KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Hungarian State Folk Ballet

Hungarian State Folk Ballet

Węgierski Państwowy Zespół Ludowy

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>4.56</b> na 5
Średnia ocena: 4.56 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Zespół został założony w 1951 roku w celu gromadzenia, przechowywania, prezentacji i kultywowania skarbów folkloru węgierskiego. HNFB prezentuje wszystkie powiązane z ludowością węgierskie gatunki: muzykę historyczną, autentyczny taniec i muzykę ludową, jak również opartą na tradycji muzykę świata. HNFB występował w 50 krajach, na czterech kontynentach, bawiąc w sumie ponad 8 milionów ludzi. W swojej siedzibie w Budapeszcie HNFB występuje około 120 razy w roku, oprócz tych prezentacji jest stałym bywalcem licznych sal teatralnych zarówno w Europie, jaki i na całym świecie. Na początku lat 70 tych XX wieku nastąpiło w kulturze światowej wtórne zainteresowanie korzeniami sztuki, wtedy to zespoły zaczęły włączać do swojego repertuaru autentyczne motywy ludowe: muzyczne i taneczne. HNFB prezentował kulturę ściśle ludową, ale dzięki kreatywności i wielkim umiejętnościom artystów przekroczył tę ideę i przełamał sztywne schematy. W dzisiejszych występach HNB tradycja tańca ludowego pojawia się w różnych aspektach; jest zarówno tematem, jak i środkami wyrazu, za pomocą których przekazywana jest ludowość. Folklor okazał się być twórczy i na tyle plastyczny, aby bawił wszystkich widzów, bez względu na ich upodobania. Zapraszamy na pierwsze po 25 latach koncerty w Polsce, gwarantujemy wspaniałe przeżycia i wyśmienitą zabawę, feria barw, dźwięku i dynamicznego tańca przeniosą widzów w inny, lepszy świat.
Hungarian State Folk Ballet - filmy i grafiki
Foto #1 - Hungarian State Folk Ballet
Foto #2 - Hungarian State Folk Ballet
Foto #3 - Hungarian State Folk Ballet
Foto #4 - Hungarian State Folk Ballet
Foto #5 - Hungarian State Folk Ballet
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
26 października 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Agnieszka oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Przepiękny występ zawierający wesołe i bardzo energiczne tańce . Zachwycający śpiew wokalistki oraz muzycy, w szczególności skrzypek. Polecam."
23 października 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Marek oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Dawno nie widziałem tak dobrego i profesjonalnego widowiska. Balet współgrał z kapelą, scena żyła - w odróżnieniu od napuszonego "Mazowsza" i orkiestry z pulpitami. Boję się iść na występ "Śląska" po tym co zobaczyłem na scenie przedwczoraj."
22 października 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Wojciech oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Szybko, sprawnie i profesjonalnie. Zdecydowanie polecam"
22 października 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Zbigniew oceniając napisał(a) dodatkowo:
"super koncert"
22 października 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Stanisław oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Mile spędzony czas. Organizacja bez zastrzeżeń. "
21 października 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Małgorzata oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Fantastyczny występ.Przepiękne stroje,żywiołowa węgierska ludowa muzyka z dominacją skrzypiec.Węgierskie Mazowsze to wulkan energii,choć są też elementy melancholii.Ciekawa scenografia.Polecam.Duża konkurencja nawet dla heavy metalu."
21 października 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Malgorzata oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Super ale nasze Mazowsze lepsze"
20 października 2017
Ocena: 1 na 5
pl
Waldemar oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Nagłośnienie w Filharmonii Świętokrzyskiej pozostawiało wiele do życzenia. Jak można było tak nagłośnić koncert, solista męski śpiewał pod nosem, niezrozumiale. Ustawienie muzyków z lewej strony sceny i granie na skrzypcach - porażka, dzień po jestem przygłuchy na lewe ucho. Grali tak jakby nie mieli odsłuchu. Dopiero wyjście wszystkich na koniec i dwa bisy dały popis i pokaz co potrafią. Lecz nie poprawiło to już mojego samopoczucia."
19 października 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Jerzy oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Piękny, widowiskowy występ zespołu. Mile spędzony czas na jego oglądaniu i słuchaniu."
W związku z przepisami Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno