "Kwiateczki", opatrzony numerem 87, jest ucieleśnieniem teorii, która definiuje jazz jako wolność.
- To muzyczna interpretacja "Pieśni Świętojańskiej o Sobótce", czyli literackie renesansowe dzieło Jana Kochanowskiego - czytamy na profilu Przybysz. Za projekt okładki odpowiada Silvia Pogoda. Ostatnia solowa płyta Pauliny Przybysz to "Odwilż" z lutego 2020 roku.
Artystka, która od lat zaangażowana jest w działania na rzecz planety, tym razem zwraca uwagę na wyjątkowe piękno polskich lasów, problem postępującej dewastacji przyrody oraz niewystarczającej ochrony starych drzew. - iosenka "Liść" powstała w marcu 2020, w czasie kiedy zostaliśmy zamknięci w domach. Nie było mi bardzo źle, bo mieszkam praktycznie w lesie - mówi Przybysz. - Codziennie robiłam długie spacery, które wydawały się jednym z ważniejszych do wykonania zadań i choć teoretycznie nie przynoszą wymiernej, namacalnej korzyści, to samo obcowanie z naturą, bogactwem dźwięków, które w zasadzie czytałam jako leczniczą ciszę, obserwowanie zmian na drzewach, mchu, zadziwiającej różnorodności grzybów, tempa rzeki, śledzenie dzięciołów, zastyganie na widok sarny czy dzika, totalnie uziemiało moje myśli i ciało. Kiedy tam jesteś, wiesz, że wszystko co tam się wydarza, ma racje i otwiera cię na czucie bez zbędnych słów. Kocham Las, był tu przed nami, robi wspaniałą robotę i należy mu się nasza opieka. Współtwórcą nagrania jest Marek Pędziwiatr, a nad produkcją zajął się Jacek Antosik. - Od lat łączę swój głos i energię z Greenpeace. Podziwiam pracę aktywistów, którzy swoją wrażliwość potrafią odważnie odkrywać w konfrontacji z wielkimi przeciwnikami - dodaje wokalistka. Staram się to robić w swojej sztuce i mam nadzieję, że to co robię jest też zmianą. Towarzyszący utworowi klip wyreżyserował Anu Czerwiński. Można zobaczyć w nim świeże ujęcia ze szczególnie ważnych lasów, takich jak Puszcza Białowieska, Puszcza Karpacka czy Puszcza Piska. Wystąpili w nim też aktywiści i aktywistki Greenpeace Polska. Apel o lepszą ochronę polskich lasów można podpisać na stronie Chronmylasy.pl. - Od blisko 20 lat w Polsce nie powstał żaden nowy park narodowy - wyjaśnia Marta Grundland z Greenpeace Polska. - Jednocześnie, jak wskazują badania naukowe opublikowane w lipcu w magazynie "Nature", Polska znalazła się w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o wycinkę własnych lasów. Wycinki trwają nawet tych najcenniejszych przyrodniczo lasach, takich jak wyjątkowa na skalę światową Puszcza Białowieska czy Puszcza Karpacka. Nie możemy sobie pozwolić na taką stratę dla ludzi, przyrody i klimatu! To właśnie one są ostoją różnorodności życia oraz naszym największym naturalnym sprzymierzeńcem w walce z kryzysem klimatycznym. Nie mogą być traktowane jak plantacje desek. Zakończenie wycinek w starych lasach i właściwa ich ochrona są konieczne również ze względu na kryzys ekologiczny i masowe wymieranie gatunków dzikich zwierząt i roślin. Dlatego w ramach kampanii Chrońmy Lasy apelujemy o to, by wszystkie stare i cenne przyrodnicze lasy były trwale wolne od wycinek i właściwie chronione. W lutym 2020 roku ukazała się nowa płyta Pauliny Przybysz, "Odwilż". Niedawno artystka wypuściła numer "Trzeba było zostać dresiarą", czyli swoją interpretację piosenki Tego Typa Mesa, "Trze'a było". Ponadto pojawiła się w singlu Ani Rusowicz "Przebudzenie".
"Trzeba było zostać dresiarą" to soulowo-jazzowa wariacja na temat jednego z najpopularniejszych nagrań Mesa. Za nową aranżacje muzyczną odpowiadają Night Marks. Okładkę oraz animację obrazującą numer na YouTube przygotował Maciej Rogało. - Jako autorka piosenek i rymów, mam ogromny szacunek do literackiej warstwy dzieł więc podejście do tej piosenki wiązało się z długim procesem redagowania - komentuje Przybysz. - Bardzo żałuję że nie mogłam dojść do zwrotki o The Tribe Called Quest oraz o systemie penitencjarnym ale gęstość nawijki Piotrka w przekładzie na jednak piosenkę mogłaby trwać 10 minut i serio, przysięgam najpierw do tego doszło co było mega zabawą. Po pogodzeniu się z odcinaniem poszczególnych fragmentów powstał skrót jakże zabawnego przekazu. Choć "Trzeba było zostać dresiarą" nie zapowiada trzeciej części projektu, nowe nagrania spod szyldu "Albo Inaczej" usłyszymy już bardzo niedługo. W lutym 2020 roku ukazała się nowa płyta Pauliny Przybysz, "Odwilż".
- Gdy wokół trwa szaleństwo podsumowań, my przygotowujemy się do pierwszej edycji Nagrody GaMa - czytamy w najnowszym numerze "Gazety Magnetofonowej". - Wiele ukazało się w tym roku znakomitych, ważnych, oryginalnych płyt – spróbujemy wskazać tę najlepszą. Nie dzielimy muzyki na gatunki, kategorie, środowiska i pokolenia. Z równą uwagą słuchamy weteranów, co debiutantów, solistów i zespoły, kobiet i mężczyzn. Nie czekamy aż ktoś się do nas zgłosi, sami szukamy, odkrywamy, sprawdzamy i zachwycamy się muzyką. Krótką wideo-zapowiedź imprezy można znaleźć pod tym adresem. W styczniu na stronie Magnetofonowa.pl znajdzie się 20 nominacji dla albumów wybranych przez autorów i współpracowników "Gazety Magnetofonowej" w wyniku wewnętrznej preselekcji. Wtedy poznacie również skład kapituły - wychodzącej poza redakcję magazynu - która wskaże Płytę Roku 2017. Oczywiście, o zdanie zapytani zostaną również czytelnicy "Gazety Magnetofonowej" - i dzięki ich głosom poznamy laureata Nagrody Publiczności. W tym roku swoje płyty wydali m.in. Voo Voo, Natalia Przybysz, Paulina Przybysz, Mrozu, Daria Zawiałow, L.Stadt, Lemon, Kobieta z Wydm,Me And That Man czy Coma.
Wszystko zaczęło się w Jarocinie. Organizatorzy festiwalu postanowili godnie uczcić dwie piękne rocznice - pół wieku od premiery płyty "Dziwny jest ten świat" i 30 lat od występu Czesława Niemena na jarocińskiej imprezie, i zaproponowali Krzysztofowi Zalewskiemu przygotowanie koncertu z repertuarem mistrza. Autor "Złota" zgodził się, bo lubi wyzwania, ale zrobił to również po to, by lepiej poznać swojego idola. Zalewski podszedł do zadania z szacunkiem, ale nie na kolanach. Nie wywrócił tych utworów do góry nogami, nie wymyślał interpretacji na siłę odmiennych od oryginałów - raczej ujednolicił repertuar pochodzący z różnych okresów twórczych Niemena, po czym włożył w to wszystkie swoje umiejętności, całą energię. Jarocińska publiczność przyjęła koncert entuzjastycznie, więc trzeba było rzecz utrwalić dla potomnych. Powstała aktualna, świeżo brzmiąca płyta, gatunkowo rozpięta pomiędzy hard rockiem a białym soulem, z niezbyt głęboko ukrytymi pokładami słowiańskiej melancholii. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest "Przyjdź w taką noc", w którym w chórkach zaśpiewały siostry Paulina i Natalia Przybysz. Nagranie można sprawdzić poniżej. - Cała płyta w styczniu, a póki co, na pierwszy ogień serwujmy Wam piękną, bigbitową piosenkę - "Przyjdź w taką noc" (i jakie chórki - uauauiua!) - mówi Zalewski. - To dopiero początek tej przygody. Niebawem następne piosenki i koncerty. Trzymajcie się ciepło! Oprócz singla na płycie znajdą się między innymi "Dziwny jest ten świat", "Jednego serca", ale również te nieodkryte jak "Doloniedola" czy "Status mojego ja". Projekt "Zalewski śpiewa Niemena" będzie można usłyszeć na żywo już w lutym. Zalewski z zespołem w znakomitym składzie (Jurek Zagórski, Tomasz Duda, Jarek Jóźwik, Pat Stawiński, Kuba Staruszkiewicz, Natalia i Paulina Przybysz,) zagrają w najpiękniejszych salach w całej Polsce. Oto plan koncertów: 5 lutego - Warszawa, Teatr Roma 12 lutego - Poznań, Sala Ziemi 13 lutego - Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka 16 lutego - Jarocin, Jarociński Ośrodek Kultury 17 lutego - Łódź, Filharmonia Łódzka 18 lutego - Lublin, Centrum Spotkania Kultur 22 lutego - Szczecin, Filharmonia Im. Mieczysława Karłowicza 25 lutego - Katowice, Miasto Ogrodów 26 lutego - Kraków, Opera Krakowska Krzysztof Zalewski wygrał "Idola" w 2003, zaraz potem wydał płytę "Pistolet" i... zniknął. Przez ten czas jednak cały czas był obecny na scenie, rozwijał się, szlifował warsztat. Grał m. in. w zespole Nosowskiej oraz Hey, współtworzy Muchy i Japoto, grał z Brodką, skomponował wraz z Budyniem piosenki do filmu "Jeż Jerzy". Po wieloletniej przerwie wrócił z albumem "Zelig" w listopadzie 2013 roku. Jego kolejny longplay, Złoto", ukazał się w listopadzie 2016 roku. Zalewski współtworzył przebój "Armaty" projektu Męskie Granie Orkiestra. Zadebiutował też jako aktor na planie filmu "Historia Roja", gdzie zagrał tytułową rolę Mieczysława "Roja" Dziemieszkiewicza.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach WINO-GRANIE unplugged: Paulina Przybysz w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Twoję imię
Miejscowość
Adres mailowy
Numer telefonu +48
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES