KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Andrzej Jurkiewicz

Andrzej Jurkiewicz

Andrzej Jurkiewicz

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>5</b> na 5
Średnia ocena: 5 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Andrzej Marian Jurkiewicz to wybitny polski tenor. Edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Świdnicy w klasie akordeonu u Bolesława Janczarskiego. Naukę śpiewu odbył pod kierunkiem Eugenii Szaniawskiej-Wysockiej w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie, uzyskując Dyplom z wyróżnieniem. Pierwsze kroki estradowe stawiał w Płocku w międzyzakładowym Klubie "Wisełka". Jest laureatem nagród dla piosenkarzy amatorów w Zielonej Górze i w Jeleniej Górze w 1970 roku. Debiutował na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi rolą Posła Hiszpańskiego w światowej prapremierze opery "Maria Stuart" Romualda Twardowskiego w 1981 roku.
Występował w Teatrze Wielkim w Łodzi (1981-1987), w Operze i Operetce w Krakowie (1987-1990), w Operze Śląskiej w Bytomiu (1989-1990). W latach 1990-1997 był solistą Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie i jednocześnie w latach 1995-2001 Teatru Wielkiego w Łodzi (stała współpraca). Konsultuje się u wybitnego polskiego tenora Bogdana Paprockiego w Teatrze Wielkim w Warszawie. Współpracuje jako solista śpiewak z Operami: Bałtycką, Wrocławską, Bydgoską, Szczecińską oraz z Polską Operą Kameralną.
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
28 maja 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Anna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wielki talent, skromność, nie szuka poklasków, jednym słowem wielki artysta i wspaniały człowiek"
W związku z przepisami Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno