Milonga Piernikowa

Milonga Piernikowa - Lato

22 lipca 2017 o godz. 18:00
*) Sprzedaż biletów trwa do: 22 lipca 2017 o godz. 17:00
Dwór Artusa
Rynek Staromiejski 6, Toruń - mapa »
Średnia ocena:Ocena: 5 na 5
Ceny biletów: 25 PLN
Dostępność biletów: 84 szt. / 0 szt.
Złóż rezerwację - kup bilet »
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
Toruńska grupa tancerzy tanga i Dwór Artusa zapraszają wszystkich miłośników tanga argentyńskiego na wielką Milongę Piernikową Lato do samego serca Miasta Pierników.

Muzyczna historia tanga argentyńskiego sięga XVIII wieku, ale prawdziwy rozwój przypada na początek XX wieku w Argentynie i Urugwaju. Jeden z najwybitniejszych poetów tanga Enrique Santos Discépolo nazwał tango smutną myślą, którą się tańczy.... Od początku było komponowane jako muzyka taneczna, zaś styl tańca zakładał wzajemne bliskie objęcie, co jeszcze w latach 20 budziło niemałe kontrowersje w Europie. Najbardziej istotnym elementem tanga argentyńskiego jest pełna improwizacja. Ta sama muzyka, ten sam utwór różne pary interpretują w swój indywidualny sposób uzależniony od przeżywanych emocji. Niektórzy mówią, że tango to flirt dwóch osób z muzyką podczas wspólnego tańca

Milonga, to spotkanie taneczne, na którym tańczy się wyłącznie tango argentyńskie. Część gości czerpie radość z tańca, część z możliwości spotkań towarzyskich, a część po prostu delektuje się muzyką i niepowtarzalną atmosferą. Stąd nie trzeba być tancerzem, aby miło spędzić czas na milondze tanga argentyńskiego!

Wrażliwością muzyczną podzielą się:

Krzysztof Rumiński (Toruń)
Magda Iwanicka (Toruń)
Marcelo Almiron (Buenos Aires / Warszawa)


Sprzedaż biletów na wybrane wydarzenie została już zakończona!

24 lipca 2017
Ocena: 5 na 5
MARTA oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Świetnie zorganizowany event, który wspaniale promuje Miasto Toruń. Doskonała atmosfera, piękne zabytkowe sale Dworu Artusa i mnóstwo przyjaznych osób. Polecam kolejne edycje Piernikowej Milongi! "
Więcej informacji o "Milonga Piernikowa" »

KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. zamknij