KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Usłyszeć Taniec

Usłyszeć Taniec

Artyści projektu "Usłyszeć Taniec"

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>4.75</b> na 5
Średnia ocena: 4.75 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Koncerty w Dniu Świętego Patryka, to już niejako tradycja Centrum Kultury Dwór Artusa. Z roku na rok cieszą się one nieprawdopodobną sympatią publiczności. Nic w tym dziwnego, skoro przy dźwiękach dobrej celtyckiej muzyki, skosztować można "zielonego" piwa. Spożywanie trunków tego dnia niesie wraz z sobą zwyczaj wprost z Zielonej Wyspy. Jedna z ludowych legend opowiada, iż święty Patryk gościł w wyszynku nękanym przez złego ducha. Gdy dostał od karczmarza piwo, odmówił pomocy w przegonieniu demona, bowiem trunek był złej jakości. Dopiero po otrzymaniu porządnego napitku, przeprowadził egzorcyzmy i od tej chwili piwo stało się nierozerwalnym atrybutem irlandzkiego świętego. Tak samo jest w Dworze Artusa, kufel piwa jest nieodłącznym dodatkiem do zakupionego biletu. Kolejnym elementem wchodzącym w skład wieczoru, jest oczywiście muzyka i taniec. O to wszystko zadbają artyści skupieni wokół projektu Usłyszeć Taniec. Ten pierwszy w Polsce projekt taneczny wreszcie zawita do Torunia. A widowisko to niezwykłe, bowiem taniec stanowi integralną część muzyki, a muzyka tańca. Różne kultury muzyczne spotykają się w jednym miejscu, a tradycja i nowoczesność to synonimy. Artyści w rytm tradycyjnych celtyckich brzmień zaprezentują popis nie tylko Irish Step Dance. Muzycznie możemy spodziewać się harmonijnego kolażu różnych tradycji muzycznych, we współczesnych aranżacjach. Tworzą ją wybitni muzycy poruszający się obszarze przede wszystkim muzyki irlandzkiej, ale także flamenco, jazzu, i innych kultur muzycznych. Ich spektakl to unikalny w Polsce, ethnojazzowy projekt, którego celem jest pokazanie możliwości współistnienia kultur we współczesnym świecie.
Usłyszeć Taniec - filmy i grafiki
Foto #1 - Usłyszeć Taniec
Foto #2 - Usłyszeć Taniec
Foto #3 - Usłyszeć Taniec
Foto #4 - Usłyszeć Taniec
Foto #5 - Usłyszeć Taniec
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
5 maja 2018
Ocena: 5 na 5
pl
Katarzyna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspaniały koncert. Świetna zabawa."
30 października 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Teresa oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Rewelacja! Świetny zespół muzyczny, fantastyczni tancerze. Prawdziwa uczta artystyczna. Sala Służewskiego Domu Kultury pozwala z każdego miejsca bezproblemowo obserwować całą scenę."
30 października 2017
Ocena: 4 na 5
pl
Katarzyna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Miło spędzony wieczór, a występ bardzo udany! Jedynym niesmakiem była zmiana w ostatniej chwili zasad zakupu z miejsc numerowanych na miejsca nienumerowane. Mało profesjonalne podejście."
30 października 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Dorota oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Cudowny koncert. Świetna sala widowiskowa. "
23 października 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Bogusz oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspaniały spektakl. Doskonałe wykonanie. Urok sali Dworu Artusa dopelnił niesamowitych wrażeń, Super, że można było porozmawiać z artystami po wystepie. "
22 października 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Mieczysław oceniając napisał(a) dodatkowo:
"artyści wspaniali. Scena za nisko . w dalszych rzędach nie było widać nóg artystów w czasie stepowania. W Toruniu odpowiednia była by scena Jordanki "
22 października 2017
Ocena: 4 na 5
pl
Roman oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Muzyka energetyczna, tancerze świetni ale w Dworze Artusa nie można było tym się delektować. Widoczność poruszających się nóg praktycznie żadna. Na przyszłość, rozwiązaniem byłoby umieszczenie za tancerzami ekranu i wyświetlanie na nim ich tańca."
25 kwietnia 2015
Ocena: 5 na 5
pl
Hanka oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Widowisko fantastyczne, widoczność sceny z widowni dk świt beznadziejna"
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno