KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Balet Impresje Chopinowskie

Balet Impresje Chopinowskie

zespół baletowy

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>5</b> na 5
Średnia ocena: 5 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Spektakl baletowy "Impresje Chopinowskie" powstał w ramach XVIII edycji Chopiniady jako kontynuacja tworzonych corocznie od 1999 roku przez naszą fundację Chopiniad. Jest to premierowy spektakl baletowy składający się z dwóch części. I akt: "Chopiniana Wolności" w chor. Michała Chróścielewskiego ma być nawiązaniem do wolnościowego charakteru utworów F. Chopina. Zestawione po sobie, różnorodne w nastrojach obrazy taneczne, mają mieć odniesienie do naszej burzliwej historii na przestrzeni tysiąclecia istnienia państwa. II akt: "Hotel Lambert" w chor. Bogdana Szymaniuka i Małgorzaty Insadowskiej, którego akcja rozgrywa się w miejscu o szczególnym znaczeniu dla naszego narodu. Hotel w okresie swojej świetności był ważnym centrum życia emigracyjnego i traktowany był jako nieoficjalne przedstawicielstwo Polski. M.in. również tutaj rozbrzmiewała muzyka F. Chopina, która dawała siłę do walki, nadzieję na lepsze jutro - była nicią łączącą emigrację z krajem. Fundacja, jako organizacja pozarządowa od marca 2006 roku, kontynuuje blisko 30-letnią działalność Krystyny Biegańskiej Szkoły Polskiej Muzyki i Tańca. Propagujemy muzykę polskich kompozytorów, a w szczególności Fryderyka Chopina. Jako pierwsi utworzyliśmy Szlaki Chopinowskie, organizując w miejscach pobytu wirtuoza wystawy, koncerty, spektakle baletowe, przygotowując programy wspierające owe miejsca. Zespół "Fryderykiana" został założony w 1999 r., by kontynuować tradycje uznanego w całej Europie, założonego w 1775 r., Baletu Jego Królewskiej Mości Stanisława Augusta Poniatowskiego. Nasz zespół, jako jedyny w Polsce i w Europie, opracowuje oryginalne impresje baletowe do muzyki Chopina i kompozytorów polskich - często zapomnianych.
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
2 sierpnia 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Hanna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Bardzo lubię muzykę Szopena i wszędzie gdzie mogę jej posłuchać próbuję być.Baletowa oprawa taneczna do tejże muzyki była na bardzo wysokim poziomie.Szczególnie podobała mi się druga część spektaklu.Przedstawienie było piękne,pełne gracji,energi i doskonałego baletu.Dziękuję"
1 sierpnia 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Zofia oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Nie jestem profesjonalista w zakresie baletu, ale jako widz nie stroniący od spektakli baletowych mogę powiedzieć, że był to spektakl wzruszający i na wysokim poziomie wykonania"
1 sierpnia 2016
Ocena: 5 na 5
pl
marta oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Bardzo wzruszający spektakl."
1 sierpnia 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Michał oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspaniały spektakl. Byłem z partnerką, oboje byliśmy zachwyceni. Dla niej było to pierwsze spotkanie z baletem i już wiem, że nie ostatnie"
31 lipca 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Halina oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Coś wspaniałego, pięknego. Zabrałam na spektakl gości z Kanady, byli oczarowani."
31 lipca 2016
Ocena: 5 na 5
pl
wieslawa oceniając napisał(a) dodatkowo:
"wspaniala sprzedaz bardzo polecam wygodnie, szybko i wspaniale"
31 lipca 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Maria oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Piękne, nastrojowe impresje baletowe , wykonane przez młodziutkich tancerzy w przepięknym kościele Św. Jana. Jak najbardziej polecam wszystkim."
31 lipca 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Zofia oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Balet podobał mi się bardzo, był po prostu wspaniały, świetni tancerze, choreografia, scenografia, wprowadzenie osoby zapowiadającej no a Chopin i Tuwim nie wymagają komentarza."
W związku z przepisami Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno