KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Biała Lokomotywa - Edward Stachura

Biała Lokomotywa - Edward Stachura

Wojciech Brzeziński, Mirosław Czyżykiewicz, Jan Janga Tomaszewski, Andrzej Perkman-fortepian

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>5</b> na 5
Średnia ocena: 5 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
BIAŁA LOKOMOTYWA. Słowa: Edward Stachura Muzyka, scenariusz i reżyseria: Jerzy Satanowski Malarstwo: Max Novak Zempliński. Obsada Wojciech Brzeziński Mirosław Czyżykiewicz Jan Janga Tomaszewski i Andrzej Perkman-fortepian Próba opisania losu, jednego z najbardziej ciekawych poetów powojennej polskiej literatury-Edwarda Stachury, poprzez jego prozę, poezję, piosenki, wspomnienia, listy. Przedstawienie pokazuje, ewolucje jego myślenia o świecie od młodzieńczej euforii poprzez dojrzałą refleksja aż do całkowitego zwątpienia zakończonego samobójczą śmiercią. Choć biografia Stachury ma wymiar tragiczny, twórcy przedstawienia chcą przedstawić niezwykłą barwność tej postaci, jej witalność i zaangażowanie w świat wartości. Autorem scenariusza muzyki i inscenizacji jest wieloletni partner i przyjaciel poety Jerzy Satanowski. Większość piosenek wykonanych w tym spektaklu powstało w czasie ich wspólnej pracy, jeszcze za życia poety. ( "Życie to nie teatr", "Nie Brookliński most" "Już jest za późno nie jest za późno"). Spektakl jest przepełniony piosenkami, ale w niczym nie przypomina tradycyjnego musicalu. Satanowski wyszukał wykonawców posiadających spore umiejętności instrumentalne, tak że aktorzy sami sobie akompaniują. Mirosław Czyżykiewicz -to znany bard autor wspaniałych autorskich pieśni. Jan Janga Tomaszewski- aktor teatru "Ateneum" , ciekawy gitarzysta i kompozytor od lat tworzący swoje autorskie projekty na wielu polskich scenach. Wojciech Brzeziński- aktor teatru "Ateneum" z ogromnym dorobkiem teatralnym, telewizyjnym i filmowym. Gra na Klarnecie, Organkach, Fletni Pana i Instrumentach perkusyjnych. Spektakl jest częścią programu VI Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poetyckiej im. J. Kaczmarskiego "Metamorfozy Sentymentalne" mającego miejsce w dniach 31marca -2 kwietnia 2017 roku w ACK UMCS "Chatka Żaka" w Lublinie.
Biała Lokomotywa - Edward Stachura - filmy i grafiki
Foto #1 - Biała Lokomotywa - Edward Stachura
Foto #2
Foto #3
Foto #4
Foto #5
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
10 kwietnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Marzena oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Niezapomniane przeżycie, wspaniałe teksty Stachury, piękne głosy wykonawców, świetna reżyseria. Gorąco polecam!"
3 kwietnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Elżbieta oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Jestem pod ogromnym wrażeniem! Zachwycająca muzyka,świetny scenariusz i reżyseria!Panowie: M. Czyżykiewicz, J. Tomaszewski i W. Brzeziński wykazali mistrzostwo interpretacji utworów E. Stachury! Oby więcej takich wydarzeń!"
3 kwietnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Dorota oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Owacja na stojąco jak najbardziej zasłużona.Piękne głosy,wspaniała interpretacja poezji Stachury.Wspaniały Wojciech Brzeziński.Czyżykiewicz i Tomaszewski to wiadomo od dawna-gwarancja uczty duchowej"
3 kwietnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Jolanta oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Cudowny powrót do lat młodości. Wspaniała muzyka, przejmujące interpretacje utworów dzięki świetnej aranżacji, M. Czyżykiewicz jak zawsze cudownie ekspresyjny. Wizja plastyczna świetnie komponowała się z tekstami poezji i prozy E. Stachury. Owacja na stojąco jak najbardziej zasłużona. "
3 kwietnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Anna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Prawdziwa uczta dla ducha. "
W związku z przepisami Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno