KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Marianne Faithfull

Marianne Faithfull

Marianne Faithfull

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>4.88</b> na 5
Średnia ocena: 4.88 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Marianne Faithfull wystąpi 25 października w Gdańsku. Koncert odbędzie się w ramach wielkiej jubileuszowej trasy "50 Years Anniversary World Tour", promującej album "Give My Love To London". Będzie to jeden z pierwszych koncertów w nowym klubie Stary Maneż. Marianne Faithfull należy do tych artystek, o których mówi się, że są klasą sami dla siebie. Dysponuje niezwykłą osobowością, charyzmą i ponadczasowym stylem. W czasie swej, liczącej pół wieku kariery, przeszła drogę od nastoletniej gwiazdki śpiewającej krystalicznym głosem piosenkę "As Tears Go By", którą napisali dla niej Rolling Stonesi, do pozycji światowej gwiazdy, z którą pracują twórcy tej miary co: David Bowie, Nick Cave, Roger Waters czy Metallica. Jest też wybitną aktorką filmową (nagroda na Festiwalu w Berlinie za główną rolę w filmie "Irina Palm") i teatralną (niezrównana interpretatorka piosenek Kurta Weilla, która ze spektaklem teatralnym "Wieczór w Republice Weimarskiej" występowała na całym świecie ponad sto razy. Marianne Faithfull jest również niezwykle barwną osobowością, której życiorysem obdzielić można by nie jedną ze współczesnych gwiazd. Panienka z arystokratycznego domu, która złamała serce Micka Jaggera i Jean Luc-Goddarda. Wzorzec urody połowy lat 60. ubiegłego wieku i bohaterka niezliczonych skandali obyczajowych. Świetnie zapowiadająca się piosenkarka, autorka i aktorka, która przez nałogi upadła na samo dno, by po dekadzie odrodzić się jak Fenix z popiołów. Królowa dzielnicy Soho, która w drodze powrotnej na szczyt kompletnie odmieniła swoje artystyczne emploi, stając się artystką światowego formatu. Jej, wydana w 1979 roku, płyta "Broken English" była muzycznym wydarzeniem sezonu, wyznaczając wzorzec jakości, który dzięki swej twórczej aktywności utrzymuje na poziomie nieosiągalnym dla większości. Jej, wydany przed rokiem album "Give My Love To London" większość recenzentów oceniła na pięć gwiazdek. W ten sam sposób oceniane są również jej występy na aktualnej trasie koncertowej. Marianne Faithfull jest wokalistką o niepowtarzalnym głosie, o którym mówi się, że trzeba nań długo pracować, bo też słychać w nim jej burzliwy życiorys. Jest kreatywną artystką, która nadal się rozwija, nie stroniąc od eksperymentów na wielu poziomach artystycznych. Nazywana jest "Keith Richardsem w spódnicy", bo najpierw nieustannie prowokowała los, a obecnie skutecznie walczy z upływem czasu. Któryś ze znanych krytyków napisał, że "ma najpiękniejszy głos po przejściach" o czym przekonać się będą mogli również fani w Gdańsku.
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
3 listopada 2015
Ocena: 5 na 5
pl
Grzegorz oceniając napisał(a) dodatkowo:
"koncert wyśmienity,pełen emocji.Doskonały kontakt z publicznością."
31 października 2015
Ocena: 5 na 5
pl
Marzena oceniając napisał(a) dodatkowo:
"wspaniała kobieta, wspaniała artystka. Sala koncertowa dobrze wentylowana, nagłośniona i oświetlona tylko mało widziałam z XIV rzędu, bo zasłaniał mi widok rosły Pan, który się strasznie wiercił! żałuję że nie stałam z boku żeby widzieć p. Mariannę."
28 października 2015
Ocena: 5 na 5
pl
Magdalena oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert piękny , ale bardzo krótki. Liczyliśmy na więcej . Mimo wszystko było warto."
26 października 2015
Ocena: 5 na 5
pl
KATARZYNA oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspaniałą atmosferę koncertu zakłóciły koszmarnie niewygodne, ściśnięte jedno obok drugiego do granic klaustrofobii krzesła. Nie mogłam skupić się na muzyce w taki sposób w jaki bym chciała. Mimo niezapomnianej, charyzmatycznej Marianne trudno mi będzie dobrze wspominać ten koncert"
26 października 2015
Ocena: 4 na 5
pl
Piotr oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Marianne super, nic dodać nic ująć. Miejsce ładne (Stary Maneż), krzesła makabrycznie niewygodne, nie oznakowane wyjścia ewakuacyjne (strach pomyśleć co by się działo w razie pożaru....)"
26 października 2015
Ocena: 5 na 5
pl
Lidia oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert pełen wzruszeń. Brawo dla pani Marianny!"
26 października 2015
Ocena: 5 na 5
pl
Hanna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Poruszający koncert we wspaniałym miejscu"
26 października 2015
Ocena: 5 na 5
pl
Danuta oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Absolutnie charyzmatyczna. Cudowna. Marianne Faithfull i jej "najpiękniejszy głos po przejściach" na długo ze mną zostanie w mojej głowie. Przepiękny koncert!"