KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
PATYRA - Simply The Best.....

PATYRA - Simply The Best.....

Mariusz Patyra

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>5</b> na 5
Średnia ocena: 5 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Mariusz Patyra jest jedynym Polakiem, który wygrał " Premio Nicolo Paganini" ( Genua 2001) i zdobył specjalną nagrodę za najlepsze wykonanie Kaprysów Nicolo Paganiniego oraz kopię skrzypiec "Il Cannone" ( Armata), które należały do wielkiego wirtuoza. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku siedmiu lat. Jego nauczycielami byli: Z. Ciucias, A. Hoffmann w Olsztynie, A. Cypryk-Chmielewska,J.Kucharski w Warszawie, K. Węgrzyn w Hanowerze i Maestro Salvatore Accardo w Cremonie. Mariusz Patyra jest także laureatem Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego J. Joachima w Hanowerze (1997) i finalistą Międzynarodowego Konkursu Stradivariusa w Cremonie (1988). Artysta zdobył 4 nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Carla Nielsena w Odense a także nagrodę specjalną Odense Sinfonie Orchester (2000) W 2006 roku został zwyciezcą konkursu na stypendium Japonskiej Fundacji Muzycznej J.E.S.C. oraz laureatem nagrody "Premio Pressenda 2006" (Alba/Wlochy). Występował w Europie, Japonii, Stanach Zjednoczonych Ameryki i w Ameryce Południowej. Koncertował m.in. z Royal Chamber Orchestra Tokyo, Orchestra Fondazione Arturo Toscanini, Orchestra di Roma, Orchestra Filarmonica Marchigiana, Polska Orkiestra Radiowa, Orkiestra Kameralna Polskiego Radia " Amadeusz", Orkiestra Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestra Sinfonia Varsovia
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
13 lutego 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Grażyna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Genialny wirtuoz, ale i muzyk obdarzony niezwykłą wrażliwością muzyczną. To mój 3 koncert z Panem Mariuszem. Nie ukrywam, że mógłby grać codziennie. I jeszcze jedno: trzeba nakłonić mistrza do spisania anegdot z życia. Pewnie byłoby to takie samo wydarzenie (choć w innej warstwie kulturalnej) jak jego koncerty."
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno