KupBilecik
mało fanów - dopisz się
0
wydarzeń
|
|
?
średnia ocena
Roman Wojciechowski (Pazur) (ur. 9 czerwca 1949 r. w Siemianowicach Śląskich) – polski wokalista rhythm and bluesowy, kompozytor, nestor śląskiej muzyki. Nagrywał i koncertował ze wszystkimi liczącymi się twórcami polskiej muzyki rozrywkowej. Jako współpracownik brany był pod uwagę także przez Czesława Niemena i Budkę Suflera.
Brak aktualnie wydarzeń pasujących do tego zapytania!
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Roman "Pazur" Wojciechowski & band w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Twoję imię
Miejscowość
Adres mailowy
Numer telefonu +48

wiadomości ze świata muzyki i filmu

Pokazy będą odbywać się w parku Lotników Polskich. Na każdy z czterech seansów wstęp jest wolny. Jedyny warunek, jaki należy spełnić, to zakryć nos i usta na czas udziału w wydarzeniu. Sąsiadująca z miejscem wydarzenia Tauron Arena Kraków, by umilić wieczory, zaprasza po przekąski i napoje do Arena Garden. Wszystko rozpocznie się na Pikniku Krakowskim 8 sierpnia o godz. 21.00 przebojową komedią "Za jakie grzechy, dobry Boże?". Po premierze filmu francuskie sale kinowe pękały w szwach i zanosiły się śmiechem. To opowieść o czterech córkach na wydaniu i jednym marzeniu ich poukładanych, konserwatywnych rodziców - żeby dobrze wyszły za mąż. Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Kolejny weekend, 16 sierpnia, to "Tajemnice Silver Lake". Bohater filmu Davida Roberta Mitchella to bezrobotny pożeracz popkultury z Los Angeles - Sam (Andrew Garfield). Na ślad tajemniczego zniknięcia dziewczyny z sąsiedztwa naprowadzają go informacje zakodowane na starych VHS-ach, hollywoodzkie lokacje, znaki na ścianach, piosenki i komiksy. Nie trzeba dodawać, że taka przygoda budzi w młodzieńcu niezmordowanego Philipa Marlowe'a. "Oficera i szpiega" Romana Polańskiego będzie można obejrzeć w weekend 23 sierpnia. Film opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera pochodzenia żydowskiego, który za rzekomą zdradę swojej ojczyzny został skazany na dożywocie i zesłany na Wyspę Diabelską u wybrzeży Gujany Francuskiej. Na seans nie zalecamy zabierania najmłodszych dzieci, to jednak thriller. Na koniec Nowohuckiego Kina Plenerowego seans dla całej rodziny, czyli 30 sierpnia bawimy się w towarzystwie zwierząt z "Madagaskaru". Ta pełnometrażowa animacja z 2005 roku opowiada o czwórce zwierząt z zoo w nowojorskim Central Parku. Kiedy nagle lądują w tropikalnej dżungli, muszą stawić czoła tak uzyskanej wolności i życiu, jakie dotąd tylko sobie wyobrażały - ale którego nigdy nie zasmakowały.
Od jutra na serwisach VoD (Vod.pl, Cineman.pl oraz Player.pl) dostępne będą filmy "Oficer i szpieg" Romana Polańskiego oraz "Poznajmy się jeszcze raz" Nicolasa Bedosa. Oba tytuły, których premiera odbyła się kolejno w grudniu i w styczniu, trafiają na platformy VOD szybciej niż pierwotnie było to zaplanowane. Nagrodzony Srebrnym Lwem w Wenecji film Romana Polańskiego to epicki thriller na podstawie bestsellerowej powieści Roberta Harrisa i jedno ze szczytowych osiągnięć w karierze polskiego reżysera. "Oficer i szpieg" opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na wygnanie. Georges Picquart, nowy szef wywiadu, wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym Picquart postanowi za wszelką cenę ujawnić prawdę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii. Co byś zrobił, aby raz jeszcze poczuć pierwszą miłość? Ile byś dał, by na nowo przeżyć najpiękniejszy dzień swojego życia? Powrót do cudownych chwil może mieć wysoką cenę. Bohater "Poznajmy się jeszcze raz" gotów jest ją zapłacić – nawet jeśli będzie musiał pozbyć się wszystkich oszczędności, a potem ukryć ten fakt przed żoną. Przewrotna francuska komedia spodoba się wszystkim, którzy pokochali romantyczny klimat "O północy w Paryżu" i urzekającą niewinność "Amelii". Victor (Daniel Auteuil) przeżywa kryzys w małżeństwie. Niespodziewanie otrzymuje szansę podróży w czasie do dnia, kiedy spotkał swoją przyszłą żonę. Jednak czy można przeżyć pierwszą miłość... po raz drugi? "Oficer i szpieg" i "Poznajmy się jeszcze raz" od 3 kwietnia na VOD.
"Oficer i szpieg" to epicki thriller szpiegowski będący adaptacją bestsellerowej powieści Roberta Harrisa. Najnowszy film Romana Polańskiego to jednocześnie najdroższa francuska produkcja tego roku, której budżet wynosi ponad 25 milionów euro. W rolach głównych występują nagrodzony Oscarem Jean Dujardin ("Artysta", "Wilk z Wall Street") oraz Louis Garrel ("Marzyciele"). W obsadzie znalazła się plejada francuskich gwiazd: Emmanuelle Seigner, Mathieu Amalric i Melvil Poupaud. Film opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa (Louis Garrel), francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na Wyspę Diabelską u wybrzeży Gujany Francuskiej. Nowy szef wywiadu - Georges Picquart (Jean Dujardin) - wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu oficerowi zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym, Picquart postanowi ujawnić prawdę za wszelką cenę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii. Za kamerą ponownie stanął wybitny polski operator, Paweł Edelman ("Pianista", "Katyń"). Scenografię do filmu stworzył stały współpracownik Polańskiego, Jean Rabasse, który zasłynął ze swoich odważnych i wizjonerskich projektów przy dziełach Bernardo Bertolucciego ("Marzyciele"), Jean Pierre Jeuneta ("Miasto zaginionych dzieci"), a także Gaspara Noé ("Climax"). Autorem ścieżki dźwiękowej jest Alexandre Desplat, obecnie jeden z najsłynniejszych kompozytorów muzyki filmowej na świecie, zdobywca dwóch Oscarów za muzykę do "Grand Budapest Hotel" i "Kształtu wody". - Już od dawna chciałem nakręcić film o aferze Dreyfusa, traktując go nie jako dramat kostiumowy, lecz jako historię szpiegowską - mówi Roman Polański. - W ten sposób można pokazać jej podobieństwo do tego, co dzieje się w dzisiejszym świecie: prześladowania mniejszości, absurd środków bezpieczeństwa, tajne trybunały wojskowe, wymykające się spod kontroli agencje wywiadowcze, ukrywanie faktów przez rządy i wściekłą prasę. W polskich kinach "Oficer i szpieg" pojawił się 27 grudnia.
Jury Europejskiego Konkursu Debiutów i Filmów Drugich postanowiło uhonorować Kryształową Łodką dla najlepszego filmu "Błąd systemu" w reżyserii Nory Fingscheidt. - Film porusza ważny temat: dorośli nie zawsze są w stanie stworzyć system, który uratuje dzieci. Reżyserka umiejętnie i w sposób dojrzały działa na emocje widzów. Wszystkie aspekty filmu, takie jak: zdjęcia, wykonawczyni roli głównej, scenariusz, montaż zrobiły na jury ogromne wrażenie. Werdykt został podjęty jednogłośnie - czytamy w uzasadnieniu Jury. "Błąd systemu" to niemiecki kandydat do Oscara. Film pojawi się w polskich kinach w styczniu. Ponadto jury zdecydowało się wyróżnić film Kantemira Bałagowa "Wysoka dziewczyna" poruszający ważne tematy takie jak: rola kobiet w czasie wojny, konsekwencje wojny, niespełnione macierzyństwo. Jury doceniło także wyrafinowaną warstwę plastyczną filmu. W Konkursie Polskich Debiutów i Filmów Drugich Dziełem, które wywarło największe wrażenie na jury okazało się "Diagnosis" Ewy Podgórskiej nagrodzone Kryształowym Jabłkiem oraz czekiem na 5 tysięcy złotych, ufundowanym przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich. - Za czułość, kobiecą wrażliwość w stosunku do ludzi i niełatwego, seksownego miasta. Za dyscyplinę i skromność, a jednocześnie nowatorską formę. Za magnetyzm i mistrzowskie zdjęcia - ogłosiła ze sceny Karolina Bruchnicka. Zanim poznaliśmy zwycięzcę Konkursu, również byliśmy świadkami wyróżnienia - dla filmu "Wszystko dla mojej matki" Małgorzaty Imielskiej za podjęcie trudnego tematu w sposób delikatny i bezpretensjonalny. Za empatię w stosunku do bohaterów. Gościem piątkowej gali był reżyser Roman Polański, który z rąk prezesa Stowarzyszenia Łódź Filmowa Sławomira Fijałkowskiego odebrał Złotego Glana - nagrodę przyznawaną od 2002 roku twórcom niezależnym z uporem przeciwstawiającym się modom i trendom dominującym w kulturze popularnej. - Dziękuję bardzo, jestem naprawdę wzruszony, bo studiowałem w tym mieście ponad pół wieku temu, więc spróbujcie sobie z tego zdać sprawę, inaczej Łódź wyglądała, a w tej chwili jest to bardzo wzruszające i życzę temu miastu wielkiego powodzenia w swoim rozwoju - powiedział Polański ze sceny. - Mam nadzieję, bo to jest dla mnie najbardziej interesujące. Mam nadzieję, że mój ostatni film, który dzisiaj zobaczycie, wywrze na was wrażenie - dodał zapowiadając projekcję "Oficera i szpiega" wieńczącego Galę Cinergii. Pokazywany w Łodzi przedpremierowo obraz nominowany do tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych w kinach pojawi się pod koniec grudnia w dystrybucji Gutek Film. Sala nagrodziła obecność reżysera rzęsistymi oklaskami. Ostatnim wyróżnieniem tegorocznej Gali Cinergii była Nagroda Virako Monopolis za najlepszą kreację 2019 roku. Jej laureatem został Sławomir Fabijański za przejmujące kreacje w "Mowie Ptaków" Xaverego Żuławskiego oraz "Legionach" Dariusza Gajewskiego.
Autor m.in. "Pianisty", "Noża w wodzie" czy "Dziecka Rosemary" odbierze statuetkę Złotego Glana, którym łódzka impreza od lat honoruje niepokornych twórców filmowych idących pod prąd modom i trendom. Uczestnicy gali przedpremierowo zobaczą najnowsze dzieło artysty, wyróżniony nagrodą jury i nagrodą FIPRESCI w Wenecji obraz "Oficer i szpieg". Urodzony w 1933 roku Roman Polański jest absolwentem Szkoły Filmowej w Łodzi. To właśnie tu od roku 1954 zdobywał reżyserskie szlify, a pod okiem pedagogów uczelni powstały jego pierwsze etiudy, jak m.in. "Dwaj ludzie z szafą" i "Gdy spadają anioły". Zaś z pomocą przyjaciół poznanych podczas łódzkich studiów zrealizował swój debiutancki "Nóż w wodzie" (1962), który przyniósł mu m.in. Nagrodę Krytyków na festiwalu w Wenecji i nominację do Oscara w kategorii najlepszy film zagraniczny. To właśnie ta nominacja w dużej mierze zdecydowała o jego dalszej reżyserskiej karierze, otwierając przed nim drzwi zachodniego świata. Kolejny obraz - "Wstręt" (1965) nakręcił już w Paryżu, a produkcja ta zaowocowała Srebrnym Niedźwiedziem Berlinale. Potem była "Matnia" (1965) i Złoty Niedźwiedź w Berlinie. Zaś po "Nieustraszonych łowcach wampirów" (1967) o Polańskiego upomniało się Hollywood, gdzie już rok później zrealizował, kultowe dziś, "Dziecko Rosemary" (1968). Największy, obok mającego aż 11 nominacji do Oscara "Chinatown" (1974), komercyjny hit w jego karierze. W 1976 roku w Europie powstał "Lokator", w którym reżyser osobiście zagrał główną rolę u boku Isabelle Adjani oraz Shelley Winters. Nakręcona przez niego trzy lata później "Tess" (1979) zdobyła trzy Oscary i dwie statuetki Cezara. W 1981 roku na krótko wrócił do Polski, by wystawić w warszawskim Teatrze na Woli "Amadeusza" Petera Shaffera. W połowie lat 80. reżyser ostatecznie już związał się z Francją, gdzie powstały także kolejne jego filmy "Piraci" (1986), "Frantic" (1988), "Gorzkie gody" (1992). W 1994 roku przeniósł na ekrany kin sztukę Ariela Dorfmana "Śmierć i dziewczyna", a 5 lat później pokazał światu "Dziewiąte wrota" oparte na powieści Artura Péreza-Revertego. Jednym z najważniejszych dzieł w jego dorobku pozostaje "Pianista" (2002) – odwołująca się do osobistych wojennych doświadczeń opowieść o Władysławie Szpilmanie, która przyniosła Polańskiemu Złotą Palmę na 55. MFF w Cannes, siedem Cezarów oraz trzy Oscary (za najlepszą reżyserię, scenariusz adaptowany oraz rolę męską Adriana Brody'ego). Kolejne lata to pasma udanych ekranowych adaptacji – od "Olivera Twista" (2005) według Charlesa Dickensa, przez "Autora widmo" (2010) według Roberta Harrisa, "Rzeź" (2011) opartą na sztuce "Bóg mordu" autorstwa Yasminy Rezzy, "Wenus w futrze" (2013) na motywach Leopolda von Sacher-Masocha, po "Prawdziwą historię" (2017) - ekranizację powieści Delphine de Vigan. Najnowszy obraz Polańskiego "Oficer i szpieg", który będzie można zobaczyć przedpremierowo na Cinergii, to ponowne zetknięcie reżysera z prozą Roberta Harrisa. Kanwą scenariusza była książka przybliżająca najgłośniejszy proces schyłku XIX wieku we Francji znany jako afera Dreyfusa - francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na wygnanie. Film przedstawia tę historię z punktu widzenia szefa wywiadu Georgesa Picquarta, który odkrywa, że dowody w sprawie Dreyfusa zostały spreparowane i wbrew swoim przełożonym postanowi za wszelką cenę ujawnić prawdę. W rolach głównych występują nagrodzony Oscarem Jean Dujardin, Louis Garrel i Emmanuelle Seigner. Autorem zdjęć jest Paweł Edelman, od filmu "Pianista" na stałe współpracujący z Polańskim. "Oficer i szpieg" wejdzie na ekrany polskich kin 27 grudnia, a jego dystrybutorem jest Gutek Film. 24. Forum Kina Europejskiego CINERGIA będzie drugą imprezą, po Międzynarodowym Festiwalu Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCamerimage, która przedpremierowo zaprezentuje film polskiej publiczności.
Obraz "JoJo Rabbit" przedstawi historię młodego niemieckiego chłopaka (Roman Griffin Davis), który dowiaduje się, że jego matka ukrywa żydowską dziewczynkę. Taika Waititi ("Thor: Ragnarok") napisał scenariusz i stanął za kamerą dzieła. Zagrał też wyimaginowanego przyjaciela chłopaka - Adolfa Hitlera, którego 10-latek wymyślił pod wpływem nazistowskiej propagandy i z tęsknoty za ojcem. Hitler w wydaniu Waititiego jest raczej czarujący. Rebel Wilson występuje jako Fraulein Rahm, instruktorka na obozie Hitlerjugend. Scarlett Johansson, wcieli się w matkę młodego Niemca. Sam Rockwell zagra niemieckiego kapitana, który prowadzi obozy Hitlerjugend. Premiera w kinach w USA 18 października.
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES