KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Giselle - Russian National Ballet

Giselle - Russian National Ballet

Russian National Ballet

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>5</b> na 5
Średnia ocena: 5 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Któż z nas nie lubi historii magicznych, tajemniczych, pełnych zjaw, wróżek i upiorów, a przede wszystkim wielkich wzniosłych uczuć. To wszystko odnajdujemy w przepięknym romantycznym balecie Giselle do muzyki Adolpha Adama. Jak większość dzieł z tamtego okresu powstał na motywach przepięknej legendy ludowej, w tym wypadku pochodzącej z rejonów Nadrenii i spisanej przez znakomitego niemieckiego poetę Heinricha Heine. W tej to właśnie krainie pośród przepięknych górskich lasów i polan mieszkały niebezpieczne istoty zwane Wilidami. Były to duchy młodych panien, które umarły z powodu nieszczęśliwej lub niespełnionej miłości. Po śmierci mściły się one, wykorzystując swoje wielkie zdolności taneczne, mamiąc i wiodąc napotkanych nocą w lesie mężczyzn na pewną śmierć. Wiedzieli o nich wszyscy mieszkańcy pewnej małej wioski, w której mieszkała również przepiękna Giselle. Była pełną radości dziewczyną, obdarzoną niezwykłym talentem tanecznym. Jej serce od niedawna należało do młodzieńca imieniem Loys, który również przewyższał wszystkich swoim kunsztem w tańcu. Chłopak skrywał jednak pewną tajemnicę - nie był on zwykłym wieśniakiem, ale skrywającym się pod przebraniem Księciem Albrechtem, który miał już narzeczoną. Giselle miała jeszcze jednego konkurenta do swej ręki, był to miejscowy leśniczy Hilarion. Jednak mimo swych starań nie zdołał pokonać rywala i poprzysiągł mu okrutną zemstę. Tak zawiązuje się dramatyczna akcja jednego z najbardziej scenicznych baletów w historii tego gatunku. Jak rozwiązuje się ta historia? O tym przekonają się Państwo sami podczas spektaklu Russian National Ballet. Zespołu, który już wielokrotnie gościł w Polsce ciesząc się niesłabnącą popularnością.
Giselle - Russian National Ballet - filmy i grafiki
Foto #1 - Giselle - Russian National Ballet
Foto #2 - Giselle - Russian National Ballet
Foto #3 - Giselle - Russian National Ballet
Foto #4 - Giselle - Russian National Ballet
Foto #5 - Giselle - Russian National Ballet
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
5 grudnia 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Angelika oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Zacznę od tego, że za pośrednictwem tego portalu łatwo i szybko otrzymałam swój bilet. Żadnych zbędnych nieporozumień! :) Spektakl był świetny. Mnie zapierało dech w piersiach, bo balet to coś niesamowitego a aura opery cudowna. Polecam "
2 grudnia 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Monika oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Bardzo efektowne przedstawienie, na początku trochę mniej ale z rozpoczęciem 2części o niebo lepiej :) polecam"
W związku z przepisami Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno