KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Sztuczna inteligencja w Twoim biznesie

SZTUCZNA INTELIGENCJA W TWOIM BIZNESIE

6 czerwca 2019 o godz. 14:00

Sprzedaż trwa do: 6 czerwca 2019 o godz. 13:00

aleja Warszawska 175a, Lublin - mapa »

Dostępność: mniej niż 20 biletów
Ceny biletów: 239 PLN
Żyjemy w świecie zanurzonym w technologii i elektronice. Dziś smartfony mają większą moc obliczeniową niż ta wykorzystana przez Amerykanów do wysłania w 1969 roku człowieka na Księżyc. Robotyka i automatyka wchodzi w życie człowieka coraz głębiej. W rozwoju technologii cyfryzacyjnej główną rolę odgrywa sztuczna inteligencja. Jest zdolność maszyny do wykonywania funkcji poznawczych człowieka: Rozpoznawanie obrazów, przetwarzanie języka, wyciąganie wniosków, nauka, relacje z otoczeniem, rozwiązywanie problemów, a także co może dziwić, kreatywność. Rozwój sztucznej inteligencji pozwolił na szybki postęp w robotyce. Roboty z każdym rokiem na coraz większą skalę wkraczają w świat biznesu. Robotyka to połączenie inżynierii i informatyki. Kierunki rozwoju robotyki: miękkie roboty (soft robotics) skonstruowane na wzór żywych organizmów z elastycznych materiałów. roboty roju/ławicy (swarm robotics) - połączenie kilku robotów tworzących wspólny system, ale z możliwością samodzielnego działania roboty z sensorami czucia i dotyku (touch robotics) - wykonują zadania precyzyjne humanoidy - roboty podobne do człowieka wykonujące ludzkie czynności. Wniosek jest jeden: Albo przyłączymy się do tej rewolucji, albo zostaniemy zepchnięci na
Kolejne szkolenie na bardzo wysokim poziomie, skierowane na pewno do przedsiębiorców, osób pracujących na wyższych stanowiskach, fanatyków technologicznych, właścicieli firm/przedsiębiorstw/spółdzielni - które przymierzają się być może do automatyzacji stanowisk pracy, jak również i przede wszystkim dla każdego Kowalskiego, którego dotyczy postęp technologiczny oraz schemat życia w szybkim tempie. Temat obecnie bardzo popularny ale tym samym mało oczywisty. Odpowiemy na wiele trudnych pytań. Będzie możliwość oceny na żywo prawdziwego robota oraz elektryczne auto BMW i3s. Jesteśmy przekonani, że to wydarzenie odbije się szerokim echem w naszym województwie. Bardzo prostym językiem, temat przybliżą dwaj czołowi prelegenci w tej dziedzinie:
 
Wiesław Bartkowski - projektant interakcji i badacz systemów złożonych. Kierownik studiów podyplomowych Creative Coding oferowanych w Warszawie przez School of Form. Należy do kadry School of Ideas na Uniwersytecie SWPS. Twórca pionierskich na polskim rynku programów kształcenia łączących informatykę z naukami humanistycznymi i twórczym wykorzystaniem technologii. Zajmuje się "materią kodu". Uczy artystów i projektantów wykorzystywania tworzywa, jakim jest połączenie kodu z elektroniką i cyfrową fabrykacją. Naukowo zajmuje się complex systems, symuluje komputerowo i analizuje systemy techno-społeczne. Realizował badania m.in. w programie "Future and emerging technologies". Stworzył narzędzia wykorzystywane w ONZ i West Point. W pierwszym podejściu do doktoratu pod kierunkiem prof. Andrzeja Nowaka, badał "emocjonalne" sztuczne sieci neuronalne jako narzędzie do optymalizacji przybliżonych rozwiązań problemów NP-trudnych. Jego wizualizacje naukowe i instalacje interaktywne prezentowane były m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Centrum Sztuki Współczesnej, Galerii BOZAR, Artothek Monachium i Teatrze Nowym. Współpracował z Florida Atlantic University, Ammerman Center for Art and Technology w Connecticut, Institute for Scientific Interchange Foundation Torino, Columbia University oraz Instytutem Podstaw Informatyki PAN. Na szkoleniu opowie:
 
-Syntetyczna i ludzka inteligencja. Nieludzka sztuczna/syntetyczna inteligencja, kontra ludka naturalna/biologiczna inteligencja. A może lepiej myśleć i tak to zaprojektować, byśmy mieli wzmocnioną inteligencję, tak jak już od dawna mamy do czynienia ze zwielokrotnieniem siły naszych mięśni dzięki pomysłowości naukowców, projektantów i wynalazców. Zainteresowanie sztuczną inteligencją (w skrócie SI, ang. Artificial Intelligence, AI) w ostatnich latach, szczególnie za sprawą sukcesów uczenia maszynowego, stało się ponownie ogromne. Metody SI znalazły zastosowanie w wielu obszarach techniki, nauki oraz codziennej aktywności ludzi. Bez wątpienia rozwój SI wpływa również na to jak prowadzimy działalność gospodarczą. Podczas wykładu przybliży, potencjał związany z rozwojem SI, w szczególności obszar tzw. uczenia głębokiego (ang. Deep Learning). Wyjaśni skąd tyle szumu wokół tego tematu w mediach, debacie publicznej, a nawet w polityce. Przybliży aktualny stan wiedzy w tym obszarze i poda szereg przykładów zastosowań. W wystąpieniu nie zabraknie odniesień do kwestii społecznych i etycznych związanych z błyskawiczną adaptacją rozwiązań SI, w szczególności jak pokierować rozwojem SI, by służyła rozwojowi całego społeczeństwa. Opowie również o idei Human AI.
 
Andrzej Wodecki - adiunkt na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej, specjalizuje się w uczeniu maszynowym, nauczaniu ze wzmocnieniem (reinforcement learning) i zastosowaniach sztucznej inteligencji w biznesie. Posiada kilkanaście lat doświadczeń we wdrożeniach systemów klasy ERP (zarządzanie kapitałem ludzkim), e-learning (zarówno w przemyśle, jak i środowiskach akademickich) oraz kapitale intelektualnym (współautor metodyki wyłaniania firm o wysokim potencjale globalizacji (projekt Globalni Liderzy Przyszłości realizowany dla PKO BP) oraz prowadzonej aktualnie we współpracy z Harvard Business Review Polska (w ramach Think Tanku Polska GoGlobal) kolejnych edycji tego konkursu). Absolwent Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie (dr nauk fizycznych). Ukończył studia MBA w Lubelskiej Szkole Biznesu i University of Central Lancashire oraz kurs The Art and Science of Coaching w Erickson College i Uniwersytecie Jagiellońskim. Absolwent zaawansowanych programów edukacyjnych z obszaru sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w Udacity.com (w tym Artificial Intelligence Nanodegree, Machine Learning Engineer Nanodegree i Deep Reinforcement Learning Nanodegree) oraz przedsiębiorczości internetowej (Tech Entrepreneur Nanodegree). Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym książki pt. "Sztuczna inteligencja w kreowaniu wartości organizacji", wydanej w j. polskim (Edu-Libri) i angielskim (Palgrave Macmillan). Na szkoleniu opowie:

-o najważniejszych technologiach AI wykorzystywanych w biznesie, w szczególności rozpoznawaniu obrazów, przetwarzaniu języka naturalnego i nauczaniu ze wzmocnieniem
-o wpływie tych technologii na procesy biznesowe i branże
-o dobrych praktykach wdrożenia AI w biznesie
-o najnowszych trendach i wyzwaniach w obszarze sztucznej inteligencji (inteligencja zdecentralizowana, usługi kognitywne, etc.)
  
AGENDA:
14.00-14.15 Przywitanie uczestników
14.15-14.25 Przedstawiciel firmy SPOMLEK (odnośnie automatyzacji)
14.25-15.25 Prelegent Wiesław Bartkowski
15.25-15.45 Przerwa kawowa/Networking
15.45- 17.00 Agnieszka Macek - założycielka szkoły Robotyki i Automatyki w Zamościu (prezentacja prawdziwego robota)
17.00-18.45 Prelegent Andrzej Wodecki
18.45-19.00 Zakończenie/Certyfikat Uczestnictwa
Zapisz się, a otrzymasz powiadomienia o nowych wydarzeniach! i uzyskasz dostęp do najlepszych miejsc przed innymi!
Zobacz inne wydarzenia z miasta Lublin...
18 października 2019
godz. 19:00
124 opinie:
Średnia ocena: 4.94 / 5
25 października 2019
godz. 18:30
246 opinii:
Średnia ocena: 4.7 / 5
7 października 2019
godz. 19:00
41 opinii:
Średnia ocena: 4.32 / 5
22 listopada 2019
godz. 19:00
356 opinii:
Średnia ocena: 4.93 / 5
11 września 2019
godz. 17:30
630 opinii:
Średnia ocena: 4.86 / 5
8 listopada 2019
godz. 19:00
5 opinii:
Średnia ocena: 3.4 / 5
15 listopada 2019
godz. 20:30
290 opinii:
Średnia ocena: 4.93 / 5
22 czerwca 2019
godz. 19:00
37 opinii:
Średnia ocena: 4.89 / 5
1 czerwca 2019
godz. 12:00
0 opinii:
Średnia ocena: 0 / 5
2 czerwca 2019
godz. 12:00
13 opinii:
Średnia ocena: 5 / 5
9 listopada 2019
godz. 19:00
0 opinii:
Średnia ocena: 0 / 5
29 listopada 2019
godz. 19:00
9 opinii:
Średnia ocena: 4.78 / 5
13 lutego 2020
godz. 19:00
302 opinie:
Średnia ocena: 4.95 / 5
1 czerwca 2019
godz. 11:00
0 opinii:
Średnia ocena: 0 / 5
20 października 2019
godz. 17:00
24 opinie:
Średnia ocena: 4.5 / 5
7 czerwca 2019
godz. 17:00
968 opinii:
Średnia ocena: 4.84 / 5
15 listopada 2019
godz. 17:30
290 opinii:
Średnia ocena: 4.93 / 5
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno