KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Gospel For Christmas

Gospel For Christmas

Edyta Krzemień, Tiana Ewane, Monique Thomas Ottaviani, Gwen Thomas

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>4</b> na 5
Średnia ocena: 4 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Muzyka gospel zrodziła się w XIX wieku, pierwotnie funkcjonując jako obrzędowe pieśni czarnoskórych amerykańskich niewolników. Możliwość uczestniczenia w nabożeństwach i wspólnego, chóralnego wykonywania pieśni religijnych o niebywałej sile wyrazu dawała zgnębionym duszom namiastkę wolności i przypominała dobrą nowinę, dzięki której łatwiej było znosić nieludzko ciężką pracę. Przez ponad wiek gatunek ten ewoluował, ulegał wpływom muzyki popularnej, dając też początek innym nurtom, takim jak jazz czy rock'n'roll. Niezmiennie jednak głównymi wyznacznikami gatunku są żywiołowość, niesamowita moc i nieskrępowana siła wyrazu, a największe amerykańskie gwiazdy, m.in. Whitney Houston czy Beyoncé, zaczynały swe kariery, śpiewając gospel w kościelnych chórach. W radosnej atmosferze oczekiwania na magiczny czas Bożego Narodzenia zapraszamy na wyjątkowy koncert - Gospel for Christmas, w którym usłyszą Państwo cztery wokalne osobowości pochodzące z czterech muzycznych światów: niekwestionowaną gwiazdę sceny musicalowej, Edytę Krzemień, jazzująco-soulującą Tianę Ewane, uwielbianą przez Francuzów Monique Thomas Ottaviani czy Gwena Thomasa, wybitnego wokalistę i założyciela Vocal Academy w Lozannie. Towarzyszyć im będzie Gospel Band z pianistą Davidem Marionem W ich wykonaniu usłyszą Państwo tradycyjne pieśni i największe przeboje muzyki gospel. Najtrafniej ideę przyświecającą wydarzeniu streszczają sami artyści: "W tym projekcie gorąca Afryka spotyka się ze słowiańską subtelnością, a czas świąt Bożego Narodzenia to czas, w którym wszelkie różnice przestają mieć znaczenie, bo miłość nie zna granic".
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
21 grudnia 2014
Ocena: 4 na 5
pl
Paulina oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert bardzo udany, wprowadził w przepiękny świąteczny nastrój. Natomiast godzina koncertu mogłaby być trochę późniejsza, ponieważ dla osób, które mieszkają poza Poznaniem jak Ja, dojazd przed świętami jest bardzo kłopotliwy ( ogromne korki)."
W związku z przepisami Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno