KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Nigel Kennedy & KROKE

Nigel Kennedy & KROKE

Nigel Kennedy, Jerzy Bawoł, Tomasz Kukurba, Tomasz Lato, Sławomir Berny

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>4.85</b> na 5
Średnia ocena: 4.85 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Niewielu jest artystów dla których muzyka nie ma granic, dla których nie istnieją z góry określone gatunki, w obrębie których należy się zamykać, bo tak nauczono w szkołach i akademiach. Nigel Kennedy bez wątpienia jest jednym z takich twórców. Genialny wirtuoz skrzypiec (uczeń Jehudi Menuhina i absolwent Juiliard School of Music), obdarzony popkulturową charyzmą sceniczną, zupełnie zmienił patrzenie na repertuar muzyki klasycznej. Jako jeden z pierwszych zrozumiał, że muzyka nie musi mieć sztywnych ram, że jeśli ma się autentyczną pasję i miłość, można "rockować" muzyką klasyczną, "jazzować" rockiem i klasycznie bawić się heavy metalem, a jedyne co nas ogranicza, to nasza wyobraźnia. To nowoczesne myślenie o wykonywaniu muzyki, sprawiło że jego płyty zawsze były wydarzeniem, a przełomowe nagranie Czterech pór roku Vivaldiego trafiło do Księgi Rekordów Guinnessa, jako najlepiej sprzedające się nagranie muzyki klasycznej wszechczasów.
Nigel Kennedy & KROKE - filmy i grafiki
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
5 sierpnia 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Henia oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Na to wydarzenie jechałam ze Szczecina wiedziona wspomnieniem koncertu na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich , było warto."
27 lipca 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Roman oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Rewelacja- jak zwykle na koncertach Nigela. Po tym koncercie z Kroke -jak najbardziej odpisuję pod twierdzeniem, że dla tego artysty muzyka nie ma żadnych granic"
25 lipca 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Jola oceniając napisał(a) dodatkowo:
""Tego koncertu trzeba było wysłuchać i to koniecznie na żywo. Przejechałam kawałek Polski, żeby tego posłuchać. Naprawdę było warto. Wielkie osobowości! Zgadzam się natomiast z komentarzami o niewłaściwym miejscu dla takiego wydarzenia. ""
25 lipca 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Adam oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert rewelacyjny. Niesamowita wirtuozeria połączona ze skromnością i szacunkiem do odbiorcy. Wielkie poczucie humoru Nigela i wspaniały kontakt z zespołem współwystępującym stwarzały świetną atmosferę koncertu. Kroke to muzycy przez wielkie M. Polecam!"
24 lipca 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Paweł oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Po kilku latach wysłuchałem niby tego samego koncertu (poprzednio słyszałem ich w Szczecinie). Niby, bo wiele się zmieniło. Nigel zachwycił się elektrycznym instrumentem, a ten odpłacił mu pięknym za nadobne. Poza wirtuozerską grą artysta zabawiał nas pysznymi polsko-angielskimi żarcikami. Kroke jak zwykle w doskonałej formie, a Tomasz Kukurba poza wspaniałą grą na altówce, pokazał że potrafi cudnie śpiewać. Do tego Sławomir Berny, który wszytko utrzymywał w odpowiednim rytmie. Piękny koncert!"
24 lipca 2014
Ocena: 3 na 5
pl
andrzej oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Jestem bardzo zadowolony z koncertu, jednak znacznie lepszy klimat Koncertów Pod Gwiazdami był na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego. Pójście w stronę komercji (więcej widzów ) nie zawsze idzie w parze z jakością i sztuką. W Toruniu zniszczono już spektakle kabaretowo-muzyczne przenosząc je kawiarni artystycznej Maska (ok. 50 widzów ) do komercyjnego hotelu Bulwar ( 300-400 widzów ). Mniejsze nie zawsze znaczy gorsze!!!"
24 lipca 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Anka oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Jeśli chodzi o tak charyzmatyczne osobowości jak Nigel Kennedy - trzeba go zobaczyć na żywo (chociaż raz). Zarówno Kennedy jak i Kroke na płycie brzmią dobrze, ale dopiero na koncercie możemy poznać cały wachlarz emocji, które na płycie gdzieś uciekają, są mniej widoczne. Wykonawcy wciągają nas w swój muzyczny świat, malują go dźwiękiem i emocjami, wciągają w dialog instrumentów, zabawiają dialogami. Tego na płycie nie znajdziesz, więc ... koniecznie idź na koncert."
24 lipca 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Tadziu oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Nie da sie skomentować czegoś takiego, jak mozliwość ogladania Nigela Kenedyego na żywo. Fascynujące, pełne ekspresji, radości, kontakt z muzyka na najwyższym poziomie"
24 lipca 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Tomek oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert był niesamowity. Dwie godziny emocji."
24 lipca 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Michał oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Na początku bardzo magicznie, przeniesienie w nierzeczywistą, przyjemną krainę. Następnie. dzięki Neigelowi, bardzo humorystyczny powrót na ziemię. Warto było być, warto było słuchać, warto było oglądać ten spektakl. Prawdziwa, szczera, głęboka, 2-godzinna uczta."
24 lipca 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Anna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Fantastyczny koncert, charyzmatyczny Nigel i wspaniała grupa Kroke. Jedyna uwaga to miejsce, mogłoby być bardziej kultowe. A i wspaniała praca dźwiękowców! "
24 lipca 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Iza oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Genialny koncert, fantastyczny muzyk i człowiek. Niezapomniany wieczór"
24 lipca 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Andrzej oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Co tu dużo mówić? Nigel Kennedy i Krokezawsze w formie. Koncert oczarowywał barwnymi, muzycznymi pejzażami a także porywał skocznymi melodiami. Muzycy nieodmiennie bawią się świetnie muzyką dostarczając też nie małych wrażeń publiczności. Polecam wszystkim, szczególnie jeśli się wahają, czy warto. Warto! "