KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Zorba - Musical

Zorba - Musical

Zespół bielskiego teatru, wzmocniony orkiestrą Teatru Muzycznego

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>4.5</b> na 5
Średnia ocena: 4.5 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Wielka, słodko-gorzka pochwała życia - mimo cierpień i bólu, które przynosi każdemu z nas obok radosnych uniesień i doświadczenia miłości. Piękne i świetnie zaśpiewane piosenki, budzące podziw układy taneczne, fascynujące obrazy sceniczne - to wszystko składa się na pierwszy broadwayowski musical, zrealizowany na bielskiej scenie. Na widowisko, którego rozmach może oszałamiać. To gratka dla wszystkich miłośników teatru muzycznego, ale również ciekawa propozycja dla tych, którzy od sceny wymagają jeszcze więcej. Witold Mazurkiewicz dostrzegł bowiem w opowieści o Zorbie zderzenie cywilizacji Zachodu w jej mieszczańskim, uładzonym wariancie - z archaicznymi elementami kultury śródziemnomorskiej, skutecznie przez nas wypartymi. I uzupełnił libretto o sceny w nim nieobecne. Te ocierające się o rytuał wyostrzył i wysunął na pierwszy plan. Posługując się własnym językiem teatralnym w rozwiązaniach inscenizacyjnych, w prowadzeniu aktorów i w świetnych układach choreograficznych autorstwa Jakuba Lewandowskiego, odsłonił drapieżność i głębię, właściwe dla książkowego pierwowzoru, a nieco zatarte w podporządkowanym broadwayowskiej konwencji librettcie. W efekcie "Zorba" powstał nie tylko piękny musical, ale po prostu mądry i ważny spektakl, który powinien zobaczyć każdy miłośnik teatru. W przedstawieniu występuje prawie cały zespół bielskiego teatru, wzmocniony orkiestrą Teatru Muzycznego w Lublinie oraz o aktorów gościnnych i tancerzy wyłonionych w castingu. Greka Zorbę gra Tomasz Lorek, którego znane bywalcom bielskiego teatru talenty wokalne zostały docenione nominacją do Złotej Maski za - musicalową - rolę Doktora Doolittle w "My Fair Lady", do której został zaproszony przez Operę Śląską w Bytomiu.
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
20 lutego 2015
Ocena: 5 na 5
pl
Czesław oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Jestem bardzo zadowolony z Państwa sposobu usługi i sposobu sprzedaży biletów.Tę formę zakupu będę polecał moim znajomym i sam w przyszłości będę z tej formy korzystał."
20 lutego 2015
Ocena: 5 na 5
pl
Toberek Czesław oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Jestem bardzo zadowolony z imprezy i formy rozprowadzania biletów.B. Dziękuję.ędę tę formę popularyzował w śród swoich znajomych"
20 lutego 2015
Ocena: 3 na 5
pl
Zbyszek oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Fajne, ale nie porywające, a na to liczyłem, przy takim tytule"
20 lutego 2015
Ocena: 5 na 5
pl
Franciszek oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Ciekawy, dynamiczny, świetnie wyreżyserowany spektakl, udana inscenizacja, wpadająca w ucho oprawa muzyczna. Więcej takiej międzyregionalnej współpracy."
W związku z przepisami Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno