KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Kwartet ProForma oraz Paweł Wójcik

Kwartet ProForma oraz Paweł Wójcik

Kwartet ProForma,Paweł Wójcik

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>4.75</b> na 5
Średnia ocena: 4.75 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Kwartet ProForma - obecnie koncentruje się przede wszystkim na własnych piosenkach, jednak od samego początku działalności ma w repertuarze autorskie opracowania utworów Jacka Kaczmarskiego, tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński oraz wszystkich piosenek Stanisława Staszewskiego. Zespół wykonuje też utwory Georgesa Brassensa oraz Nicka Cave`a i Toma Waitsa. Cechą charakterystyczną ich twórczości są bogate aranżacje, w których, oprócz podstawowego instrumentarium, pojawiają się również kontrabas, akordeon, mandolina oraz różne instrumenty perkusyjne. Podczas swojej ponad trzynastoletniej działalności Kwartet zagrał ponad 700 koncertów w całej Polsce oraz za granicą. Występował między innymi u boku: Boba Geldofa, Kazika Staszewskiego, Renaty Przemyk, Przemysława Gintrowskiego, Jacka Bończyka, Kuby Sienkiewicza, Dra Yry, Mirosława Czyżykiewicza, Grzegorza Tomczaka czy Zespołu Reprezentacyjnego. Od marca 2012 Kwartet współpracuje z Kazikiem Staszewskim - wokalistą zespołu Kult. Zaowocowało to powołaniem do życia projektu Kazik & Kwartet ProForma oraz wydaniem w 2015 roku dwupłytowego albumu Wiwisekcja oraz koncertowej płyty DVD Diwisekcja. Paweł Wójcik - autor piosenek, które wykonuje przy własnym akompaniamencie gitarowym. Od 2011 roku koncertuje w całej Polsce, mając rzesze swojej wiernej publiczności. Uzyskał wiele nagród na festiwalach piosenki, m.in. w 2012 r. Nagrodę im. Wojciecha Bellona na 48 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Razem z Tomaszem Sarniakiem wydali trzy albumy: "Piosenki ze szkłem", "Obrazki "oraz "Uliczna". Uwielbiany przez publiczność za wyjątkowe poczucie humoru oraz niezwykłą poetyckość, Paweł Wójcik pisze swoje piosenki z perspektywy kogoś, kto dobrze poznał cienie i blaski życia. W jego opowieściach o prozaicznych, codziennych sprawach tkwi głęboka refleksja.
Kwartet ProForma oraz Paweł Wójcik - filmy i grafiki
Foto #1 - Kwartet ProForma oraz Paweł Wójcik
Foto #2 - Kwartet ProForma oraz Paweł Wójcik
Foto #3
Foto #4
Foto #5
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
13 kwietnia 2017
Ocena: 4 na 5
pl
Piotr oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Paweł Wójcik jak zwykle rewelacyjny, choć dało się odczuć brak Tomka Sarniaka i fortepianu. Pan Paweł był kilka razy wywoływany na scenę brawami na stojąco - bo umie dostarczyć wzruszeń. Jedną gwiazdkę ujmuję za dobór artystów przed głównym wykonawcą. Co to za pomysł, żeby występował artysta (Bartoszek), który ma repertuar z kabaretu, a przecież to były "Metamorfozy sentymentalne". Kwartet ProForma ok - choć decybele zagłuszały słowa. A słowa nie byle jakie, bo nieznane teksty S. Staszewskiego."
11 kwietnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Krzysia oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Kapitalny koncert, kto nie był niech żałuje"
7 kwietnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Anna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"uwielbiam teksty Pawła Wójcika i jego wykonanie. Koncert super, szkoda tylko że tak rzadko gościmy tego artystę w Lublinie"
3 kwietnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Monika oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert Pawła Wójcika jak zawsze piękny, mądry i inspirujący!"
2 kwietnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Grzegorz oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Paweł Wójcik co tu komentować REWELACJA swój chłop, świetne teksty, tempr głosu i fantastyczna gitara ..... Tak trzymać i czekam na następne spotkanie"
1 kwietnia 2017
Ocena: 4 na 5
pl
Tomek oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wydarzenie jak najbardziej na plus. Jedną gwiazdkę zabieram za to że trwało to trochę za długo. Trochę dopadło mnie zmęczenie w czasie koncertu głównego wykonawcy. Reszta jak najbardziej na plus. "
1 kwietnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Kamil oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wszytko super - atmosfera extra - po prostu udany koncert."
1 kwietnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Krzysztof oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Świetny koncert. Organizacja i atmosfera super. Polecam serdecznie. "
W związku z przepisami Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno