KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Koncert Jubileuszowy Zespołu Mazowsze

Koncert Jubileuszowy Zespołu "Mazowsze"

11 listopada 2018 o godz. 17:00

Sprzedaż trwa do: 11 listopada 2018 o godz. 16:00

Świerkowa 2, Otrębusy - mapa »

Dostępność: brak
Ceny biletów: brak danych
Kiedy przed siedemdziesięcioma laty Tadeusz Sygietyński, znakomity polski kompozytor postanowił założyć zespół "Mazowsze", prawdopodobnie nie przypuszczał, że to jego dzieło przetrwa aż tyle lat. Być może taka myśl zrodziła się w głowie Miry Zimińskiej - Sygietyńskiej, która pieczołowicie zajęła się budowaniem świetności zespołu. Ale czy oboje liczyli na to, że po 70 latach "Mazowsze" będzie wciąż tak świeże, nowe i pełne energii? Aby się o tym przekonać, najprościej przyjechać na jubileuszowy koncert do Karolina, do siedziby "Mazowsza". Klasyczne mazowszańskie tańce i przyśpiewki przeplatać się będą z nowymi formami. Pełen energii, barwny koncert na pewno zrobi niezapomniane wrażenie na tych, którzy go zobaczą. 

 W programie koncertu zobaczyć będzie można najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu (dzieła Elwiry Kamińskiej, Eugeniusza Paplińskiego, lecz przede wszystkim Witolda Zapały), usłyszeć najbardziej popularne piosenki oraz podziwiać przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski. W wirze kolorów pojawią się więc tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne (wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami).
 
 Jedyny taki koncert w Otrębusach! Zapraszamy!
Zapisz się, a otrzymasz powiadomienia o nowych wydarzeniach! i uzyskasz dostęp do najlepszych miejsc przed innymi!
Ostatnie komentarze naszych widzów...
11 kwietnia 2019
Ocena: 5 na 5

pl
Remigiusz oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Polecam! "
18 marca 2019
Ocena: 5 na 5

pl
MONIKA oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Było pięknie Niesamowite wrażenia :)"
16 marca 2019
Ocena: 5 na 5

pl
Karol oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Cały czas bardzo wysoki poziom i tak od lat, pełen szacunek. Warto od czasu do czasu odświeżyć sobie kulturę poszczególnych regionów naszego pięknego kraju, a jeszcze przy tak wspaniałym i pełnym energii wykonaniu, tym bardziej."
14 marca 2019
Ocena: 5 na 5

pl
Stanisław oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert spełnił moje oczekiwania, piękny przegląd folkloru polskich ziem. Wydaje mi się, że kilka słów komentarza, może jakieś napisy z jakich stron akurat są stroje, w których artyści występują byłyby jakąś wartością edukacyjną do wyniesienia z koncertu. Koncertu, który głęboko utkwi w mojej pamięci. "
13 marca 2019
Ocena: 5 na 5

pl
Elżbieta oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Występ Mazowsza był przecudowny!!!! Szkoda ,że częściej nie goszczą w naszym mieście. Jednak jesteśmy (tzn. ja i moi rodzice) trochę zdegustowani postawą Organizatora: na koncercie o godz.16:30 nikt, dosłownie nikt, nie wyszedł na początku na scenę i nie powitał gości i zespołu. A przecież była to taka ważna rocznica. Dla nas jest to objaw lekceważenia widzów no i samego zespołu Mazowsze. Elżbieta "
13 marca 2019
Ocena: 5 na 5

pl
Jarosław oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspaniałość !!! Byłem na kilku Ich występach i na pewno pójdę na następny jak tylko będzie możliwość. Z wzruszeniem można było patrzeć na zasiadających na widowni, gdyż w wielu wypadkach były to osoby w bardzo starszym wieku, które z trudem pokonywały, często przy pomocy kul, a i również rodziny bardzo strome schody by zająć na swoje miejsce. Młodzieży niewiele choć były też małe dzieci - z rodzicami. Był to, dla wielu, spektakl sentymentalny. Za brawurowe wykonanie pieśni i tańców gromkie braw"
13 marca 2019
Ocena: 5 na 5

pl
Piotr oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Bez komentarza ;) 5 gwiazdek i tyle."
13 marca 2019
Ocena: 5 na 5

pl
LIDIA oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Było pięknie długo pozostanie w pamięci. Polska w pigułce. Polecam"
13 marca 2019
Ocena: 5 na 5

pl
Błażej oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Niesamowita energia, stroje, kolory, układy taneczne - magiczny spektakl! Każdy chociaż raz powinien to zobaczyć :)"
13 marca 2019
Ocena: 5 na 5

pl
DOROTA oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Było pięknie! Zupełnie inne wrażenia niż oglądając w telewizji. Bardzo polecam. "
Zobacz inne wydarzenia z miasta Otrębusy...
6 listopada 2019
godz. 19:00
797 opinii:
Średnia ocena: 4.97 / 5
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno