KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Ron Carter Golden Striker Trio

Ron Carter Golden Striker Trio

Ron Carter, Russel lMalone, Mulgrew Miller

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>5</b> na 5
Średnia ocena: 5 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Ron Carter swoją muzyczną karierę rozpoczął mając 20 lat. W latach 60. współpracował z tak wybitnymi przedstawicielami nowoczesnego jazzu, jak Eric Dolphy, Don Ellis, Cannonball Adderley, Mal Waldron i Thelonious Monk. W latach 1963-68 współtworzył słynną sekcję rytmiczną Milesa Davisa, wraz z Herbie'm Hancockiem i Tonym Williamsem. Stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych muzyków sesyjnych. Na swoim koncie ma kilkaset płyt. Carter należy do najwybitniejszych kontrabasistów w całej historii jazzu. Dysponuje oszałamiającą techniką, której jednak nie nadużywa, koncentrując się przede wszystkim na pracy w sekcji rytmicznej, grając z precyzyjnym, motorycznym wyczuciem rytmu. Jest wymarzonym akompaniatorem śpiewaków: regularnie występuje z Leną Horne, w swojej dyskografii ma płyty z Arethą Franklin i innymi sławami wokalnego jazzu, a jego duet z Helen Merrill w "My Funny Valentine" z 1968 r. jest od 30 lat obiektem analiz młodych kontrabasistów. Podobne piętno doskonałości nosi jego solo we własnym utworze "Third Plane". Jednakże największa siła Cartera leży w grze sekcyjnej i choćby z tych powodów jego klasyczne nagrania z Davisem, w których tyle do powiedzenia miała właśnie sekcja, są świadectwem jego niedościgłego mistrzostwa. W roku 1993 otrzymał nagrodę Grammy dla Najlepszego Jazzowego Zespołu Instrumentalnego - The Miles Davis Tribute Band, a w 1998 kolejną za "Call Sheet Blues" - kompozycję do filmu "Round Midnight" ("Około północy"). Do Gdańska Ron Carter przyjedzie na czele swojego trio: z gitarzystą Russellem Malone i pianistą Mulgrew Millerem.
Ron Carter Golden Striker Trio - filmy i grafiki
Foto #1 - Ron Carter Golden Striker Trio
Foto #2 - Ron Carter Golden Striker Trio
Foto #3 - Ron Carter Golden Striker Trio
Foto #4
Foto #5 - Ron Carter Golden Striker Trio
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
1 grudnia 2015
Ocena: 5 na 5
pl
Andrzej oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert rewelacyjny! Jestem szczęśliwy, że widziałem i słyszałem legendę jazzu Rona Cartera"
30 listopada 2015
Ocena: 5 na 5
pl
Paweł oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Bardzo Fajny koncert."
30 listopada 2015
Ocena: 5 na 5
pl
Sławomir oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Bardzo fajny koncert, ostatni słuchałem Rona Cartera na festiwalu jazzowym w Perov. Skład tria zmienił się i to było słychać, inne kawałki. Mistrzostwo kontrabasisty wsparte mistrzostwem fortepianu i gitarzysty. Klub Stary Maneż to fajne miejsce ma jednak swoje wady. To hala nie projektowana z założenia na koncertową i przestrzeń akustyczna mimo dostosowań jest jaka jest. Ja słyszałem wszystko co ważne w piątym rzędzie. "
30 listopada 2015
Ocena: 5 na 5
pl
Joanna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Bardzo przyjemny koncert, warto było."
30 listopada 2015
Ocena: 5 na 5
pl
Bogdan oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Niestety zawiodłem się, "trio" w takim składzie nie oddaje pełnej gamy barwy dźwięku. Poza tym kiepsko było słychać basy! Nic rewelacyjnego. Znacznie lepsze daje efekty muzyka mechaniczna w studio z dobrze nagranej płyty. "
30 listopada 2015
Ocena: 5 na 5
pl
Rafał oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Każdemu muzykowi życzyłbym być w takim wieku w takiej formie + pianista i gitarzysta - koncert rewelacyjny"
30 listopada 2015
Ocena: 5 na 5
pl
Karol oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Klasa wdzięk elegancja profesjonalizm"
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno