KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Barbara Karlik

Barbara Karlik

Barbara Karlik

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>5</b> na 5
Średnia ocena: 5 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Barbara Karlik - harfiarka, wokalistka. Na wczesnej harfie celtyckiej gra od 2001 roku. Zaczynała jako samouk. W 2004 po raz pierwszy wyjechała do Irlandii uczyć się gry na harfie celtyckiej. Od tego czasu co roku jeździ na warsztaty Scoil na Cláirseach w Kilkenny, by tam uczyć się od współczesnych mistrzów harfiarskich. Harfa na której gra artystka, to polskiej produkcji replika XVI wiecznej Harfy Królowej Marii, która obecnie wystawiona jest w muzeum w Edynburgu. Instrument wykonany został przez Leszka Pelca. Ma 29 strun z mosiądzu oraz metali szlachetnych, nastrojonych diatonicznie z strojem charakterystycznym zawierającym podwojoną strunę g - "na comhluighe". Barbara Karlik występuje na różnego rodzaju imprezach i festiwalach w całym kraju. Obecnie mieszka w Poznaniu, dzieląc swój czas między stolicę Wielkopolski a Trójmiasto, gdzie mieszka większość jej uczniów. Każdy wykonywany utwór to odrębny komentarz i tło opisujące jego historię, lub fantastyczne inspiracje. Zaskoczeniem dla nas jest fakt, że jej muzyka, staro irlandzka, niełatwa w odbiorze, przyciąga młodzież. B. Karlik ma już stała grupę swoich wielbicieli. To powoduje, że atmosfera podczas koncertów jest bardzo rodzinna.
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
16 lutego 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Anna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Naprawdę warto! To było po prostu piękne, zakochałam się w tym instrumencie. Na pewno przyjdę, gdy następnym razem Harfiarka będzie występować w Trójmieście :)"
15 lutego 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Bogdan oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Świetny koncert! Szczególnie podobał nam się oryginalny instrument."
14 lutego 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Maciej oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Bardzo pozytywne wrażenie. Na jedną godzinę wszyscy goście restauracji mogli przenieść się nad skaliste brzegi irlandzkiego wybrzeża lub usłyszeć szczęk oręża podczas jednej z tolkienowskich bitew."
13 lutego 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Agnieszka oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Świetny koncert! Basia zadbała o miłą atmosferę i piękne dźwięki. Udało jej się wspaniale ujarzmić ten trudny instrument. Było i smutno i wesoło i melancholijnie, każda z piosenek wywierała mocne wrażenie i wzbudzała wiele emocji. A pomiędzy piosenkami mogliśmy dowiedzieć się więcej o harfie i posłuchać świetnych harfiarskich kawałów ;) A co najlepsze, na koncercie była wyjątkowa rodzinna atmosfera i w przerwie jak i po koncercie każdy mógł z Basią swobodnie chwilę porozmawiać. Super! Polecam!"
W związku z przepisami Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno