KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Edward Hulewicz

Edward Hulewicz

Edward Hulewicz

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>4.67</b> na 5
Średnia ocena: 4.67 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Edward Hulewicz to polski piosenkarz estradowy, kompozytor, autor tekstów, dziennikarz muzyczny, założyciel zespołu Tarpany, w którym śpiewała także Halina Frąckowiak. Karierę estradową rozpoczął w połowie lat 60. XX w. Koncertował w Czechosłowacji. Po powrocie z tournée w 1965 roku założył zespół Tarpany. Później do zespołu dołączyły Halina Frąckowiak i Halina Żytkowiak. Razem wylansowali przebój jego autorstwa pt. Siała baba mak. Na fali popularności Edward Hulewicz prowadził własną audycje w Polskim Radiu oraz występował w licznych programach polskiej telewizji. W 1968 roku zespół Tarpany rozpadł się, a Edward Hulewicz przeszedł do krótko istniejącego zespołu Heliosi, z którym wylansował przeboje Obietnice i Zaczekaj, aż opadnie mgła. Po rozpadzie zespołu Hulewicz śpiewał razem z Kanon Rytm, z którego odszedł po krótkim czasie. Później poświęcił się karierze solowej, śpiewając piosenki m.in. Katarzyny Gärtner, Jarosława Kukulskiego, Ernesta Brylla. W 1977 wystąpił w filmie Wodzirej Feliksa Falka. Brał udział w licznych trasach koncertowych m.in. w ZSRR, większości krajów bloku wschodniego, USA i Kanadzie.
Edward Hulewicz - filmy i grafiki
Foto #1 - Edward Hulewicz
Foto #2 - Edward Hulewicz
Foto #3 - Edward Hulewicz
Foto #4 - Edward Hulewicz
Foto #5 - Edward Hulewicz
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
30 sierpnia 2013
Ocena: 5 na 5
pl
Mirka oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Będę w tym samym czasie w Uzdrowisku Inowrocław, bardzo chętnie pójdę na koncert Pana Hulewicza i posłucham mojej ulubionej piosenki "Za zdrowie Pań", a także innych. Fajnie będzie znowu poczuć się młoda..."
12 sierpnia 2013
Ocena: 5 na 5
pl
Zygmunt z żoną A oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Fajna atmosfera i wspomnienia moich młodych , pięknych dni, polecam dla kochających polską piosenkę. Niesamowita forma fizyczna i wokalna Edwarda Hulewicza....."
4 lipca 2013
Ocena: 4 na 5
pl
Maria oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Byłam tylko raz na Koncercie w Piasecznie, tak cudownych chwil, tym bardziej że jestem samotną wdową i matką nie przeżyłam nigdy wcześniej, a gdy Pan Edward zaśpiewał List do Matki, płakałam z radości i tęsknoty za moja mamą..........Dziękuję za cudowny wieczór i możliwość osobistego przytulenia."
W związku z przepisami Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno