KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Paryż Północy

Paryż Północy

aktorzy Teatru Muzycznego w Lublinie

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>3.5</b> na 5
Średnia ocena: 3.5 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Teatr Muzyczny w Lublinie wraz ze swoimi artystami ma zaszczyt zaprosić Państwa na spektakl-wehikuł "Paryż Północy", który przypomni znane i mniej znane, ale z pewnością uwielbiane przez pokolenia słuchaczy przeboje dwudziestolecia międzywojennego, grane w warszawskich kabaretach i klubach nocnych. Wyśpiewane po raz pierwszy przez takie gwiazdy polskich scen jak Eugeniusz Bodo, Mieczysław Fogg, Hanka Ordonówna, Tola Mańkiewiczówna, Mira Zimińska, Adolf Dymsza, czy Zula Pogorzelska, a następnie wielokrotnie powtarzane przez późniejszych artystów stały się te utwory absolutnym kanonem polskiej rozrywki i weselszą stroną klasycznego inteligenckiego dyskursu. W połączeniu z humorem (różnie pojmowanym) tekstów Andrzeja Własta, Mariana Hemara i innych oraz niezapomnianą muzyką takich tuzów kompozycji jak Jerzego Petersburskiego, Henryka Warsa czy Artura Golda, piosenki kabaretowe i rewiowe z lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku uwalniają falę sentymentu u słuchaczy wszystkich płci, pokoleń, pochodzenia i zainteresowań. Niełatwo będzie znaleźć widza, który pozostanie obojętny na takie hity jak "Zimny drań", albo "Miłość ci wszystko wybaczy", który nie umiałby zanucić melodii "Uliczki w Barcelonie" czy nie uronić łzy przy "Ostatniej niedzieli". Należy wreszcie pamiętać, że dobry, inteligentny kabaret, dla którego pisywał Tuwim, czy Słonimski był zwierciadłem bieżącego życia politycznego, społecznego i artystycznego nie tylko stolicy. Odbijając refleksy ówczesnej rzeczywistości, rozprawiał się z nią po swojemu, nie szczędząc przy tym prawie nikomu z jej głównych aktorów choć odrobiny blasku dwuznacznej sławy. Spektakl muzyczny "Paryż Północy" to rwący strumień melodii, śpiewu, gestu i dialogu. Kostium, ruch i specyficzny błysk w oku wykonawców sprawią, że poczujecie się jak bywalcy legendarnych teatrów, rewii i kabaretów, wśród których "Sfinks", "Czarny Kot", "Miraż", "Qui pro Quo", "Cyrulik Warszawski" czy "Perskie (później Morskie) Oko" to błyszczące punkciki na mapie nocnego życia międzywojennej Warszawy. Uważnym obserwatorom nie umknie filmowy kontekst fragmentów tego bogatego koncertu.
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
4 lutego 2016
Ocena: 4 na 5
pl
Michał oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Piękny spektakl. profesjonalne wykonanie. Jedynym minusem był zimny nawiew od kratki wentylacyjnej przy której znajdowały się nasze miejsca :-) Dla lekko zmarzniętych widzów z takich niefortunnych foteli przydałaby się też jakaś kawiarnia, jakie bywają w wielu teatrach. Ale mam nadzieję, że z czasem poziom wyposażenia widowni dorówna poziomowi artystycznemu."
30 stycznia 2016
Ocena: 3 na 5
pl
Piotr oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Dobre lubelskie przedstawieniem z operetkowym akcentem"
W związku z przepisami Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno