KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Wieczór Komedii Improwizowanej

Wieczór Komedii Improwizowanej

Kabaret Chwilowo Kaloryfer, Kabaret Który, Grupa Rafała Kmity, Róbmy Swoje, Ucho

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>4.5</b> na 5
Średnia ocena: 4.5 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Przedstawienie WKI to cykl krótkich scen i gier aktorskich tworzonych na bieżąco, w oparciu o sugestie widowni. Każda gra ma własne zasady i "schemat działania". Do schematu widownia dokłada brakujące elementy - postacie, które mają odegrać aktorzy; miejsce akcji lub pojedyncze kwestie. Koncepcję takiej formy widowiska stworzyli w XX wieku teoretycy teatru - Keith Johnston i Viola Spolin (pracowali zupełnie niezależnie od siebie). Z początku improwizowane gry traktowane były jako element "poważnego teatru" lub narzędzie do ćwiczenia warsztatu aktorskiego. Na grunt komediowo-kabaretowy improwizacje przenieśli komicy działający w amerykańskiej grupie Second City (jej członkiem był między innymi John Belushi). Przedstawienia tworzone ad lib zyskiwały coraz większa popularność i z czasem wywalczyły sobie własną niszę w Stanach Zjednoczonych - stały się osobnym gatunkiem komedii. Jest rzeczą naturalną, że wszystko co jest w dzisiejszych czasach popularne prędzej czy później musi trafić do telewizji. Tak stało się też z improwizacją komediową. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych w Wielkiej Brytanii powstało show "Whose line is it anyway?" - w którym kilku aktorów improwizuje przez cały program posiłkując się pomysłami widowni. W kilka lat później program kręcony był już w USA. Telewizyjne przedstawienia oparte na formacie "WLIIA" zyskały dużą popularność w Niemczech, Francji, Belgii czy też bliższych nam krajach - Litwie i na Węgrzech. Czas na Polskę - Wieczór Komedii Improwizowanej, to ponadgodzinny spektakl zawierający zarówno popularne, jak i mniej znane gry, oparte w całości na improwizacji
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
27 stycznia 2013
Ocena: 5 na 5
pl
Irek oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Świetny występ czekam na następny i polecam wszystkim!! polecam www.kupbilecik.pl "
25 stycznia 2013
Ocena: 5 na 5
pl
Jagoda oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Przedstawienie pierwsza klasa! Spontanicznie, dużo śmiechu i dobrej zabawy. Bilety jak zwykle kupione prosto i szybko przez "kupbilecik":)"
25 stycznia 2013
Ocena: 3 na 5
pl
Monika oceniając napisał(a) dodatkowo:
"było bosko i nie mogę się doczekać kolejnej edycji! :)"
25 stycznia 2013
Ocena: 5 na 5
pl
Sabina oceniając napisał(a) dodatkowo:
"kapitalny występ, niezły flow! wydaje mi się, że każdy miał swoje przysłowiowe 5 minut na scenie;) zrównoważony polot, kapitalne teksty no i ta gra aktorska!:)"