KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Joe Louis Walker

Joe Louis Walker (USA) - Blues koncert

3 lipca 2018 o godz. 20:00

Sprzedaż trwa do: 26 czerwca 2018 o godz. 13:25

Słowackiego 1, Kielce - mapa »

Dostępność: ostatni bilet
Ceny biletów: 99 PLN
UWAGA! Wydarzenie to zostało odwołane - sprzedaż biletów została zakończona!
Joe Louis Walker, wprowadzony do panteonu sław muzyki bluesowej , Blues Hall of Fame i czterokrotny zwycięzca Blues Music Award świętuje karierę, która sięga pół wieku. Nowy album, Everybody Wants A Piece, utrwala jego bluesowe dziedzictwo. Jego unikatowy głos do złudzenia przypomina barwę Roberta Cray'a jest niesamowity! Patrząc wstecz na jego bogatą historię, Walker mówi: "Chciałbym być znany z wiarygodności i bycia wiernym mojej muzyce i bluesowi. Czasami czuję, że nauczyłem się więcej z moich niepowodzeń, niż z mojego sukcesu. Ale to uczyniło mnie silniejszym i bardziej śmiałym. To pomogło mi stworzyć własny styl. Chciałbym myśleć, że kiedy ktoś włączy jedną z moich płyt, będzie wiedzieć już od pierwszych nut. To Joe Louis Walker.
Zawsze głęboko i ekspresyjnie liryczny Walker kontynuuje pisanie i śpiewanie na tematy uniwersalne. W Black & Blue opowiada o romansie, który się rozpada i próbie, aby go kontynuować. Mówi: "Tekst Let's find a quiet place. A place out of town, We Need to talk this thru, Be honest & True mówi o próbie ratowania związku." Cytuje tytułowy utwór jako kompozycję, która może nie mieć głębokiego znaczenia, ale przedstawiając myśl Everybody wants a piece of your love zostawia dwuznaczność, która mówi sama za siebie. Ze sporą historią i zapleczem w gospel Walker spogląda w kierunku Wade in the Water jako swojego ulubieńca wszech czasów. Jak zdradza: "Inspirujące słowa The water is deep the water is cold it chills my body BUT NOT MY SOUL wyrażają moją wiarę w to, że duchowość poniesie cię, gdy fizyczność nie będzie już mogła. 
Tym razem Joe sprowadził Paula Nelsona do pomocy w tworzeniu albumu, który nagrano w słynnym studiu Chop Shop na wschodnim wybrzeżu. Nelson jest zdobywcą Grammy w kategorii gitarzysta/producent, był także gitarzystą Johnny'ego Wintera legendy blues-rocka, a także występuje gościnnie jako gitarzysta na dwóch utworach w Everybody Wants A Piece. Prawdziwy wirtuoz gitary, unikatowy wokalista i płodny autor tekstów, w swojej karierze koncertował intensywnie na najbardziej renomowanych festiwalach muzycznych na całym świecie i zgromadził rzeszę oddanych fanów. Debiutancki album Walkera z 1986 roku Cold Is the Night zapowiedział jego pojawienie się w oszałamiający sposób, a jego kolejne produkcje ugruntowały pozycję Walkera jako jednego z czołowych bluesmanów na światowej scenie.
Urodzony 25 grudnia 1949 r. w San Francisco. Już w wieku 14 lat chwycił za gitarę. Zaledwie dwa lata później był znaną postacią na scenie muzycznej w Bay Area grając bluesa, a od czasu do czasu skręcając w rock psychodeliczny. Przez chwilę mieszkał z Mike'em Bloomfieldem, który wprowadził go w muzykę Jimiego Hendrixa i Grateful Dead. Walker odbył nawet krótką pielgrzymkę do Chicago, aby sprawdzić tamtejszą scenę bluesową. W 1975 roku wypalony Walker zwrócił się do Boga śpiewając przez następną dekadę z grupą gospel. Kiedy w 1985 roku grupa grała w Nowym Orleanie na Jazz & Heritage Festival, Walker został zainspirowany do ponownego odkrycia swoich bluesowych korzeni. Skompletował The Boss Talkers i w latach 90. połączył wpływy gospel, soul, funk i rocka z jego firmową bluesową wrażliwością na płytach wydanych przez Polydor / Polygram. Albumy te cechują się współpracą Walker a z gronem najlepszych artystów, tj.: Branford Marsalis, James Cotton, Tower of Power, Bonnie Raitt, Buddy Guy, Taj Mahal, Ike Turner i Clarence "Gatemouth" Brown. Walker nieprzerwanie wydawał albumy od przełomu tysiącleci, a ostatnio podpisał kontrakt z Provogue / Mascot Label Group.
NPR Music nazwał Walkera "legendarną, przesuwającą granice ikoną współczesnego bluesa" i w świecie bluesa już mówi się o nim jako o żywej legendzie. Jednak na tym etapie swojego życia Walker szczerze mówi: "Chciałbym zainspirować młodszych muzyków do praktykowania muzyki bluesowej ale po swojemu. Nie bój się mieszać . Nie ma dobrej ani złej drogi tylko to, w jaki sposób chcesz wyrazić siebie. I przede wszystkim dobrze się baw.
Zapisz się, a otrzymasz powiadomienia o nowych wydarzeniach! i uzyskasz dostęp do najlepszych miejsc przed innymi!
Ostatnie komentarze naszych widzów...
4 lipca 2018
Ocena: 3 na 5

pl
Andrzej oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert nienajgoszy, choć trochę mnie Joe Luis Walker rozczarował. Reklamowany był jako ikona pewnego stylu a był w zasadzie tylko poprawny."
3 lipca 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Barbara oceniając napisał(a) dodatkowo:
"OK "
3 lipca 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Izabela oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wszystko pozytywnie, bez problemów i kłopotów. Zawsze kupuję bilety na koncerty przez kupbilecik.pl Polecam :-) "
3 lipca 2018
Ocena: 5 na 5

pl
Jakub oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Rewelacja!"
Zobacz inne wydarzenia z miasta Kielce...
17 marca 2019
godz. 20:00
47 opinii:
Średnia ocena: 4.96 / 5
13 kwietnia 2019
godz. 19:00
96 opinii:
Średnia ocena: 4.89 / 5
24 lutego 2019
godz. 20:00
15 opinii:
Średnia ocena: 5 / 5
10 marca 2019
godz. 17:00
995 opinii:
Średnia ocena: 4.93 / 5
10 maja 2019
godz. 20:00
0 opinii:
Średnia ocena: 0 / 5
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno