KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Wysocki, Okudżawa - dwaj najwięksi bardowie XX w.

Obława na wilki, Ratujcie nasze dusze, Milicyjny protokół, Trzy miłości, Modlitwa i wiele innych

12 października 2019 o godz. 18:00

Sprzedaż trwa do: 12 października 2019 o godz. 17:00

ul. Portowa 13b, Słupsk - mapa »

Dostępność: mniej niż 100 biletów
Ceny biletów: 40 PLN
Zapraszamy Państwa na niezwykły wieczór poświęcony dwóm największym bardom XX wieku - Włodzimierzowi Wysockiemu i Bułatowi Okudżawie. Ich twórczość wpisała się na zawsze w historię i tradycję piosenki. Swoją charyzmą docierali do milionów odbiorców na całym świecie. Śpiewali na przekór ustrojowi, na przekór KGB, na przekór cenzurze. Dawali nadzieję. Na scenie zabrzmią ich największe i najpiękniejsze, także najbardziej znane przeboje. Wykonywać je będą Piotr Kajetan Matczuk, Tomasz Imienowski, Artur Chyb - muzycy zespołu PIRAMIDY.

Ten koncert to niezapomniany, przesycony nostalgią, naznaczony odrobiną filozoficznej zadumy, ale nie pozbawiony humoru i nutki satyry wieczór spędzony z pięknym słowem i cudowną muzyką. Dobór repertuaru został starannie przemyślany. Czeka nas długa chwila rozrzewnienia obrazem muzycznym, którego ilustratorem jest doskonały głos Piotra Kajetana Matczuka i perfekcyjny akompaniament Tomasza Imienowskiego i Artura Chyba.

Pieśni, składające się na ten niezwykły projekt, zostały wybrane przez muzyków w bardzo przemyślany sposób. Program charakteryzuje się zróżnicowaniem pod kątem muzycznym. Podczas koncertu muzycy opowiadają o barwnym i dramatycznym życiu obu bardów. W czasie koncertu będzie można usłyszeć niezapomniane piosenki Włodzimierza Wysockiego: w tym legendarne "Ochota na Wołkov", "Centrala zero siedem", "Gdzie Wywiozą" oraz najbardziej znane pieśni Bułata Okudżawy m.in.: "Aleksander Sergiejewicz Puszkin", "Pieśń o Huzarze" a także "Modlitwę - Dopóki ziemia kręci się". Program wykonują:

Piotr Kajetan Matczuk
Pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Autor muzyki teatralnej i filmowej, m.in. kierownik muzyczny zespołu Krzysztofa Tyńca. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Szlakiem Bardów". Koncertował w Polsce i w Europie, m.in. w Hadze w Holandii, w Brunssum w bazie wojskowej NATO Allied Joint Force Command Brunssum dla polskiej kadry dowodzącej misją w Afganistanie, w Vianden w Luksemburgu, wielokrotnie w Berlinie, m.in. w Columbiahalle, Ernst Reuter Saal, Ufafabrik, Filmbuhne am Steinplatz, w Fontanehaus na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego, w Kolonii, w Monachium, we Frankfurcie, w Genewie w Szwajcarii w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ, w Brugg, w Zurichu, na Litwie - w Solecznikach i w Wilnie oraz w Rosji - w Moskwie w Sali Koncertowej im. Piotra Czajkowskiego. Akompaniował w Teatrze Ateneum w Warszawie. Autor muzyki do monodramu "Życiorys" w reż. Wojciecha Wysockiego. Wykonał muzykę oraz wystąpił w filmie dokumentalnym pt. "Bard" w reż. Katarzyny Kościelak (prod. TVP2) 

Artur Chyb
Gitarzysta pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego. Obecnie jest związany z trójmiejskim światem muzycznym. Studiował na wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez wiele lat uczestniczył w niemieckich produkcjach musicalowych m.in. : Starlight, Hot Stuff, czy Ray Charles. Grał w spektaklach muzycznych wystawianych w wielu europejskich krajach. W Polsce współpracował z zespołem Czerwone Gitary, zespołem Farba, grupą Rezerwat oraz Paullą. Jako muzyk sesyjny gra w wielu uznanych projektach muzycznych. 

Tomasz Imienowski
Gitarzysta basowy, kontrabasista, kompozytor. Z muzyką związany od dzieciństwa. Porusza się biegle we wszystkich stylach muzycznych, jednak najczęściej można go spotkać z piosenką autorską, ambitnymi projektami poetyckimi. Na scenie pojawia się z zespołem Krzysztofa Tyńca, zespołem Piramidy oraz jako muzyk sesyjny w produkcjach bluesowych i jazzowych. Współpracował z Teatrem Ateneum w Warszawie. Ceniony jest przede wszystkim za świetny groove i pracę sekcyjną. Został zaproszony do gościnnego występu na rejestrowanym i wydanym w 2012 roku koncertowym DVD Wojtka Pilichowskiego. Zagrał ponad tysiąc koncertów w całym kraju i za granicą (Dania, Niemcy, Holandia, Francja, Łotwa, Litwa, Rosja, Czechy, Szwajcaria, Chorwacja, USA). Koncertował także w radiu i telewizji.

Zapisz się, a otrzymasz powiadomienia o nowych wydarzeniach! i uzyskasz dostęp do najlepszych miejsc przed innymi!
Ostatnie komentarze naszych widzów...
22 maja 2019
Ocena: 5 na 5

pl
Ryszard oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Cudny koncert, drugi raz na koncercie Piramid, ale nie ostatni, będę wyglądał z niecierpliwością. Polecam."
21 maja 2019
Ocena: 5 na 5

pl
Aneta oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Przyjemny koncert a rodzice zadowoleni wiec polecam z czystym sumieniem ☺"
20 maja 2019
Ocena: 5 na 5

pl
Jola oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Rewelacyjny koncert! Powrót do wspomnień sprzed lat, wspólne śpiewanie, super miejsce, na pewno pójdę tam jeszcze nie raz. Polecam gorąco."
20 maja 2019
Ocena: 5 na 5

pl
Joanna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Byłam drugi raz na koncercie tego zespołu. Świetna atmosfera, wysoki poziom wykonania. Warto."
20 maja 2019
Ocena: 5 na 5

pl
Michał oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Bardzo fajne miejsce i fajna atmosfera."
17 lutego 2019
Ocena: 5 na 5

pl
Ryszard oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Miło i sympatycznie. Polecam"
16 lutego 2019
Ocena: 5 na 5

pl
Lidia oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wieczór super, niezwykły przekaz twórczości dwóch bardów, kameralny koncert co jeszcze zwiększyło walory wieczoru"
Zobacz inne wydarzenia z miasta Słupsk...
14 września 2019
godz. 19:00
159 opinii:
Średnia ocena: 4.95 / 5
29 września 2019
godz. 18:00
167 opinii:
Średnia ocena: 4.99 / 5
7 lipca 2019
godz. 20:00
0 opinii:
Średnia ocena: 0 / 5
23 listopada 2019
godz. 19:00
141 opinii:
Średnia ocena: 4.74 / 5
29 czerwca 2019
godz. 19:00
40 opinii:
Średnia ocena: 4.9 / 5
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno