KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Krystyna Prońko

Krystyna Prońko

Krystyna Prońko

kategoria
2
wydarzenia
Średnia ocena: <b>5</b> na 5
Średnia ocena: 5 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, wokalistka. Dyplom magistra sztuki w 1979 r. na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Krystyna Prońko - gorzowianka, rozpoczęła karierę wokalną, w rodzinnym zespole " Refleks .W 1973 r. wstąpiła na Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Lublinie i na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu gdzie uhonorowano jej interpretacje piosenek " Po co ci to chłopcze" i " Umarłe krajobrazy"I nagroda W 1975 r powtórzyła swój pierwszy sukces opolski otrzymując główną nagrodę za utwór "Niech moje serce kołysze ciebie do snu " (J. Koman, M. Dutkiewicz ) Interpretacja ta zdobyła nadto tytuł piosenki roku 1975 w plebiscycie magazynu "Non Stop".W latach 1979-1981 prowadziła klasę śpiewu w Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez rok pracowała również z młodymi piosenkarzami w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W 1981 brała udział w wystawionym przez Teatr oratorium Ernesta Brylla do muzyki Wojciecha Trzcińskiego Kolęda-Nocka. Po wprowadzeniu stanu wojennego przedstawienie zostało zdjęte z afisza, a Krystyna Prońko została zwolniona z pracy tak w Akademii Muzycznej w Katowicach jak i z Teatru Muzycznego w Gdyni. Wielokrotnie prowadziła warsztaty bluesowe dla wokalistów w Bolesławcu. Od października 2001 prowadziła klasę śpiewu na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej na Wydziale Artystycznym w Instytucie Muzyki w Lublinie. W 1991 roku założyła własne wydawnictwo płytowe Power Music. W okresie 1992-1995 zajmowała się dziennikarstwem muzycznym, prowadziła wiele autorskich programów radiowych m.in. w radiu Gdańsk, Kraków, Białystok, Szczecin czy w radiu Gorzów w rodzinnym Gorzowie Wielkopolskim.
12 września 2018
godz. 19:00
Ceny biletów:
105 PLN
23 września 2018
godz. 18:00
Ceny biletów:
od 75 do 85 PLN
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
9 kwietnia 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Andrzej oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Pani Krystyna w świetnej formie, nic się nie zmienia od lat. Było super!"
5 kwietnia 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Jerzy oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Rewelacja! Szkoda,że młodzi artyści nie biorą właściwych wzorców."
5 kwietnia 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Barbara oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Było super !!! :)"
4 kwietnia 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Jadwiga oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Jestem pod wrażeniem koncertu Krystyny Prońko i wystepujących z nią muzyków. Forma artystki niezmiennie pozostaje na wysokim poziomie. To wspaniale, że mamy tak ciekawą osobowość jazzową. "
3 kwietnia 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Grażyna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspaniały głos uwielbiam Panią Krystynę Prońko , szkoda że tak rzadko mamy okazję jej słuchać.Dziękuję za piękny występ."
3 kwietnia 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Lucyna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert bardzo mi sie podobał. Pani Krystyna, jak zwykle oczarowała publiczność. Dużo muzyki, skromny komentarz i tak trzymać!"
3 kwietnia 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Elżbieta oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspaniały powrót do lat 70 i 80 kiedy Pani Krystyna zbierała największe laury na scenie. Głos wciąż dźwięczny, doskonała kondycja , świetny popis wokalny. Miły wieczór :)"
3 kwietnia 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Bogdan oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Rewelacyjna i saksofonista też!"
3 kwietnia 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Marek oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspaniały kameralny koncert Pani Krystyny Prońko - diva polskiego jazzu !!!"
3 kwietnia 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Paulina oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Polecam szczerze zakup biletów tutaj. Szybko i fachowo, bez czekania, bez problemów. Na prawdę gorąco polecam wszystkim :)"
3 kwietnia 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Marek oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Bardzo sprawne kupowanie biletów. Polecam"
3 kwietnia 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Waldemar oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Świetny koncert. Wspaniała artystka, denialne wykonania."
3 kwietnia 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Edyta oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Głos i talent Krystyny Prońko obroni się zawsze, ale sala teatralna NOT-u już nie. Czas coś zmienić w tym wnętrzu, jeśli ma ono nadal gości wykonawców rangi K.Prońko. Fotele nie są zbyt wygodne, design wnętrza pozostawia także sporo do życzenia. Zmienić można, wystarczy zajrzeć do kawiarni NOT na I piętrze, jest to wykonalne:) "
3 kwietnia 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Jacek oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Zadowolony jestem z recitalu Krysi Prońko. To prawdziwy profesjonalizm jaki pokazała piosenkarka. Głos , barwa i do tego znakomici muzycy. Bilety mogły być trochę tańsze."
3 kwietnia 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Emilia oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Najlepszy koncert na jakim ostatnio byłam. Niesamowita ekspresja , cudowny głos i piękna wyrazistość tekstów. Polecam, płytę kupiłam i pójdę jeszcze raz przy najbliższej okazji:)"
W związku z przepisami Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno