KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Baśń muzyczna dla dzieci - Royal Wind Quintet Bydgoszcz

Baśń muzyczna dla dzieci - Royal Wind Quintet Bydgoszcz

Katarzyna Witkowska

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>3.75</b> na 5
Średnia ocena: 3.75 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
W świecie muzyki klasycznej baśń muzyczna Sergiusza Prokofiewa stanowi wyjątkową podróż do krainy wyobraźni. Utwór powstał jako dzieło, które ma wprowadzić dzieci w barwny świat muzyki klasycznej przybliżyć brzmienie instrumentów, za pomocą dźwięków przedstawić wartką opowieść z morałem. Aktorów grających poszczególne postaci zastępują tutaj muzycy wykonujący partie charakterystyczne dla bohaterów opowieści. Równolegle do ilustracji muzycznej postać narratora nakreśla fabułę utworu. Bajka opowiada o Piotrusiu, który zdeterminowany utratą swojej przyjaciółki kaczuszki pragnie schwytać okrutnego sprawcę jej zniknięcia- żarłocznego wilka. Po wielu przygodach chłopiec decyduje się jednak na ułaskawienie wilka. Nad pragnieniem zemsty wygrywają w końcu najważniejsze wartości - siła przyjaźni i bezinteresowne dobro. Taka muzyczna odsłona baśni o perypetiach Piotrusia, jego przyjaciół i strasznego wilka ma zapoznać małego melomana z brzmieniami instrumentów, poszerzyć jego wyobraźnię, ukształtować wrażliwość na muzykę klasyczną.
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
24 stycznia 2017
Ocena: 2 na 5
pl
Karol oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Przedstawienie słabe, byliśmy z 4latkiem który po zbyt długim wprowadzeniu był już tak znudzony że nie wsłuchiwał się w bajkę, podobnie jak reszta dzieci na sali. Kilka osób opuściło wcześniej salę bo dzieci chciały wyjść. Zamysł może i dobry ale wykonanie baaardzo słabe. Na moje wyglądało to jakby kilku muzyków zgadało się żeby zarobić coś na boku małym kosztem. Scenografia zerowa, przebrania to czapki na głowach i do tego dwie dziewczyny czytające książkę... nie polecam"
24 stycznia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Ewelina oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Niestety ale spektakl okazał się klapą. Owszem muzyka i prezentacja ciekawa ale brakowało przedstawienia chociażby kukiełkowego lub aktorów przebranych w te postaci. Trudno jest małemu dziecku skupić uwagę i wyobrazić sobie całą historię. "
23 stycznia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Gabriela oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Impreza bardzo spodobala sie I dziadkom jak I wnukom."
23 stycznia 2017
Ocena: 3 na 5
pl
Agata oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Godzinny spektakl, którego pierwsze pół godziny zajęła prezentacja instrumentów. Zacna jest idea edukacji, ale odbyła się kosztem przeżywania fabuły i muzyki. No i opowieść skończyła sie na schwytaniu wilka. Miałam ze sobą dwójkę dzieci, 4- i 8-letnie. Wyszły dość zadowolone, ale widziałam w trakcie spektaklu, że się nudzą. "