KupBilecik

IKONY MUZYKI: "POECI ROCKA" - nowa trasa koncertowa z kultową muzyką

5 września 2021 o godz. 19:30

Kraków

- woj. Małopolskie

ICE KRAKÓW Congress Centre, ul. Marii Konopnickiej 17

To wydarzenie już się odbyło!
Trwa ładowanie komentarzy...
LIDIA: bardzo sympatyczny koncert. Żałuję, że Krystyna Prońko zaśpiewała tylko 3 piosenki
Małgorzata: Bardzo mile wspominam to wydarzenie. Suuuper. Duza dawka dobrej muzyki.Przeniosłam się trochę w inny czas. Dziękuję.

"Poeci rocka" to muzyka rockowych bardów, gigantów scen drugiej połowy XX wieku takich jak m.in.  David Bowie, John Lennon, Neil Young, Bob Dylan, Elton John, Jim Morrison i The Doors, Lou Reed czy Patti Smith. Z ich przebojami zmierzą się uznani artyści: Paulina Przybysz, Lena Romul, Piotr Rogucki, Sławek Uniatowski i Łukasz Lach oraz John Porter. 


"Poetów Rocka" przygotowuje muzycznie Leszek Biolik, odpowiedzialny za sukces trasy "Cohen i Kobiety", a narracyjnie dziennikarz Marcin Tercjak, który podczas koncertów ze specjalnie zaaranżowanego na scenie radiowego studia przybliży widzom historię piosenek i muzycznych legend.

 
Czego możemy się spodziewać? Muzycznej uczty, którą gwarantuje Leszek Biolik i doświadczeni muzycy: Bartek Kapłoński, Michał Marecki, Maciej Gładysz czy Andrzej Rajski. Fanom muzyki przedstawiać ich nie trzeba. Piotr Rogucki zaśpiewa "Perfect Day" Lou Reeda, John Porter słynny "Passenger" Iggy'ego Popa, Lena Romul "Dreams" Fleetwood Mac, Łukasz Lach "Riders On The Storm" Doorsów, a Sławek Uniatowski wielki hit Johna Lennona "Woman". Ikony muzyki. "Poeci rocka" to jedno z najciekawszych wydarzeń na które czekało wielu fanów.

Sprzedaż biletów na to wydarzenie została już zakończona!
Aby nie przegapić kolejnego występu tego artysty, aktywuj koniecznie Alert Fana!
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
+48
Zobacz komentarze naszych klientów
LIDIA
2020-03-03 17:20:07
"bardzo sympatyczny koncert. Żałuję, że Krystyna Prońko zaśpiewała tylko 3 piosenki"
Małgorzata
2020-02-29 10:47:10
"Bardzo mile wspominam to wydarzenie. Suuuper. Duza dawka dobrej muzyki.Przeniosłam się trochę w inny czas. Dziękuję."
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
12 maja 2024
godz. 18:30

Dobrze się kłamie - astronomicznie zabawny spektakl o układach międzyludzkich

12 maja 2024 o godz. 18:30
4 kwietnia 2024
godz. 20:00

Teatr Burleski DDS by Veren De Heddge: Wiosenna Rewia Burleski

4 kwietnia 2024 o godz. 20:00
19 kwietnia 2024
godz. 20:00

Kraków Street Band w Zaścianku

19 kwietnia 2024 o godz. 20:00
13 kwietnia 2024
godz. 19:15

Barabuum! - spektakl komediowy, reż. Artur Barciś

13 kwietnia 2024 o godz. 19:15
13 kwietnia 2024
godz. 19:00

100 lat polskiej piosenki - Rewia

13 kwietnia 2024 o godz. 19:00
18 kwietnia 2024
godz. 12:00

Mery Spolsky "Erotik Era Tour"

18 kwietnia 2024 o godz. 12:00
30 kwietnia 2024
godz. 19:00

Rebecca O'Connor SIMPLY THE BEST as TINA TURNER

30 kwietnia 2024 o godz. 19:00
18 maja 2024
godz. 18:00

Juwenalia Krakowskie: Strefa Plaża

18 maja 2024 o godz. 18:00
24 listopada 2024
godz. 17:00

TRASA JUBILEUSZOWA (5-LECIE)

24 listopada 2024 o godz. 17:00
25 kwietnia 2024
godz. 20:00

Omnibus Musical Improv Comedy Show - ChicagoBar!

25 kwietnia 2024 o godz. 20:00
Powiązane wiadomości z tym artystą
"Dorota" jest opowieścią Jana Kochanowskiego o jego żonie. Renesansowa namiętność rozbrzmiewająca dźwiękiem w XXI wieku. Piosenka promuje album Kuby Więcka i Pauliny Przybysz "Kwiateczki". Album ukaże się 19 listopada w serii Polish Jazz. "Dorota" to trzeci singiel z płyty "Kwiateczki" Kuby Więcka i Pauliny Przybysz, która ukaże się już 19 listopada w serii Polish Jazz. Tym razem Kuba Więcek, jego Trio i Paulina Przybysz przedstawiają inspirowany minimalizmem utwór łączący w sobie dwa światy: mroczny – transowy, elektroniczny i jaśniejszy – sielankowy, akustyczny. Paulina w utworze również gra na wiolonczeli. - Dorota była żoną Jana Kochanowskiego. Z jego poezji czuję, że była to piękna i namiętna miłość. Nie ukrywam, że ten utwór śpiewam zawsze z lekkim erotycznym dreszczem na ciele, co też nakręca warstwa muzyczna rodem z filmu akcji. Utwór rozkręca się jak miłosne opętanie i kończy wyznaniem o wiecznym zniewoleniu tym uczuciem - mówi Paulina Przybysz Nadchodząca płyta "Kwiateczki", to nowe odczytanie "Pieśni świętojańskiej o Sobótce" Jana Kochanowskiego. Kuba i Paulina spojrzeli na "Pieśń..." oczami swojego pokolenia, czego rezultatem jest dwanaście piosenek brzmiących świeżo i współcześnie, chociaż teksty pochodzą z epoki renesansu. Muzycznie jest to zbiór fascynacji i inspiracji Kuby elektroniką i hip hopem, ale u podłoża wszystkiego znajduje się jego Trio i jazz, od którego wszystko się zaczęło. Jest to pierwszy wokalno-instrumentalny album w serii od 1989 roku (vol. 76). Kuba Więcek czuje się w serii Polish Jazz jak u siebie w domu, Paulina Przybysz podbija ją kobiecą energią oraz śpiewem, co nie zna granic. Ich wspólny projekt "Kwiateczki", opatrzony numerem 87, jest ucieleśnieniem teorii, która definiuje jazz jako wolność.
- To muzyczna interpretacja "Pieśni Świętojańskiej o Sobótce", czyli literackie renesansowe dzieło Jana Kochanowskiego - czytamy na profilu Przybysz. Za projekt okładki odpowiada Silvia Pogoda. Ostatnia solowa płyta Pauliny Przybysz to "Odwilż" z lutego 2020 roku.
W lutym 2020 roku odbyła się premiera świetnie przyjętego debiutanckiego albumu duetu Karaś/Rogucki, "Ostatni bastion romantyzmu". Płyta ukazała się w momencie, w którym świat zaczęły spowijać ciemne, pandemiczne chmury, a wiele opinii o tym wydawnictwie wskazywało na jego profetyczny charakter. Teraz, kiedy na horyzoncie pojawia się szansa na powrót do wytęsknionej normalności - zespół w składzie Kuba Karaś, Piotr Rogucki, Wiktoria Jakubowska i Kamil Kryszak wraca i prezentuje nowy singiel i teledysk "Bezpieczny Lot". Utwór zapowiada o wiele bardziej pozytywny album o tym samym tytule, a artyści mają nadzieję, że ich nowa muzyka okaże się dobrą wróżbą. - "Bezpieczny Lot" to początek kolejnego etapu i pięknej przygody we współpracy z Piotrem Roguckim i naszym zespołem - Wiki Jakubowską i Kamilem Kryszakiem. Mam nadzieje, że ten utwór zapewni Wam niejedno bezpieczne lądowanie podczas wakacyjnych podróży - mówi Kuba Karaś. Tekstowo Piotr Rogucki nadal stawia na uczucia - Piosenka "Bezpieczny Lot" to wyznanie tęsknoty za spełnioną miłością i poczuciem równowagi. - dodaje. Utworowi "Bezpieczny Lot" towarzyszy teledysk w reżyserii Filipa Berendta. - Wszyscy potrzebujemy czasem wybuchu oczyszczającego płaczu, by coś skończyć i móc zacząć od nowa. Tego wyrzutu nieskrępowanych emocji, dzięki któremu jesteśmy w stanie dalej żyć. I właśnie taka najprostsza emocja jest punktem wyjścia dla naszego nowego klipu. Przedstawione obrazy metaforycznie opowiadają o bólu rozstania, w nieoczywisty sposób przeplatając się ze znaczeniami zawartymi w samej piosence. - wyjaśnia reżyser. Na nowej płycie "Bezpieczny Lot" artyści odchodzą od mrocznych brzmień lat 80. czy zimnej fali i kierują swój ster na przestrzenne dźwięki i melodie czerpiące z łagodności lat 70. i radości życia płynącej z disco. Zespół nie zdradza jeszcze daty premiery albumu.
"Ogrodnik" to jedna z dwunastu opowieści na płycie "Psychiczny fitness". Swiernalis w utworze mówi o tym, jak ważne jest dla niego odczuwanie emocji - również tych trudnych i niewygodnych. Emocjonalne obcowanie z drugim człowiekiem można porównać do codziennego pielęgnowania roślin, oglądania kwitnących kwiatów, wycinania chwastów… W warstwie muzycznej mamy tu do czynienia z przyjemną, przestrzenną piosenkę wzbogaconą głosem Piotra Roguckiego, który tworząc ściany harmonii dodaje jej magii. - Gdy napisałem "Ogrodnika" od początku czułem, że dopełnić go musi ktoś wyjątkowy - opowiada Swiernalis. - Dlatego ogromnie się cieszę, że zagościł tu Piotr Rogucki, artysta, którego inwencja przekroczyła moje najśmielsze oczekiwania. Utwór sam w sobie płynie od początku, każdy z instrumentów doskonale wie, kiedy jest jego chwila i gdzie jego miejsce, to daje błogi balans między uczuciami melancholii i spokoju. "Psychiczny fitness" to druga płyta Swiernalisa, nad którą artysta pracował blisko cztery lata. - To album kolorowy i nierówny, ostro ciosany, przemyślany i kontrolowanie chaotyczny - mówi twórca. - Wypełniony szybkimi piosenkami, pozbawiony smutnych ballad, gdzie syntezatory i gitary próbują przekrzyczeć wokal, a perkusja podkręca tempo. Ze mną wspaniały zespół, który zaufał mi w stu procentach - to dla mnie komplement. Oto tracklista: 1. Tron 2. Ogrodnik feat. Piotr Rogucki 3. Vulgar 4. Tango 5. Pluszak 6. Piękno feat. szymonmówi 7. Wirus 8. Blizny 9. NGC 4388 10. Fetting feat. Żurkowski 11. Pergamin 12. Peryhelium feat. Joanna Bielawska Debiutancki longplay Swiernalisa, "Drauma", pojawił się i namieszał w polskiej alternatywie we wrześniu 2016 roku.
Artystka, która od lat zaangażowana jest w działania na rzecz planety, tym razem zwraca uwagę na wyjątkowe piękno polskich lasów, problem postępującej dewastacji przyrody oraz niewystarczającej ochrony starych drzew. - iosenka "Liść" powstała w marcu 2020, w czasie kiedy zostaliśmy zamknięci w domach. Nie było mi bardzo źle, bo mieszkam praktycznie w lesie - mówi Przybysz. - Codziennie robiłam długie spacery, które wydawały się jednym z ważniejszych do wykonania zadań i choć teoretycznie nie przynoszą wymiernej, namacalnej korzyści, to samo obcowanie z naturą, bogactwem dźwięków, które w zasadzie czytałam jako leczniczą ciszę, obserwowanie zmian na drzewach, mchu, zadziwiającej różnorodności grzybów, tempa rzeki, śledzenie dzięciołów, zastyganie na widok sarny czy dzika, totalnie uziemiało moje myśli i ciało. Kiedy tam jesteś, wiesz, że wszystko co tam się wydarza, ma racje i otwiera cię na czucie bez zbędnych słów. Kocham Las, był tu przed nami, robi wspaniałą robotę i należy mu się nasza opieka. Współtwórcą nagrania jest Marek Pędziwiatr, a nad produkcją zajął się Jacek Antosik. - Od lat łączę swój głos i energię z Greenpeace. Podziwiam pracę aktywistów, którzy swoją wrażliwość potrafią odważnie odkrywać w konfrontacji z wielkimi przeciwnikami - dodaje wokalistka. Staram się to robić w swojej sztuce i mam nadzieję, że to co robię jest też zmianą. Towarzyszący utworowi klip wyreżyserował Anu Czerwiński. Można zobaczyć w nim świeże ujęcia ze szczególnie ważnych lasów, takich jak Puszcza Białowieska, Puszcza Karpacka czy Puszcza Piska. Wystąpili w nim też aktywiści i aktywistki Greenpeace Polska. Apel o lepszą ochronę polskich lasów można podpisać na stronie Chronmylasy.pl. - Od blisko 20 lat w Polsce nie powstał żaden nowy park narodowy - wyjaśnia Marta Grundland z Greenpeace Polska. - Jednocześnie, jak wskazują badania naukowe opublikowane w lipcu w magazynie "Nature", Polska znalazła się w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o wycinkę własnych lasów. Wycinki trwają nawet tych najcenniejszych przyrodniczo lasach, takich jak wyjątkowa na skalę światową Puszcza Białowieska czy Puszcza Karpacka. Nie możemy sobie pozwolić na taką stratę dla ludzi, przyrody i klimatu! To właśnie one są ostoją różnorodności życia oraz naszym największym naturalnym sprzymierzeńcem w walce z kryzysem klimatycznym. Nie mogą być traktowane jak plantacje desek. Zakończenie wycinek w starych lasach i właściwa ich ochrona są konieczne również ze względu na kryzys ekologiczny i masowe wymieranie gatunków dzikich zwierząt i roślin. Dlatego w ramach kampanii Chrońmy Lasy apelujemy o to, by wszystkie stare i cenne przyrodnicze lasy były trwale wolne od wycinek i właściwie chronione. W lutym 2020 roku ukazała się nowa płyta Pauliny Przybysz, "Odwilż". Niedawno artystka wypuściła numer "Trzeba było zostać dresiarą", czyli swoją interpretację piosenki Tego Typa Mesa, "Trze'a było". Ponadto pojawiła się w singlu Ani Rusowicz "Przebudzenie".
"Trzeba było zostać dresiarą" to soulowo-jazzowa wariacja na temat jednego z najpopularniejszych nagrań Mesa. Za nową aranżacje muzyczną odpowiadają Night Marks. Okładkę oraz animację obrazującą numer na YouTube przygotował Maciej Rogało. - Jako autorka piosenek i rymów, mam ogromny szacunek do literackiej warstwy dzieł więc podejście do tej piosenki wiązało się z długim procesem redagowania - komentuje Przybysz. - Bardzo żałuję że nie mogłam dojść do zwrotki o The Tribe Called Quest oraz o systemie penitencjarnym ale gęstość nawijki Piotrka w przekładzie na jednak piosenkę mogłaby trwać 10 minut i serio, przysięgam najpierw do tego doszło co było mega zabawą. Po pogodzeniu się z odcinaniem poszczególnych fragmentów powstał skrót jakże zabawnego przekazu. Choć "Trzeba było zostać dresiarą" nie zapowiada trzeciej części projektu, nowe nagrania spod szyldu "Albo Inaczej" usłyszymy już bardzo niedługo. W lutym 2020 roku ukazała się nowa płyta Pauliny Przybysz, "Odwilż".
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Ikony Muzyki - Poeci Rocka w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Twoję imię
Miejscowość
Adres mailowy
Numer telefonu +48
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES