KupBilecik

Trasa koncertowa "Czas rozkładu"

24 czerwca 2020 o godz. 20:00

Wrocław

- woj. Dolnośląskie

Stary Klasztor, Purkyniego 1

To wydarzenie już się odbyło!

Marcin Świetlicki & Zgniłość 
Zgniłość to zespół krakowskiego poety Marcina Świetlickiego i pianisty Michała Wandzilaka (Świetliki). Do współpracy zaprosili młodych jazzmanów z Trójmiasta: saksofonistę Michała Ciesielskiego i trębacza Dawida Lipkę (sekcję dętą Tymona Tymańskiego), kontrabasistę Macieja Sadowskiego oraz perkusistę Tomasza Kopra. Od ponad roku skład zasila również pisarz, karateka, dr hab., prof. Uniwersytetu SWPS Mariusz Czubaj na saksofonie altowym. Zgniłość wykluła się z zespołu Jazztliki grającego jazzowe covery największych szlagierów Świetlików. Obecną muzyczną trajektorię Zgniłości można by określić jako postpostironiczny-postzimnofalowy-postyass. Skład śmiało nawiązuje do najlepszych pomorskich i krakowskich tradycji muzycznych. W maju 2017r. ukazał się dwupłytowy audiobook Marcina Świetlickiego pt. "Drobna zmiana" (Wydawnictwo a5), za którego oprawę muzyczną odpowiada Zgniłość. "Drobna zmiana" to pierwsza na świecie książka do słuchania, zarejestrowana na żywo z udziałem improwizującego zespołu i publiczności. Teraz Zgniłość  wyrusza w Polskę z trasą promująca drugą płytę zespołu pt. "Siedmiościan". Krążek zawiera, obok autorskich kompozycji, szereg zaskakujących muzycznych reinterpretacji (m.in. "Mmmorderstwo" czy "Przysiadalność"). W nagraniach gościnnie wzięli udział legendarny trębacz Antoni Ziut Gralak oraz znana aktorka i germanistka Julia Kamińska. Płytę promują single "Hotel Savoy" i "To ten sam wiatr". Płyta Siedmiościan uzyskała notę TopNote magazynu JazzPRESS oraz została jedną z pięciu płyt roku 2017 wg magazynu Playboy.


Skład zespołu:
Marcin Świetlicki - wrzaski
Mariusz Czubaj - wizgi
Michał Wandzilak - parapety
Michał Jan Ciesielski - saksofony
Maciej Sadowski - kontrabas preparowany
Dawid Lipka - trąbki
Tomasz Koper - batterie, perkusjonalia

Sprzedaż biletów na to wydarzenie została już zakończona!
Aby nie przegapić kolejnego występu tego artysty, aktywuj koniecznie Alert Fana!
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
+48
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
29 kwietnia 2024
godz. 20:00

Program "Diatryby"

29 kwietnia 2024 o godz. 20:00
18 maja 2024
godz. 19:00

Paulina Potocka w programie "Ja to mam szczęście"

18 maja 2024 o godz. 19:00
12 maja 2024
godz. 18:30

Najlepszy spektakl komediowy

12 maja 2024 o godz. 18:30
21 marca 2025
godz. 19:00

Najpiękniejsze melodie świata, czyli od opery do musicalu z wybitnymi polskimi artystami!

21 marca 2025 o godz. 19:00
12 listopada 2024
godz. 19:00

Myslovitz - 25 lat Miłości w czasach popkultury - Część druga

12 listopada 2024 o godz. 19:00
5 kwietnia 2024
godz. 20:00

Komedia improwizowana: Ryba na Kartki

5 kwietnia 2024 o godz. 20:00
28 października 2024
godz. 19:00

Klauzula Sumienia

28 października 2024 o godz. 19:00
11 kwietnia 2024
godz. 19:30

Adam Kalinowski "THE POLISH TOUR"

11 kwietnia 2024 o godz. 19:30
Powiązane wiadomości z tym artystą
"Polska 9" to kontynuacja rewolucyjnych dźwięków z nieuchronnie zbliżającej się płyty zespołu Morświn. Najpierw byli Tekla i Marcin, Tekla gra na basie, a Marcin nie gra, ale gada, zakładali różne zespoły, najpierw grali jako duet, a potem zaczęli jako trio, a potem jako kwartet, a kiedyś grali jako kwintet. W roku 2020 nagrali suitę "Rewolucjaaaa", gdzie podmiotów wykonawczych jest aż czternaście. W czasie najstraszliwszej izolacji kilkunastu polskich artystów, na prośbę duetu, nagrało na swoich instrumentach, zupełnie niezależnie od siebie, to co grało w ich duszach. Marcin Świetlicki i Małgorzata Tekiel zespawali, posklejali te dźwięki i tak właśnie powstała suita "Rewolucjaaa". Zupełnie naturalne było zaproszenie do zespołu Alicji Białej, która wraz z Dorotą Kwiatkowską, zrobiła film. Na początku roku 2021 Karrot Kommando wyda debiutancką płytę Morświna, na której znajdzie się "Rewolucjaaa" i kilka przebojowych piosenek. Będzie winyl, będzie CD, będzie ulotny charakter streamingowy. Trzon zespołu to Małgorzata Tekla Tekiel - bas, Marcin Świetlicki - głos, Paulina Owczarek - saksofon barytonowy. W zespole prawdopodobnie grają ponadto Igor Pudło - różne przyrządy, Tomek Chołoniewski - perkusjonalia - oraz szereg innych wybitnych muzyków polskich. Niektórzy jeszcze o tym nie wiedzą. Grają muzykę ponadgatunkową. Głośno i cicho. Szybko i wolno. Na siedząco, na stojąco, nawet na leżąco! Oto muzyczne etapy "Rewolucji": 1. Nieuf 2. Mowa nienawiści 3. Stary skończony 5. RB 6. Tyk tyk 7. Polska 9 8. Rewolucjaaa Premiera albumu zaplanowana została na początek marca 2021.
Historia zamurowanej na 20 lat i przetrzymywanej w nieludzkich warunkach mniszce poruszyła opinię publiczną całej Europy w drugiej połowie XIX wieku a w samym Krakowie wywołała zamieszki. W 2017 roku ta historia zainteresowała Mariusza Czubaja - dwukrotnego laureata Nagrody Wielkiego Kalibru (2008 i 2017) za najlepszą powieść kryminalną i sensacyjną. Mariusz wraz z Zuzanną Zaczek stworzyli scenariusz animowanego filmu do utworu "Klasztor". Autorem niebanalnych obrazów ilustrujących muzykę jest utalentowany tarnowski artysta Mateusz Kijak (absolwent ASP w Krakowie). Z efektem można zapoznać się poniżej. Chupacabras to jedno z najbardziej zjawiskowych przedsięwzięć artystycznych na firmamencie krakowskiej sceny muzycznej. Ich oryginalny styl łączący elementy rockowego pazura, psychodelicznej jazdy oraz ładunku napięcia i grozy, którym emanują treści, zaskarbił sobie uznanie wśród wymagającej publiczności i krytyki. W czasie blisko 15 letniej działalności zespół zagrał dziesiątki koncertów, w tym na wielkich festiwalach i wydał trzy płyty długogrające: "Chupacabras" 2006, "Iluminacja" 2010, "Dom" 2017. Ostatnia z nich została uznana przez "Teraz Rock" jako jedno z najważniejszych wydarzeń 2017 roku
Wydawnictwo zatytułowane "Nieprzysiadalność" ma formę obszernej autobiograficznej rozmowy z Rafałem Księżykiem, mistrzem wywiadu rzeki. Z reguły nieskory do zwierzeń i pilnie strzegący granicy prywatności, w tej książce Świetlicki opowiada zaskakująco otwarcie o swoim życiu, nie pomijając epizodów bolesnych, trudnych, a nawet dramatycznych, nie popada jednak nigdy w tani sentymentalizm ani celebrycki ekshibicjonizm. - Mogłem uczestniczyć w panelach, jeździć na stypendia, w radiu i telewizji czytać z kartki swoje wiersze, które nie byłyby takie, jakie są, tylko byłyby takie, żeby się wszystkim podobały - mówi Świetlicki. - Mogłem tak zrobić, być może byłbym spokojniejszy, byłbym szczęśliwszy. Mogłem tak wybrać, ale tak nie wybrałem. W opowieściach Marcina Świetlickiego pojawiają się między innymi najważniejsi twórcy pokolenia "brulionu", muzycy zespołu Świetliki, dziennikarze i redaktorzy "Tygodnika Powszechnego", malarze Grupy Ładnie, legendarne postacie sceny muzycznej, artyści z którymi na przestrzeni lat przyjaźnił się, wadził, współpracował. Niezwykły zmysł obserwacji oraz ironiczne spojrzenie pozwalają Świetlickiemu tworzyć żywe i kapitalnie uchwycone portrety indywidualne i środowiskowe. Wyłania się z tego odmalowany z odrębnej perspektywy zapis przemian Polski ostatnich czterdziestu lat. W książce wątki biograficzne przeplatają się z refleksjami dotyczącymi nie tylko sztuki, ale także przyjaźni, miłości, rodzicielstwa, lojalności, wiary, pokusy autodestrukcji i woli przetrwania. Tymczasem grupa Świetliki przygotowuje się do serii jubileuszowych koncertów, gdyż 20 października minie 25 lat od pierwszego oficjalnego występu Świetlików. Oto harmonogram trasy "Srebrne Gody czyli 25 lat bliżej": 18 października - Rybnik, Teatr 21 października - Łódź, 6. dzielnica 09 listopada - Wrocław, Stara piwnica 10 listopada - Szklarska Poręba, Metamorfoza 11 listopada - Kraków, ZetPeTe 23 listopada - Warszawa, Hydrozagadka 01 grudnia - Katowice, Królestwo 02 grudnia - Tychy, Kloster Pub 08 grudnia - Poznań, Pod Minoga 09 grudnia - Płock, Rock 69 15 grudnia - Rzeszów, Underground 16 grudnia - Sanok, Pani K 26 stycznia - Elbląg, Mjazzga 27 stycznia - Gdańsk, Żak Marcin Świetlicki to poeta, pisarz i wokalista zespołu Świetliki. Czterokrotnie był nominowany do Nagrody Literackiej Nike. Z zespołem Świetliki wydał sześć płyt, z których ostatnia to "Sromota" z 2013 roku. Najbardziej rozpoznawalną piosenką alternatywnej formacji jest "Złe misie". Grupa nagrała też album "Las putas melancólicas" (2005) z Bogusławem Lindą.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Zgniłość w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Twoję imię
Miejscowość
Adres mailowy
Numer telefonu +48
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES