KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Letnia Akademia Jazzu

Letnia Akademia Jazzu

Jazzmani światowego formatu

kategoria
6
wydarzeń
Średnia ocena: <b>5</b> na 5
Średnia ocena: 5 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
"Muzyka jest stenografią uczuć" - dowodził Lew Tołstoj. Co roku podczas dwóch wakacyjnych miesięcy organizujemy dla naszych gości kurs przyspieszonego zapisywania emocji. Letnia Akademia Jazzu to festiwal, podczas którego na scenie Wytwórni występują najwybitniejsi przedstawiciele jazzu z Polski i z zagranicy. Jednym z celów Akademii jest przypomnienie dorobku wybitnych kompozytorów, twórców polskiej szkoły jazzu. Nie kopiujemy ich dzieł, lecz dajemy im nowe życie; chcemy udowodnić, ze kompozycje artystów, którzy wpisali się złotymi zgłoskami do encyklopedii światowej sceny jazzowej, nadal mogą brzmieć aktualnie, a ich przekaz jest ponadczasowy. Podczas ich koncertów LAJ przekonujemy się, że jazz porusza, budzi wspomnienia, porywa do tańca (naprawdę!), uwodzi, uspokaja, pobudza, wyzwala, dodaje energii, wzrusza, przejmuje. Jazz sprawia, że letnie wieczory w klubie Wytwórnia są naprawdę wyjątkowe. W trakcie Letniej Akademii Jazzu hale przy Łąkowej 29, które przed laty służyły filmowcom, stają się miejscem, w którym króluje improwizacja. Nasz festiwal to dowód na to, że jazz nie jest dla wybrańców. To muzyka dla każdego, kto kocha rytm, o czym przekonają się nie tylko nasi goście, ale również uczestnicy International Jazz Platform. LAJ daje możliwość współpracy młodego pokolenia z profesjonalnymi muzykami. Wspólnie pochylą się nad repertuarem legend. Dzięki Letniej Akademii Jazzu odzyskujemy wiarę - w siłę dźwięku, możliwość przywrócenia pamięci o tuzach polskiego jazzu i wiarę w Łódź, która nie jest wcale smutnym, robotniczym miastem, ale miejscem, w którym jazz ma stałe miejsce i w klubie Wytwórnia, i w sercach melomanów.
26 lipca 2018
godz. 19:00

11. LAJ: In Love With / Piotr Orzechowski Pianohooliga

Ceny biletów:
od 25 do 35 PLN
2 sierpnia 2018
godz. 19:00

11. LAJ: Leszek Kułakowski International Quintet

Ceny biletów:
od 25 do 35 PLN
9 sierpnia 2018
godz. 19:00

11. LAJ: Kasia Pietrzko Trio / Zara McFarlane

Ceny biletów:
od 25 do 35 PLN
16 sierpnia 2018
godz. 19:00

11. LAJ: Stanisław Soyka & Wojciech Karolak Trio

Ceny biletów:
od 25 do 35 PLN
23 sierpnia 2018
godz. 19:00

11. LAJ: Sundial-Jachna/ Tarwid/ Karch, Jazz Band Młynarski-Masecki

Ceny biletów:
od 25 do 35 PLN
30 sierpnia 2018
godz. 19:00

11. LAJ: Sebastian Zawadzki Orchestra

Ceny biletów:
od 25 do 35 PLN
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
26 sierpnia 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Małgorzata oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Po raz pierwszy byłam na koncercie, którego wykonawców w ogóle nie znałam. Zachęciła mnie notka na stronie "Wytwórni" (cena też) i nie żałuję. Szczególnie Beady mnie zachwyciła. Rewelacyjny głos, czysty, silny. Cieszę się, że mogłam jej posłuchać, bo na pewno będę wracać do tej muzyki."
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno