KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Royal Lviv Ballet

ROYAL LVIV BALLET - DZIADEK DO ORZECHÓW

24 listopada 2018 o godz. 18:00

Sprzedaż trwa do: 24 listopada 2018 o godz. 17:00

ul. Wałowa 7, Nysa - mapa »

Dostępność: brak
Ceny biletów: brak danych
"Dziadek do orzechów" to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Widowisko na najwyższym światowym poziomie artystycznym zapewnia fenomenalny zespół tancerzy Royal Lviv Ballet.
Dziadek do orzechów powraca od stuleci na sceny teatrów w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Spektakl ten poprzez fabułę i cudowną muzykę Piotra Czajkowskiego sprawia, że powracamy do dzieciństwa, marzeń, magii...wprowadza nas w świąteczny nastrój.
Wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność to również najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego przenosi nas do baśniowej krainy tańca i muzyki.
Spektakl to podróż do krainy marzeń dla każdego widza. Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego Dziadka do Orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona jego księżniczką. W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak (Taniec Rosyjski), Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Olśniewające, dekorowane cekinami stroje dodają przedstawieniu magii i nadają prawdziwie bajkowego wyrazu.. Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną choreografią pokazują nam wirtuozerię Twórców i Tancerzy baleu. 
Imponująca choreografia, olśniewające kostiumy, magia świateł i urzekająca scenografia - wszystko to składa się na występ Royal Lviv Baletu sprawiając, że całość zapiera dech w piersiach. Zdaniem krytyków czarowi spektakli tej grupy baletowej nie można się oprzeć, ani o nich zapomnieć: Tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią. Wrażeń i emocji, jakie wzbudza Spektaklu nie da się opisać, tego po prostu trzeba doświadczyć. Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów - Piotra Czajkowskiego, wprowadzą każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego i . Podczas polskiego tournèe w listopad/grudzień 2018 r. - arcydzieło sztuki baletowej - "Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego zaprezentuje Royal Lviv Ballet. Royal Lviv Ballet - zespół złożony z solistów rosyjskich(Maryjski,Bolshoi) i ukraińskich(Narodowy Lwowski, Narodowy Kijowski), szturmem zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości:Pavlo Stalinski - solista i choreograf Bolshoi Ballet - Honorowy Artysty Rosji oraz Narodowy Artysta Ukrainy prof. Olek Petryk solista Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Zachwycające szyte ręcznie kostiumy,choreografia, piękna scenografia a przede wszystkim perfekcja w wykonaniu sprawiają, każdy spektakl Royal Lviv Ballet jest niezapomnianym przeżyciem dla odbiorcy. Zespół złożony z najwybitniejszych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej czaruje publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej. Spektakl w 2 aktach i 4 odsłonach Czas trwania spektaklu - 2 godziny 40 tancerzy na scenie
Zapisz się, a otrzymasz powiadomienia o nowych wydarzeniach! i uzyskasz dostęp do najlepszych miejsc przed innymi!
Ostatnie komentarze naszych widzów...
10 grudnia 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Niezgoda oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Polecam było pięknie"
10 grudnia 2018
Ocena: 4 na 5

pl
Maria oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Dla najmłodszych super wydarzenie, choć dało się zauważyć, że po przerwie maluchy były już "znudzone"? Dla mnie trochę za mało baletu, za dużo wygłupów..."
10 grudnia 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Jadwiga oceniając napisał(a) dodatkowo:
"To był pierwszy balet na jakim byłam. Bardziej dla dzieci niż dorosłych, ale miło było podziwiać talenty tancerzy."
10 grudnia 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Agnieszka oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Polecam, wspaniałe widowisko, dzieci zachwycone"
10 grudnia 2018
Ocena: 5 na 5

pl
AGNIESZKA oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Piękne kostiumy, właściwie dobrana muzyka i profesjonalni tancerze, spektakl na wysokim poziomie. Królewna Śnieżka pełna gracji i wdzięku, Zła Królowa też pokazała piękny balet. Furorę zrobiły krasnale, które wykonywały szalone układy taneczne. Postacie zwierząt również zasługują na uwagę: kolorowe motyle, długonogie jelonki, sympatyczme misie, wesoła wiewiórka i zajączek. Miła dla oka dekoracja i profesjonalna baletowa muzyka. To warto zobaczyć. Polecam."
10 grudnia 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Maciej oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Szybka i łatwa transakcja. Polecam"
10 grudnia 2018
Ocena: 4 na 5

pl
Agata oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Przedstawienie przyjemnie się oglądało, krasnale wspaniale rozbawiły całą publiczność, rozczarowałam się zbyt prostą scenografią jak na królewski balet. Ale ogólne wrażenie bardzo pozytywne."
8 grudnia 2018
Ocena: 3 na 5

pl
Patrycja oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Byłam już na kilku widowiskach baletowych dla dzieci. To zdecydowanie dla większych szkrabów. Sam balet, bez żadnej treści bajki, momenty "strasznej" muzyki i gra świateł, część mniejszej widowni się bała, co było słychać (większe dzieci doskonale rozumiały, co się dzieje). Ogólnie po tej grupie z Lwowa spodziewaliśmy się lepszego widowiska, szczególnie za taką cenę. "
6 grudnia 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Joanna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspaniałe widowisko.Polecam."
5 grudnia 2018
Ocena: 5 na 5

pl
INGA oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Było super,dzieci bardzo zadowolone. Polecam.Gdyby była większa scena to efekt byłby jeszcze lepszy. Sala ładnie przygotowana."
Zobacz inne wydarzenia z miasta Nysa...
9 lutego 2019
godz. 17:00
404 opinie:
Średnia ocena: 4.91 / 5
22 marca 2019
godz. 20:00
557 opinii:
Średnia ocena: 4.83 / 5
23 marca 2019
godz. 19:00
502 opinie:
Średnia ocena: 4.43 / 5
20 grudnia 2018
godz. 19:00
239 opinii:
Średnia ocena: 4.97 / 5
20 stycznia 2019
godz. 18:00
336 opinii:
Średnia ocena: 4.67 / 5
9 maja 2019
godz. 18:00
870 opinii:
Średnia ocena: 4.92 / 5
23 marca 2019
godz. 16:00
502 opinie:
Średnia ocena: 4.43 / 5
31 grudnia 2018
godz. 21:00
19 opinii:
Średnia ocena: 4.79 / 5
29 marca 2019
godz. 18:00
484 opinie:
Średnia ocena: 4.77 / 5
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno