KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Red Box

Red Box

Simon Toulson-Clarke, Julian Close, Martin Nickson, Rob Legge, Paddy Talbot

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>5</b> na 5
Średnia ocena: 5 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Red Box - brytyjska super grupa popowa powstała na początku lat 80. Ma na koncie trzy albumy: The Circle & The Square, Motive i nagrany po reaktywacji w nowym składzie Plenty. W nowej odsłonie zespołu, mniej obecne są znane ze wcześniejszych utworów stare automaty perkusyjne i syntezatory, a bardziej słyszalne są naturalne, akustyczne brzmienia i repertuar o raczej balladowym charakterze. Red Box to przede wszystkim przedsięwzięcie wokalisty i autora piosenek Simona Toulsona-Clarke'a. Można go przypisać, wraz z Talk Talk, The Waterboys, Scritti Pollitti, The The i Aztec Camera, do całej fali brytyjskich zespołów wyrastających z punkowej rewolty. Wszystkie te grupy, każda na inny sposób, podjęły się misji uszlachetnienia muzyki pop i udało im się to na tyle, że nurt wyrafinowanej, alternatywnej twórczości popowej jest silnie obecny w muzyce po dziś dzień. Toulson-Clarke ma dar komponowania bardzo oryginalnych melodii, ale jego największą siłą jest talent aranżerski - nawet przy bardzo skromnym liczbowo składzie potrafi tworzyć miniaturowe piosenkowe symfonie. Simon należy do twórców, którzy spotykają się ze słuchaczami tylko wtedy, gdy mają im coś ważnego do przekazania. Przez dwa dziesięciolecia oddawał się swojej żeglarskiej pasji, by stworzyć "Plenty", które daje się postawić w jednym rzędzie z poprzednimi dokonaniami - "The Circle & The Square" z 1985 r. Muzycy zespołu zapowiadają, że podczas koncertu w Toruniu nie tylko zabrzmią największe przeboje grupy z For America, Chenko czy Stay na czele, ale będzie można premierowo usłyszeć kilka kompozycji z najnowszego albumu zespołu (którego premiera już wkrótce).
Red Box - filmy i grafiki
Foto #1 - Red Box
Foto #2 - Red Box
Foto #3 - Red Box
Foto #4 - Red Box
Foto #5 - Red Box
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
24 grudnia 2014
Ocena: 5 na 5
pl
maciej oceniając napisał(a) dodatkowo:
"teraz już spokojnie mogę umrzeć widziałem coś o czym marzyłem całe życie. tak mnie wzięło że jadę w marcu do Poznania."
17 listopada 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Darek oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Słucham Red Box od około 25 lat. Byłem na koncercie i nie zawiodłem się. Było świetnie, a zespół jest doskonały i gra z takim animusz jak gdyby członkowie mieli po 20 lat."
14 listopada 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Marek oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Super koncert myślę że za rok spotkamy się i wysłuchamy na żywo nowej płyty.Do zobaczenia za rok :)"
13 listopada 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Sławek oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Liczę, że obietnica zespołu, iż wróci do Torunia w przyszłym roku faktycznie się ziści, z ogromną przyjemnością zobaczyłbym Ich jeszcze raz - wczorajszy koncert - rewelacja!"
13 listopada 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Ania oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert super! Simon po raz kolejny dał z siebie wszystko. Poza tym cała ekipa to fajni,normalni ludzie, nie zblazowani i zero gwiazdorzenia. Polecam gorąco!"
13 listopada 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Asia Danicka oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Był ekstra!!!"
13 listopada 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Rafał oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Nie było słabych momentów. Zaangażowanie, brzmienie i jakość kompozycji na wysokim poziomie. Do tego fala nostalgii pośród wykonawców i publiczności :)"
13 listopada 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Kasia oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wróciłam mega zadowolona, świetny koncert, świetna atmosfera, przemili ludzie.......kiedy znowu Toruń???"