KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Bubliczki

Bubliczki

bałkańska banda BUBLICZKI

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>5</b> na 5
Średnia ocena: 5 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Pierwsza w Polsce impreza, która jak cygański tabor przemierza Polskę w celu muzycznego zniszczenia kilku klubów! Najbardziej wybuchowa, bałkańska banda BUBLICZKI ze w swoimi nowym materiałem z krążka TURBOFOLK (2016) oraz pionier balkan beats w Polsce czyli WARSAW BALKAN MADNESS gwarantują: - koncert & impreza do wschodu słońca - połamane nogi - kaca - zdarte gardła - niespodzianki materialne i niematerialne - utraconą godność - DJ'scy goście BUBLICZKI to 7 osobowa grupa hulaszczo - muzyczna z kaszubskim rytmem i zachodniopomorskim zadęciem. Od 2007 banda Bubliczków miesza bałkańską energię, cygański spontan i żydowską aurę z polską i kaszubską treścią. Grając na największych scenach world music w Polsce, sieją spustoszenie i postrach wśród wszystkich amatorów bałkańskiego groove'u. Panowie mają na koncie długogrający krążek pod sugestywnym tytułem "Opaa!" wydany w 2010 roku. W tym samym roku, zespół stworzył muzykę do spektaklu Łódzkiego Teatru "Pinokio", pt "Historia Występnej Wyobraźni" na podstawie prozy Brunona Schulza. W krótkiej historii zespołu nie zabrakło oskarów i innych tego typu zaszczytów. W 2008 roku II miejsce na Mikołajkach Folkowych, w 2009 I miejsce na Nowej Tradycji (Festiwal Polskiego Radia) to najważniejsze dla zespołu wyróżnienia na rodzimej scenie folkowej. We wrześniu 2013 panowie wydali drugi krążek pt. "Trubalkan" który zdobył III miejsce w konkursie Folkowy Fonogram Roku programu 2 Polskiego Radia. W 2016 świat zadrżał na wieść o nowej turbo płycie pt. TURBOFOLK! Skład: Mateusz Czarnowski -syntezator marszczony, gardło główne || accordion, leading vocal Michał Czarnowski- złóbcoki, sztućce, gardło pomocnicze || violin, grandma's spoons, co-vocal Marek Kubiszyn - róg pasterski || trumpet Krzysztof Kowalczyk - kij, sexysaxo || clarinet, sexy saxophone Fabian Kubiszyn - puzon || trombone Piotr Bruski - prostopadłościan, blachy || cajon, drum kit Artur Pacak - złóbcoki wielki || double bass WARSAW BALKAN MADNESS to przede wszystkim radość.... radość która płynie prosto z magicznych melodii i rytmów muzyki Europy południowo-wschodniej. Bogate dziedzictwo cygańsko-słowiańskiej kultury półwyspu bałkańskiego zostaje przeniesione w XXI wiek. Szybkie partie trąbek i innych "dęciaków" skonfrontowane są z klubowymi beatami a przejmujące brzmienia skrzypiec czy akordeonów okraszone głębokim i pulsującym bassem. Tradycja i folk spotyka eklektyczną estetykę świata współczesnej muzyki. To roztańczony świat pełen beztroskiej zabawy, niczym w filmach Kusturicy. Każdy występ to wyjątkowy performance cechujący się wielką żywiołowością oraz spontanicznością. Łączy ze sobą elementy muzyczne jak i wizualne.
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
21 października 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Bartłomiej oceniając napisał(a) dodatkowo:
"sztos"
21 października 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Krzysztof oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Stocznia Remontowa to sympatyczny młodzieżowy klub. Ale warunki i nagłośnienie nie pozwalały w pełni docenić poziomu Bubliczek. Byłem na ich koncercie w kościele Św. Jana i tam to była prawdziwa uczta."
8 listopada 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Paulina oceniając napisał(a) dodatkowo:
"absolutnie jestem zakochana w bubliczkowym folku! zawsze chętnie za nimi podążam, jeśli znajduję ich koncerty na trójmiejskiej, kulturalnej mapie wydarzeń. sam wydział remontowy oceniam bardzo pozytywnie, nie da się zaprzeczyć, że to miejsce z duszą. jak i nie da się ukryć, że BARDZO przeszkadzało ciągłe wchodzenie i wychodzenie ludzi na mikroskopijną salę koncertową. i nie chodzi o rozmiar sali, jak o ciągłe przemieszczanie się tłumu. bardzo to przeszkadzało."
24 października 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Wioletta oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Bubliczki to bardzo fajny, rozrywkowy zespół. Można byłoby się świetnie ubawić, gdyby zagęszczenie na m2 było nieco mniejsze i gdyby obsługa pilnowała, aby na parkiet nie wchodzili ludzie z pokalami i szklanymi butelkami. Ale sam zespół polecam bardzo. Super energetyczny."
23 października 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Krzysztof oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Świetny koncert, polecam Bubliczki każdemu!!!"
23 października 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Anna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"generalnie ok. tylko ochrony nie było widać. "
23 października 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Andrzej oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Bubliczki ! To zjawskowa kapela na naszej scenie muzycznej. Niszowa, idąca swoją niezależną od modnych trendów drogą. Oby tak dalej. Sekcja rytmiczna i niesamowity Krzysztof Kowalczyk na saksofonie Top of the Top"
W związku z przepisami Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno