Koncert Laureatów V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
22 czerwca 2024 o godz. 18:00
Strzelno
- woj. Kujawsko-pomorskieDom Kultury w Strzelnie, Gimnazjalna 26
Już 22 czerwca o godzinie 18:00 w siedzibie Domu Kultury w Strzelnie odbędzie się galowy Koncert Laureatów V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Niezapomniane Melodie"! Jak co roku młodzi muzycy i adepci sztuki wokalnej z całej Polski będą wykonywać utwory najznamienitszych artystów, którzy na stałe wpisali się w historię muzyki! Podczas eliminacji spośród 89 uczestników wytypowanych zostało 50 osób, które zakwalifikowało się do udziału w konkursie. Podczas koncertu, poza wspaniałymi występami naszych uczestników, pokaz swych umiejętności wokalnych da również Sylwia Banasik-Smulska, jedna z naszych jurorek!
A wszystko pod okiem (i uchem!) naszego wybitnego Jury, w którego skład wchodzą:
Sylwia Banasik-Smulska - aktorka musicalowa, dubbingowa i wokalistka. Zagrała główne role w takich musicalach jak Aida, We will Rock You, Alladyn, Piloci w Teatrze Muzycznym Roma. Odtwórczyni tytułowej roli w musicalu Miss Saigon w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Współpracowała z Teatrami Muzycznymi w Poznaniu i Gliwicach. W latach 2012-2020 solistka Studia Accantus. Jest polskim głosem Belli w filmie Piękna i Bestia. Użyczyła swojego głosu w takich produkcjach jak Pokemon, Barbie czy Ralph Demolka. Koncertuje z wieloma orkiestrami i zespołami muzycznymi w całej Polsce. Jest laureatką konkursów Pamiętajmy o Osieckiej, ArtBem, Festiwal FAMA. Śpiewane przez nią utwory osiągają miliony wyświetleń w serwisie YouTube, a ich łączna liczba przekroczyła już ponad 80 milionów odsłon.
Katarzyna Matuszak - jest profesorem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, prowadzi zajęcia związane z techniką wokalną zarówno klasyczną jak i rozrywkową na Wydziale Edukacji Muzycznej. Jest autorką spektakli muzycznych "Wieczór u Jeremiego", "Kobieta według Młynarskiego", "Zdarzyło się w Bydgoszczy". Jako śpiewaczka, przez wiele lat związana była z Operą Nova w Bydgoszczy i scenami operowymi w kraju m.in. Teatrem Muzycznym "Roma" w Warszawie , Teatrem Wielkim w Łodzi oraz Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Jest finalistką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Roberta Stolza w Hamburgu. Wystąpiła w kilkunastu krajach Europy. W Ameryce koncertowała w Chicago, Las Vegas, Hollywood i Toronto, oklaskiwano ją w Libanie i Izraelu. W Londynie po koncercie charytatywnym na rzecz dzieci litewskich została zaproszona do Izby Lordów. Osobiste podziękowania złożył jej ówczesny prezydent Litwy Vytautas Landsbergis. 1 maja 2004 r; w dniu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej wykonała w Brukseli specjalnie przygotowany na tę okazję recital. Za popularyzację muzyki ostatniego króla walca-Roberta Stolza otrzymała złoty medal, przyznawany przez wdowę po kompozytorze - Einzi Stolz. Ma w swoim repertuarze zarówno partie operowe i operetkowe: Micaela w operze "Carmen", Donna Elwira w "Don Giovannim", Giulietta w "Opowieściach Hoffmanna", Rosalinda w "Zemście nietoperza", Saffi w "Baronie cygańskim", Eliza w "May Fair Lady" i wiele innych. Zagrała Marlenę Dietrich w spektaklu muzycznym "Jestem po to, żeby mnie kochać".
Justyna Droszcz, która jest absolwentką Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Nakle nad Notecią (dyplom w klasie skrzypiec) oraz Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy (dyplom w klasie śpiewu solowego). Ukończyła studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, obecnie studiuje na Wydziale Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Stypendystka Ministra Nauki, Rektora Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy i Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Występowała w takich miejscach jak m.in. Wiener Stadthalle, Herkulessaal München w Niemczech, Theater am Aegi Hannover w Niemczech, University of Aberdeen i Queen's Cross w Szkocji, Stadtkirche Bad Arolsen w Niemczech, Teatr Wielki-Opera Narodowa w Warszawie, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonii Świętokrzyskie im. Oskara Kolberga w Słupsku, Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica" w Słupsku czy Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Jest członkiem Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego, prowadzonego przez prof. dr hab. Agnieszkę Franków-Żelazny. Laureatka wielu konkursów wokalnych m.in. III miejsce podczas konkursu "Moniuszko - twórca romantyczny" w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Muzyki Stanisława Moniuszki, III miejsce na VIII Jean Sibelius International Contest w Finlandii, II miejsce w kategorii: śpiew klasyczny na I Międzynarodowym Konkursie Artystycznym im. S. Prokofieva "Silk Way" w Rosji, Złoty dyplom na Festiwalu "Together in XXIstc." w Bułgarii, II miejsce na International Competition "ALPIN TRIGLAV" 2021 w Słowenii, II miejsce na International Music Moscow Competition 2021, I miejsce na 2nd ISCART International Online Music Competition w Szwajcarii, III miejsce na II International
Internet Competition "Constantine the Great" University of Niš w Serbii.
Od 2018 roku zatrudniona w Operze Nova na stanowisku artystka chóru. Do tej pory wzięła udział w spektaklach: "Księżniczka Czardasza", "Halka", "Napój miłosny", "Don Carlos", "Potępienie Fausta", "Cyganeria", "My Fair Lady", "Madame Butterfly", "Awantura w Recco, czyli drzewko wolności", "Straszny dwór", "Cosi fan tutte albo Szkoła kochanków" i "Bulwar Zachodzącego Słońca". Swoje umiejętności rozwijała podczas warsztatów śpiewu jazzowego, białego, alikwotowego, gardłowego, Letnich Kursów Metodycznych Muzyki Dawnej w Warszawie (Kursy wokalne dr hab. Marka Rzepki), Wrześniowego Kursu Wokalnego we Wrocławiu (Kursy wokalne prof. dr hab. Piotra Łykowskiego i dr hab. Olgi Ksenicz), Seminarium Wokalnego Muzyki Dawnej (Kurs muzyki renesansowej Agnieszki Budzińskiej-Bennett) oraz warsztatów chóralnych prowadzonych przez m.in. Richarda Zielińskiego- USA, Markusa Detterbeck- Niemcy czy Gerard'a du Toit- RPA. Pracowała z wybitnymi dyrygentami, m.in. Agnieszka Franków-Żelazny, Anna Duczmal-Mróz, Andrzej Knap, Jose Maria Florencio, Krzysztof Herdzin, Baseem Akikki.
Patronat honorowy nad Festiwalem objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska oraz Burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński. Głównymi organizatorami wydarzenia jest Dom Kultury w Strzelnie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie. Przy organizacji wspierają nas: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzelnie oraz Zakład Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu.
Kultowa farsa w gwiazdorskiej obsadzie
Dobrze się kłamie - astronomicznie zabawny spektakl o układach międzyludzkich
Królewski Balet Klasyczny - Jezioro Łabędzie
Pull The Wire + AntyRefleks / Toruń / Kombinat Kultury
Koncert Piotra Cugowskiego
Zapraszamy na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową z koloratką w roli głównej
Stand-up: Tomek Kołecki "Nowe Szaty Króla"
Nowy program ZŁOTE MYŚLI
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!