KupBilecik

Spektakl w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza.

16 kwietnia 2018 o godz. 19:00

Warszawa

- woj. Mazowieckie

Teatr Collegium Nobilium, ul. Miodowa 22-24

To wydarzenie już się odbyło!
Spektakl - egzamin studentów IV roku wydziału Aktorskiego "Trzy siostry" według dramatu Antona Czechowa to  historia rodziny Prozorowów. W poszczególnych aktach,  Czechow uchwycił postaci w przełomowych momentach ich życia. Przedstawione spotkania, zdarzenia i rozmowy tylko z pozoru wydają się błahe. W istocie zmienia się wszystko, cały świat bohaterów ulega ogromnym przeobrażeniom, degradacji i niemal katastroficznej ruinie. Naświetlone przez Czechowa "zwykłe" sceny aż kipią od wewnętrznej dynamiki, ruchu i energii - z nudnej z pozoru ,melancholijnej atmosfery wyłania się wielobarwny dramat. "Trzy siostry" to galeria charakterów, wielu odmiennych osobowości, ludzi w różnym wieku, na innych etapach życia, o zróżnicowanej wrażliwości, odmiennym odczuwaniu rzeczywistości i czasu. To historia postaci, z których każda legitymuje się innym światopoglądem i wyznaje inne zasady. Wszyscy bohaterowie dramatu tylko pozornie prowadzą ze sobą niekończące się rozmowy, Tak naprawdę są to charakterystyczne dla postaci Czechowa "dialogi głuchych" . Nikt tu nikogo nie słucha. Wszyscy wygłaszają swoje pełne cierpienia , rozczarowania czasami banalne a czasami nawet patetyczne monologi rozczłonkowane i ujęte tylko w formę dialogu, rozpisane niejako na dialog. Każdy mówi głośno do siebie. Nie ma tu prawdziwego kontaktu między ludźmi żyjącymi przecież w grupie, niemal nie rozstającymi się ze sobą . Każda z tych osób ma własny, obcy dla innych, emocjonalny  krąg upodobań, każda jest samotna . Stosunki między bohaterami ukazują się nam w stanie rozproszenia i wyobcowania. Mimo to w postaciach dramaty można odnaleźć bardzo dużo emocji , uczuć , bliskiego nam współczesnym, rozumienia świata. Wraz z bohaterami Czechowa zadajemy sobie pytanie : Co kieruje naszym życiem? Jak dbać o istotne dla nas wartości? Jak nie bać się przemijania i śmierci? Jak walczyć z niemocą , bezsilnością i przeznaczeniem? Czy jest to w ogóle możliwe ? Co powoduje u nas atrofię uczuć ? Dlaczego pomimo rozwoju cywilizacyjnego, postępu naukowego( psychiatria , psychologia, socjologia) pod względem emocjonalnym nadal stoimy w tym samym martwym puncie co człowiek ponad sto lat temu? Ludzie są zetem istotą atrakcyjności Czechowowskiej materii. Ludzie zanurzeni w strumieniu życia: słabi, żałośni, uwikłani w żenujące manipulacje, zasługujący na współczucia ale na litość i wzgardę czasem też.

Obsada: 
Eliza Rycembel,
Agata Różycka,
Dominika Kryszczyńska,
Hanna Skarga,
Zofia Domalik,
Dawid Ściupidro,
Kamil Suszczyk,
Henryk Simon,
Marcin Bubółka
oraz
Mateusz Kmiecik (gościnnie - V rok)
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została już zakończona!
Aby nie przegapić kolejnego występu tego artysty, aktywuj koniecznie Alert Fana!
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
+48
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
18 sierpnia 2024
godz. 18:00

Pociąg dla dwojga - Teatr Kamienica

18 sierpnia 2024 o godz. 18:00
17 kwietnia 2024
godz. 19:00

Tomasz Karolak Stand Up - 50 i co?

17 kwietnia 2024 o godz. 19:00
13 września 2024
godz. 19:30

Przekrój polskiej piosenki na tle kariery Violetty Villas

13 września 2024 o godz. 19:30
21 czerwca 2024
godz. 19:00

w najnowszym programie "Mleczarnia z Przecławia"

21 czerwca 2024 o godz. 19:00
21 kwietnia 2024
godz. 17:00

Wiera Gran

21 kwietnia 2024 o godz. 17:00
15 kwietnia 2024
godz. 19:00

Reżyseria: Cezary Domagała

15 kwietnia 2024 o godz. 19:00
24 kwietnia 2024
godz. 20:30

Kolacja dla głupca - Cezary Żak, Bartłomiej Topa

24 kwietnia 2024 o godz. 20:30
13 kwietnia 2024
godz. 19:00

Wyjątkowy prezent

13 kwietnia 2024 o godz. 19:00
21 kwietnia 2024
godz. 20:45

Koncert Przy Świecach | Krzysztof Meisinger - Gitara & Meisinger Soloists | Jagoda Sokołowska O'Donovan - Sopran

21 kwietnia 2024 o godz. 20:45
20 kwietnia 2024
godz. 18:00

15 lecie - Booze & Glory

20 kwietnia 2024 o godz. 18:00
Powiązane wiadomości z tym artystą
Do tej pory Maciej Stuhr nie interesował się reżyserią, chociaż w 2011 roku zajął się realizacją spektaklu telewizyjnego "Smuteczek, czyli ostatni naiwni" według Kabaretu Starszych Panów. Trzy lata temu razem ze studentami Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza zaczął realizować filmowe scenki - remaki fragmentów z kina amerykańskiego i europejskiego. Ćwiczenia miały na celu zapoznanie młodych aktorów z realiami pracy z kamerą. Ze względu na prawa autorskie nie mogły wyjść poza mury Akademii. Teraz twórca przygotował autorski scenariusz. - W tym roku byłem na urlopie ojcowskim, z założenia mniej pracowałem i miałem trochę czasu - mówi Maciej Stuhr w rozmowie z magazynem "Kino" (nr 9/2017). - Któregoś grudniowego popołudnia myśląc, co w styczniu ze studentami na zajęciach zrobić, siadłem do komputera i zacząłem pisać. I tak się zaczęła przygoda z "Milczeniem polskich owiec". W oficjalnym streszczeniu czytamy o filmie: w przytulnej knajpie w jednym z polskich miast dochodzi do serii mniej lub bardziej przypadkowych spotkań młodych ludzi. W produkcji znaleźć można wiele wątków związanych ze środowiskiem filmowym. Maciej Stuhr nie wyklucza, że znowu będzie reżyserował. - Nie chcę nic robić na siłę, nie jestem zawodowym reżyserem - mówi w wywiadzie z "Kinem". - Jeżeli jednak znajdę coś, w co uwierzę - jak uwierzyłem w ten scenariusz i tych młodych aktorów, to chętnie się w to rzucę. Premiera "Milczenia polskich owiec" odbyła się na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W obsadzie filmu znaleźli się Eliza Rycembel, Agata Różycka, Zofia Domalik, Hanna Skarga, Dominika Kruszczyńska, Henryk Simon, Marcin Bubółka, Kamil Suszczyk i Dawid Ściupidro. Zdjęcia zrealizował Maciej Puczyński. Produkcją zajęli się sam Maciej Stuhr oraz Wojciech Malajkat i Marcin Perchuć. Warszawski Festiwal Filmowy potrwa od 13 do 22 października. Kompletną selekcję Konkursu Filmów Krótkometrażowych można znaleźć pod tym adresem.
Na soundtracku premierowo znajdą się znane już widzom muzyczne tematy, ale także nagrania z nadchodzącego, drugiego sezonu produkcji. Zestaw wypełni 25 kompozycji. Pod tym adresem można posłuchać utworu z czołówki. Oto ich tytuły: 1. Introspekcja 2. Belfer (czołówka) 3. Zagadka 4. Kontinuum 5. Kto zabił 6. Wspomnienia (część 1) 7. Trans Akcja 8. Kwiaty 9. Poszukiwany 10. CBŚ 11. To moja córka 12. Biznesy 13. Nowy trop 14. Śledztwo 15. Tajemnica 16. Nocny patrol 17. Minuta ciszy 18. Deliberacja 19. Wspomnienia (część 2) 20. Aresztowanie 21. Sen 22. Gonitwa 23. Pieśń duchów 24. Zagubione myśli 25. Belfrowa Koda Płyta dostępna będzie we wszystkich dobrych sklepach muzycznych i serwisach cyfrowych. Drugi sezon "Belfra" emitowany będzie od 22 października 2017, w każdą niedzielę o 21:30. W nowym mieście belfer spotka bohaterów granych między innymi przez Aleksandrę Konieczną ("Ostatnia rodzina"), Mirosława Haniszewskiego ("Jestem mordercą"), Philippe'a Tłokińskiego ("Noc Walpurgi"), Stefana Pawłowskiego ("O mnie się nie martw"), Aleksandrę Domańską ("Pod Mocnym Aniołem"), Krystiana Pestę ("Lekarze"), Radosława Krzyżowskiego czy Annę Smołowik. Aktorzy dołączyli tym samym do Zofii Wichłacz, Michaliny Łabacz, Elizy Rycembel i Szymona Piotra Warszawskiego, którzy wcielili się w kluczowe role. Za tło wydarzeń służą plenery Warszawy i Wrocławia.
Do głównej roli, Pawła Zawadzkiego, powraca Maciej Stuhr. Mężczyzna zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych liceów we Wrocławiu. Już wydarzenia pierwszych kilku dni w nowej szkole wywołują w nim wstrząs. W liceum dochodzi do tragedii. Pojawia się milion pytań, na które nie ma odpowiedzi. Jedno jest jasne: na terenie liceum toczy się mordercza gra. To nie jest szkoła, jak każda inna. To nie są zwykli uczniowie, a belfer nie znalazł się tam przypadkowo. - To, co się tu dzieje, nie jest bezpieczne - mówi Belfer. Trailer można obejrzeć tutaj. W nowym mieście belfer spotka bohaterów granych między innymi przez Aleksandrę Konieczną ("Ostatnia rodzina"), Mirosława Haniszewskiego ("Jestem mordercą"), Philippe'a Tłokińskiego ("Noc Walpurgi"), Stefana Pawłowskiego ("O mnie się nie martw"), Aleksandrę Domańską ("Pod Mocnym Aniołem"), Krystiana Pestę ("Lekarze"), Radosława Krzyżowskiego czy Annę Smołowik. Aktorzy dołączyli tym samym do Zofii Wichłacz, Michaliny Łabacz, Elizy Rycembel i Szymona Piotra Warszawskiego, którzy wcielili się w kluczowe role. Za tło wydarzeń służą plenery Warszawy i Wrocławia. Za kamerą stanęło dwóch nowych reżyserów: Krzysztof Łukaszewicz ("Karbala", "Lincz") oraz Maciej Bochniak ("Disco Polo"). Scenariusz wyszedł spod pióra Moniki Powalisz, Jakuba Żulczyka, Bartosza Ignaciuka oraz Wojciecha Bockenheima. Nowe odcinki emitowane będą od 22 października 2017, w każdą niedzielę o 21:30.
Nowe odcinki emitowane będą od 22 października 2017, w każdą niedzielę o 21:30. Poznaliśmy też nowych członków młodzieżowej obsady. Są to m.in. Bartosz Sak ("Moje córki krowy"), Damian Kret ("Śpiewający obrusik") i Adrian Zaremba ("Wołyń"). Do głównej roli, Pawła Zawadzkiego, powraca Maciej Stuhr. Mężczyzna zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych liceów we Wrocławiu. Już wydarzenia pierwszych kilku dni w nowej szkole wywołują w nim wstrząs. W liceum dochodzi do tragedii. Pojawia się milion pytań, na które nie ma odpowiedzi. Jedno jest jasne: na terenie liceum toczy się mordercza gra. To nie jest szkoła, jak każda inna. To nie są zwykli uczniowie, a belfer nie znalazł się tam przypadkowo. W nowym mieście belfer spotka bohaterów granych między innymi przez Aleksandrę Konieczną ("Ostatnia rodzina"), Mirosława Haniszewskiego ("Jestem mordercą"), Philippe'a Tłokińskiego ("Noc Walpurgi"), Stefana Pawłowskiego ("O mnie się nie martw"), Aleksandrę Domańską ("Pod Mocnym Aniołem"), Krystiana Pestę ("Lekarze"), Radosława Krzyżowskiego czy Annę Smołowik. Aktorzy dołączyli tym samym do Zofii Wichłacz, Michaliny Łabacz, Elizy Rycembel i Szymona Piotra Warszawskiego, którzy wcielili się w kluczowe role. Za tło wydarzeń służyć będą plenery Warszawy i Wrocławia. Za kamerą stanęło dwóch nowych reżyserów: Krzysztof Łukaszewicz ("Karbala", "Lincz") oraz Maciej Bochniak ("Disco Polo"). Scenariusz wyszedł spod pióra Moniki Powalisz, Jakuba Żulczyka, Bartosza Ignaciuka oraz Wojciecha Bockenheima.
Krótki klip opatrzono tytułem "Mordercza gra zaczyna się jesienią". W półminutowym wideo widzimy krwawe ślady, które zostawia tytułowy belfer. Teaser można obejrzeć tutaj. Do głównej roli, Pawła Zawadzkiego, powraca Maciej Stuhr. Mężczyzna zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych liceów we Wrocławiu. Już wydarzenia pierwszych kilku dni w nowej szkole wywołują w nim wstrząs. W liceum dochodzi do tragedii. Pojawia się milion pytań, na które nie ma odpowiedzi. Jedno jest jasne: na terenie liceum toczy się mordercza gra. To nie jest szkoła, jak każda inna. To nie są zwykli uczniowie, a belfer nie znalazł się tam przypadkowo. W nowym mieście belfer spotka bohaterów granych między innymi przez Aleksandrę Konieczną ("Ostatnia rodzina"), Mirosława Haniszewskiego ("Jestem mordercą"), Philippe'a Tłokińskiego ("Noc Walpurgi"), Stefana Pawłowskiego ("O mnie się nie martw"), Aleksandrę Domańską ("Pod Mocnym Aniołem"), Krystiana Pestę ("Lekarze"), Radosława Krzyżowskiego czy Annę Smołowik. Aktorzy dołączyli tym samym do Zofii Wichłacz, Michaliny Łabacz, Elizy Rycembel i Szymona Piotra Warszawskiego, którzy wcielili się w kluczowe role.
- Na planie "#Belfer2" padł ostatni klaps - poinformowali twórcy na Facebooku. Na Instagramie zaprezentowano też zdjęcia z produkcji. Do roli tytułowego belfra, Pawła Zawadzkiego, powraca Maciej Stuhr. Mężczyzna zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych liceów we Wrocławiu. Już wydarzenia pierwszych kilku dni w nowej szkole wywołują w nim wstrząs. W liceum dochodzi do tragedii. Pojawia się milion pytań, na które nie ma odpowiedzi. Jedno jest jasne: na terenie liceum toczy się mordercza gra. To nie jest szkoła, jak każda inna. To nie są zwykli uczniowie, a belfer nie znalazł się tam przypadkowo. W nowym mieście belfer spotka bohaterów granych między innymi przez Aleksandrę Konieczną ("Ostatnia rodzina"), Mirosława Haniszewskiego ("Jestem mordercą"), Philippe'a Tłokińskiego ("Noc Walpurgi"), Stefana Pawłowskiego ("O mnie się nie martw"), Aleksandrę Domańską ("Pod Mocnym Aniołem"), Krystiana Pestę ("Lekarze"), Radosława Krzyżowskiego czy Annę Smołowik. Aktorzy dołączyli tym samym do Zofii Wichłacz, Michaliny Łabacz, Elizy Rycembel i Szymona Piotra Warszawskiego, którzy wcielili się w kluczowe role. Za kamerą stanęło dwóch nowych reżyserów: Krzysztof Łukaszewicz ("Karbala", "Lincz") oraz Maciej Bochniak ("Disco Polo"). Scenariusz wyszedł spod pióra Moniki Powalisz, Jakuba Żulczyka, Bartosza Ignaciuka oraz Wojciecha Bockenheima. Premiera jesienią na Canal+.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Trzy siostry w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Twoję imię
Miejscowość
Adres mailowy
Numer telefonu +48
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES