KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Turniej Pięciu Tenorów

Turniej Pięciu Tenorów

Adam Zdunikowski, Dariusz Stachura, Tomasz Krzysica, Adam Sobierajski, Mariusz Ruta

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>4.91</b> na 5
Średnia ocena: 4.91 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Dlaczego turniej? Trochę dla celów marketingowych, trochę dla zabawy. Artyści nie konkurują ze sobą, raczej w zabawny sposób się przekomarzają, niby złośliwie przeszkadzają sobie nawzajem w wykonaniach, ale tak naprawdę doskonal się uzupełniają. W koncercie wielkich tenorów zwykle bierze udział piątka najważniejszych, czyli ci, którzy zaśpiewają w Rzeszowie. Publiczność swymi głosami uraczą: Adam Zdunikowski, solista Teatru Wielkiego w Warszawie, Dariusz Stachura solista Teatru Wielkiego w Łodzi nazwany Polskim Pavarottim, Tomasz Krzysica- absolwent Gdańskiej Akademii Muzycznej, Adam Sobierajski- solista Teatru Muzycznego w Lublinie oraz Mariusz Ruta z białostockiej opery. Towarzyszyć im będzie zespół Strauss Ensemble Artura Jaronia. O brak wrażeń nie ma się co martwić - panowie występować będą zarówno solo, jak i razem w piątkę. Na jaki repertuar można liczyć? Nie zabraknie najsłynniejszych piosenek o miłości z kultowym "O sole mio" na czele. Publiczność dostanie też nieco muzyki typowo rozrywkowej, czyli tej ze znanych filmów, jak choćby "Maria" z "West Side Story". Tenorzy zaśpiewają też opery, operetki i oczywiście najpiękniejsze arie z repertuaru Luciana Pavarottiego. Adam Sobierajski jest solistą Gliwickiego Teatru Muzycznego. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Lublinie, Mazowieckim Teatrem Muzycznym w Warszawie, Teatrem Muzycznym w Poznaniu i Łodzi, Operą Śląską w Bytomiu, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Filharmoniami Śląską, Zabrzańską, Częstochowską, Krakowską, Toruńską, Słupską, Bydgoską, Zielonogórską i Świętokrzyską. Zdobywał nagrody na konkursach wokalnych we Wrocławiu, Vercelli (Włochy) i Krynicy Górskiej. Zdobył trzecie miejsce w Europejskim Konkursie Tenorów w 2009 roku. Dariusz Stachura to szczęściarz, w którym piękny głos i niepospolity talent połączyły się z atrakcyjną aparycją, wielkim sercem oraz urokiem i serdecznością sprawiającymi, iż to artysta nie tylko ceniony, ale też po prostu szczerze lubiany. Dariusz Stachura to absolwent Łódzkiej Akademii Muzycznej, polski Pavarotti. Dariusz Stachura jest solistą Teatru Wielkiego w Warszawie i równocześnie usłyszeć go można w operze norymberskiej a nazywany jest POLSKI PAVAROTTIM. Adam Zdunikowski to laureat konkursów wokalnych w Nowym Sączu, Warszawie, Wiedniu i Szczecinie. Współpracuje ze wszystkimi teatrami operowymi w Polsce, a także z Staatsoper w Hamburgu, Narodnim Divadlem w Pradze oraz z Operą Narodową w Sofii. Jego repertuar obejmuje ponad 40 partii operowych i 50 oratoryjnych. Tomasz Krzysica to osobowość artystyczna włoskich konkursów wokalnych. Regularnie występuje Filharmonii Narodowej w Warszawie. Mariusz Adam Ruta - najmłodszy z tenorów, którzy pojawili się w Płocku. Występuje w Teatrze Muzyczny w Łodzi oraz Operze i Filharmonii w...Białymstoku.
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
14 marca 2018
Ocena: 4 na 5
pl
Ewa oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert nawet dla osób które "nie czują "muzyki poważnej.Poprowadzony w lekkim tonie ,przeplatany dowcipami na temat muzyków,wybrane najbardziej znane i wpadające w ucho fragmenty .Lekko ,łatwo i przyjemnie .Dobry pomysł na miły wieczór."
14 marca 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Ewa oceniając napisał(a) dodatkowo:
"nie dotarłam na koncert, bilety przepadły"
12 marca 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Krystyna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert wspaniały, godny polecenia.Dużo humoru oraz wzruszeń. Repertuar świetnie dobrany. Gorąco polecam"
12 marca 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Joanna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspaniały występ, jak zawsze zresztą.Polecam"
12 marca 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Paulina oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspaniały koncert, pełen humoru ale i wzruszeń. Gorąco Polecam!!!"
12 marca 2018
Ocena: 4 na 5
pl
marek oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert bardzo udany , ale dlaczego zamiast Zdunikowskiego był mało znany tenor Pan Andrzej Wiśniewski ? Brakowało mi w Kielcach Pana Zdunikowskiego. Dariusz Stachura i Adam Sobierajski - super wykonania doskonały głos i z dużą dozą dowcipu. Rewelacyjne wykonanie wiązanki pieśni latynoskich. Ale 4 gwiazdki ze względu na brak Adama Zdunikowskiego."
12 marca 2018
Ocena: 5 na 5
pl
ANETA oceniając napisał(a) dodatkowo:
"super"
11 marca 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Zygmunt oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Niesamowity koncert, tylko żałować tych co nie mogli być."
11 marca 2018
Ocena: 5 na 5
pl
EWA oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Super koncert "
11 marca 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Anna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Cudowny,wspaniały koncert godny polecenia. "
11 marca 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Alina oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Piękne głosy, doskonały repertuar, polecam."
28 lutego 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Marzena oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspanialy koncert!!!!"
23 lutego 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Augustyn oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspanialy koncert!"
23 lutego 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Mateusz oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Niesamowite wydarzenie, pełne akcentów humorystycznych jak i chwytających za serce. Znane pieśni neapolitańskie oraz parę "smaczków" Jana Kiepury na deser. Polecam!"
21 lutego 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Regina oceniając napisał(a) dodatkowo:
"super występ, wspaniały koncert, super dobrani tenorzy-moi ulubieni-czekam na kolejne występy w tym składzie tenorów plus może jakieś Panie-wieczór niepowtarzalny"
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno