KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Koncert noworoczny Karnawał wenecki

Koncert noworoczny "Karnawał wenecki"

Barbara Gutaj-Monowid, Piotr Rafalko, Blanka Bednarz, Ostap Popovych. Maestro Cheung Chau

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>4.95</b> na 5
Średnia ocena: 4.95 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
XI Wiedeński Koncert Noworoczny w Poznaniu otwiera drugą dekadę tak lubianych przez słuchaczy noworocznych koncertów. 6 stycznia czeka Państwa muzyczna podróż na najsłynniejszy europejski karnawał, który odbywa się co roku w Wenecji. Włosi to ludzie kochający życie, skorzy do zabawy i żartów, a przy tym muzykalni, rozśpiewani, roztańczeni i romantyczni. Gorący, południowy temperament, melodyjność i zmysłowość ich muzyki sprawiają, że włoskie arie i pieśni stają się synonimem słonecznej Italii i światowymi przebojami. Najlepsi śpiewacy - Luciano Pavarotti, Placido Domingo, Andrea Bocelli i wielu innych, rozsławili włoskie hity na największych scenach i estradach świata, podbijając serca kolejnych generacji słuchaczy. Dziś każdy potrafi zanucić choćby kilku taktów neapolitańskiej pieśni "O sole mio", Karnawał w Wenecji, to europejskie apogeum zabawy bez granic i konwenansów, łączącej młodych i starych, bogatych i ubogich. Urokowi weneckiego szaleństwa uległ również Johann Strauss syn, komponując żartobliwą fantazję "Karnawał w Wenecji", a także zabawną, pełną intryg i zdrad operetkę "Noc w Wenecji", Urok Włoch fantastycznie ukazują znakomite filmy, do których muzykę stworzyli tak genialni kompozytorzy jak Ennio Morricone czy Nino Rota, XI Wiedeński Koncert Noworoczny sprawi, ze ten wieczór spędzicie Państwo w magicznym świecie muzyki wielkich teatrów operowych i gondolierów, słynnych filmów i musicali oraz ulicznych muzyków, wśród rozbawionego tłumu gości w barwnych kostiumach i tajemniczych maskach. Z Sinfonietta Polonią wystąpią znakomici soliści - sopranistka Barbara Gutaj-Monowid, tenor Piotr Rafalko, skrzypaczka Blanka Bednarz, trębacz Ostap Popovych. Maestro Cheung Chau, którego zawsze obserwowali Państwo tańczącego z batutą, na kilka minut porzuci ją na rzecz wiolonczeli, aby zagrać w duecie z Ostapem Popovychem fantastyczny temat z filmu "Cinema Paradiso". Kto go zastąpi przy pulpicie dyrygenckim? To niespodzianka, którą poznamy dopiero podczas koncertu. Od Państwa pomysłowości także zależy prawdziwie wenecki nastrój tego wieczoru. Porzućcie konwenanse i dajcie upust własnej fantazji! Najlepsze pomysły kostiumów nagrodzimy! Serdecznie zapraszamy!
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
15 lutego 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Maciej oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Bilety kupiłem na prezent dla moich Dziadków. Byli bardzo zadowoleni. Świetny koncert,"
9 stycznia 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Grzegorz oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Tradycyjnie (jak od kilku już lat) wybrałem się wraz z Małżonką na Noworoczny Koncert i kolejny raz zostaliśmy ugoszczeni na muzycznej uczcie przez super orkiestrę "Sinfonietta Polonia" i jej dyrygenta Cheung Chau, oraz zaproszonych gości. Było naprawdę SUPER co może potwierdzić fakt że widownia Poznańskiej Auli była wypełniona po brzegi, a widzowie,którzy owacjami na stojąco dziękowali wykonawcom doczekali się aż dwóch bisów. Gorąco polecam wszystkim- nie tylko melomanom."
9 stycznia 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Norbert oceniając napisał(a) dodatkowo:
"super koncert, szczególnie zachwycił mnie Pan z Ukrainy grający na trąbce"
9 stycznia 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Janina oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert wspaniały ale emocjonalnie nie porywający. Prowadząca p. Alina Kurczewska mało ekspresyjnie angażowała publiczność w atmosferę tego pięknego wieczoru. Duży minus to strona techniczna: zbyt wąskie odstępy pomiędzy rzędami, co uniemożliwiało wygodne kontemplowanie pięknej muzyki oraz przeładowanie szatni, która nie wydawała numerków. Polecam te koncerty wszystkim kochającym muzykę. Do zobaczenia za rok."
9 stycznia 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Marta oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Jak co roku przepiękny koncert, niezpaomniane wrażenia!"
8 stycznia 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Małgorzata oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Piękny koncert, super orkiestra. Bardzo miło i przyjemnie spędzony wieczór!!!"
8 stycznia 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Irena oceniając napisał(a) dodatkowo:
"piękny koncert, b. dobry dobór repertuaru, coś nowego, wykonanie - wirtuozeria. szczególnie podobał mi się duet na skryzpce i trąbkę oraz wariacje. Dziękuę"
8 stycznia 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Tomasz oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Piękny jak zawsze koncert noworoczny -cudownie było, ale zawsze coś niestety przeszkadza : kamerzysta sporych rozmiarów na środku sali zasłaniał obiór sporej części widowni ...... Tomasz"
8 stycznia 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Maria oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Świetny koncert, dobra zabawa polecam"
8 stycznia 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Elżbieta oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Jak co roku koncert super, a w tym roku bardzo mi się podobał występ trębacza Pana Ostapa Popovycha .Po prostu rewelacja. "
8 stycznia 2018
Ocena: 4 na 5
pl
helena oceniając napisał(a) dodatkowo:
"polecam wszystko O K łącznie z koncertem"
7 stycznia 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Beata oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Super koncert!"
7 stycznia 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Maja oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Ciekawy koncert. Bardzo różnorodne utwory. Od Straussa, po Morricone, Roxane, Madonna mobile, O sole Mio, Pucciniego i kilka innych. Super dyrygent. Polecam!!!"
7 stycznia 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Ryszard oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert na wysokim poziomie, repertuar urozmaicony choć w całości "na temat" . Swoją drogą, jak na karnawał ,spodziewałem się więcej "radośniejszej " muzyki. Świetni Soliści i Dyrygent, no i jak zwykle prowadząca koncert -p. Alina Kurczewska."
7 stycznia 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Iwona oceniając napisał(a) dodatkowo:
"To był mój pierwszy koncert. Jestem zachwycona i myślę, że kolejne staną się moją nową coroczną tradycją. Dziękuję Wszystkim artystom i słuchaczom za piękne wrażenia!!!"
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno