KupBilecik

OBYWATELE REPUBLIKI - RUSZAJĄ W TRASĘ

16 kwietnia 2023 o godz. 19:00

Warszawa

- woj. Mazowieckie

COS Torwar, ul. Łazienkowska 6a

To wydarzenie już się odbyło!
Trwa ładowanie komentarzy...
agata: Koncert niesamowity, wróciły te czasy młodości, dziękuję:)
Anita: Fantastyczny koncert. Świetnie zagrany (to wiadomo) i zaśpiewany też (może z jednym wyjątkiem). Panowie Rogucki i Wiraszko - PETARDA!
krzysztof: Super.Oby wiecej takich imprez.

Obywatele Republiki po udanej inauguracji projektu, która odbyła się 15 października w Poznaniu w Sali Ziemi na MTP, już w marcu ruszają w dalszą trasę koncertową.

Poznański koncert potwierdził, że twórczość zespołu Republika nie tylko jest niezmiennie ważna, ale także ma w sobie moc, która pozwala w trudnych czasach łączyć pokolenia, a teksty autorstwa Grzegorza Ciechowskiego wciąż elektryzują i mówią o sprawach, które nic nie straciły na aktualności. Potwierdzili to zarówno wykonujący je artyści jak również żywo reagująca publiczność. Ważnym punktem programu był występ projektu Czarno-Białe Ślady w składzie: Zbigniew Krzywański, Jakub Nowak i Jacek Bończyk, którzy wspólnie zaprezentowali m.in. Tu jestem w niebie, Przeklinam cię za to czy Śmierć w bikini.

To wyjątkowy projekt międzypokoleniowy, który łączy muzyków zespołu Republika i artystów, którzy niejednokrotnie poruszających utworów wykonywanych przez Grzegorza Ciechowskiego słuchali w młodości. Na jednej scenie spotkają się: Leszek Biolik, Czarno-Białe Ślady w składzie: Zbigniew Krzywański, Jakub Nowak i Jacek Bończyk oraz artyści Renata Przemyk, Piotr Rogucki, Julia Pietrucha, Błażej Król i Goście Specjalni

W 2023 roku projekt Obywatele Republiki rusza w trasę i będzie można go zobaczyć m.in. w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie, Sopocie.

TRASA KONCERTOWA - Obywatele Republiki 2023:
• 7.03.2023 - Kraków, ICE
• 16.04.2023 - Warszawa, COS Torwar
• 7.05.2023 - Wrocław, NFM
• 19.05.2023 - Szczecin, Amfiteatr Teatr Letni im. Heleny Majdaniec w Szczecinie
• 25.06.2023 - Sopot, Opera Leśna

OBYWATELE REPUBLIKI wystąpią w składzie:
• Zbigniew Krzywański, Jacek Bończyk i Jakub Nowak - projekt Czarno-Białe Ślady,
• Leszek Biolik i Zespół Elements: Maciej Gładysz, Andrzej Rajski, Michał Marecki
• Renata Przemyk, Piotr Rogucki, Julia Pietrucha, Michał Wiraszko
• Mariusz Kozłowski
• Chórki: Lena Romul i Patrycja Malinowska
• Goście Specjalni: Sławek Uniatowski i Kuba Badach


UWAGA! Błażej Król nie występuje w Warszawie na Torwarze!

Organizator: Music Company.

Sprzedaż biletów na to wydarzenie została już zakończona!
Aby nie przegapić kolejnego występu tego artysty, aktywuj koniecznie Alert Fana!
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
+48
Zobacz komentarze naszych klientów
agata
2023-05-21 21:47:52
"Koncert niesamowity, wróciły te czasy młodości, dziękuję:)"
Anita
2023-05-21 21:01:48
"Fantastyczny koncert. Świetnie zagrany (to wiadomo) i zaśpiewany też (może z jednym wyjątkiem). Panowie Rogucki i Wiraszko - PETARDA!"
krzysztof
2023-05-21 10:21:51
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
12 maja 2024
godz. 15:00

Strażak Sam Na Żywo: Przygoda na Biwaku

12 maja 2024 o godz. 15:00
25 maja 2024
godz. 19:30

The Best of Sabat

25 maja 2024 o godz. 19:30
8 czerwca 2024
godz. 19:30

Anna Gronostaj, Olaf Lubaszenko

8 czerwca 2024 o godz. 19:30
26 maja 2024
godz. 16:00

Przezabawna farsa w gwiazdorskiej obsadzie! Kontynuacja wielkiego hitu teatralnego!

26 maja 2024 o godz. 16:00
2 czerwca 2024
godz. 19:15

Brzeziński, Koterski, Żukowski, Borowski, Wieszczek reż. M. Kowalewski

2 czerwca 2024 o godz. 19:15
5 lipca 2024
godz. 19:30

Prezent Urodzinowy - Teatr Capitol

5 lipca 2024 o godz. 19:30
24 lipca 2024
godz. 17:30

Koncert Chopinowski w Sali Koncertowej Fryderyk

24 lipca 2024 o godz. 17:30
9 lipca 2024
godz. 14:30

Koncert Chopinowski w Sali Koncertowej Fryderyk

9 lipca 2024 o godz. 14:30
24 sierpnia 2024
godz. 16:00

Koncert Chopinowski w Sali Koncertowej Fryderyk

24 sierpnia 2024 o godz. 16:00
Powiązane wiadomości z tym artystą
"Celina" to wspólny utwór Miuosha, Zespołu Śląsk oraz Julii Pietruchy będący hołdem złożonym żonom himalaistów, a zwłaszcza Celinie Kukuczce, wdowie po wybitnym zdobywcy Himalajów – Jerzym Kukuczce. Singiel jest kolejną zapowiedzią albumu "Pieśni współczesne", którego premiera odbędzie się 24 września. Utwór "Celina" powstał z fascynacji tym, jak wygląda pokonywanie granic przez pryzmat drugiej osoby. Żony himalaistów to prawdziwe bohaterki, które w przypadku tej najgorszej sytuacji muszą radzić sobie ze stratą do końca życia. "Celina" jest więc opowieścią o emocjach towarzyszących dźwiganiu tego brzemienia. Utwór "Celina" powstał we współpracy z Julią Pietruchą. – Taki album nie mógłby powstać bez Julii - tłumaczy Miuosh. - Jej muzyka i jakość zawsze mnie powalały i inspirowały. Kiedy wpadłem na pomysł, żeby napisać utwór, który w tak nietypowy sposób opisuje poświęcenie i oddanie, od razu do niej zadzwoniłem. Dopóki nie powiedziała mi, że w to wchodzi, nie ruszyłem ani z tekstem, ani z muzyką. Musiałem mieć pewność, że "Celina" będzie historią opowiedzianą przez Julię. Inaczej to nie miałoby szans się udać. "Celina" to czwarty singiel promujący projekt "Pieśni współczesne". Wcześniej premierę miały już utwory "Zmierzch" nagrany z duetem Kwiat Jabłoni, "Doliny", w którym gościnnie wystąpili Jakub Józef Orliński i Marcin Wyrostek oraz "Mantra" z Igorem Herbutem. Album "Pieśni współczesne" będzie miał premierę 24 września. Miuosh jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów, które podsycone lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na sprawy ludzkie, tworzą opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie nie zapominając o szacunku dla tradycji. W aktualny sposób poruszają ponadczasową tematykę, śmiało czerpiąc z tradycji pieśni ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego oraz nawiązując do ludowych wierzeń, wartości i historii. W projekt zaangażowanych zostało ponad 140 osób, w tym niezwykły i uznany na całym świecie Zespół Pieśni i Tańca Śląsk oraz wykonawcy, tacy jak Błażej Król, Bela Komoszyńska, Ralph Kaminski, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha, Tomasz Organek, Jakub Józef Orliński, Andrzej Smolik, Marcin Wyrostek, Kora czy duet Kwiat Jabłoni.
Do nagrania nowej wersji "Dróg prostych" Kasia i Jacek zaprosili jedną ze swoich ulubionych polskich artystek - Julię Pietruchę oraz muzyków związanych z zespołem Kraków Street Band. Wspólna praca nad tym utworem zaowocowała czymś zupełnie nieoczywistym i oryginalnym. Nie jest to pierwszy taki muzyczny eksperyment Kwiatu Jabłoni. W 2020 roku zespół zaprosił do współpracy Ralpha Kaminskiego. Ich wspólna wersja "Wodymidaj" do tej pory została wyświetlona ponad 11 milionów razy. Album "Mogło być nic", z którego pochodzi singiel "Drogi proste" zadebiutował na pierwszym miejscu OLIS - zestawieniu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce i po niecałych sześciu miesiącach uzyskał status platyny. W nagraniu nowej wersji udział wzięli: Kasia Sienkiewicz (wokal, pianino), Jacek Sienkiewicz (wokal, mandolina), Julia Pietrucha (wokal, ukulele), Grzegorz Kowalski (gitara basowa), Marcin Ścierański (perkusja), Dorota Błaszczyńska (skrzypce), Łukasz Wiśniewski (harmonijka, gitara), Szymon Klekowicki (tuba), Radosław Mosurek (trąbka), Krzysztof Chlipała (saksofon) Kwiat Jabłoni to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. "Niemożliwe" z 2019 roku bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny, natomiast najnowsze dzieło "Mogło być nic" zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po miesiącu pokryło się złotem. Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia pod teledyskami oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym. Muzycy dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla "Dziś późno pójdę spać", który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 29 milionów razy. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu "jednego przeboju" - wszystkie następne produkcje (‘Niemożliwe", "Wodymidaj", "Wzięli zamknęli mi klub", "Mogło być nic", "Buka") zdobyły uznanie i wielką popularność. Kasia i Jacek, do tej pory, zagrali ponad 150 koncertów. Wyprzedali największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny. Kwiat Jabłoni wystąpił między innymi na Open’er Festival, Spring Break Festival czy Pol'and'rock Festival, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Debiutujący zespół pod Małą Sceną zgromadził kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Kwiat Jabłoni otrzymał Złotego Bączka - nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu 25. edycji Pol'and'Rock Festival.
W lutym 2020 roku odbyła się premiera świetnie przyjętego debiutanckiego albumu duetu Karaś/Rogucki, "Ostatni bastion romantyzmu". Płyta ukazała się w momencie, w którym świat zaczęły spowijać ciemne, pandemiczne chmury, a wiele opinii o tym wydawnictwie wskazywało na jego profetyczny charakter. Teraz, kiedy na horyzoncie pojawia się szansa na powrót do wytęsknionej normalności - zespół w składzie Kuba Karaś, Piotr Rogucki, Wiktoria Jakubowska i Kamil Kryszak wraca i prezentuje nowy singiel i teledysk "Bezpieczny Lot". Utwór zapowiada o wiele bardziej pozytywny album o tym samym tytule, a artyści mają nadzieję, że ich nowa muzyka okaże się dobrą wróżbą. - "Bezpieczny Lot" to początek kolejnego etapu i pięknej przygody we współpracy z Piotrem Roguckim i naszym zespołem - Wiki Jakubowską i Kamilem Kryszakiem. Mam nadzieje, że ten utwór zapewni Wam niejedno bezpieczne lądowanie podczas wakacyjnych podróży - mówi Kuba Karaś. Tekstowo Piotr Rogucki nadal stawia na uczucia - Piosenka "Bezpieczny Lot" to wyznanie tęsknoty za spełnioną miłością i poczuciem równowagi. - dodaje. Utworowi "Bezpieczny Lot" towarzyszy teledysk w reżyserii Filipa Berendta. - Wszyscy potrzebujemy czasem wybuchu oczyszczającego płaczu, by coś skończyć i móc zacząć od nowa. Tego wyrzutu nieskrępowanych emocji, dzięki któremu jesteśmy w stanie dalej żyć. I właśnie taka najprostsza emocja jest punktem wyjścia dla naszego nowego klipu. Przedstawione obrazy metaforycznie opowiadają o bólu rozstania, w nieoczywisty sposób przeplatając się ze znaczeniami zawartymi w samej piosence. - wyjaśnia reżyser. Na nowej płycie "Bezpieczny Lot" artyści odchodzą od mrocznych brzmień lat 80. czy zimnej fali i kierują swój ster na przestrzenne dźwięki i melodie czerpiące z łagodności lat 70. i radości życia płynącej z disco. Zespół nie zdradza jeszcze daty premiery albumu.
"Ogrodnik" to jedna z dwunastu opowieści na płycie "Psychiczny fitness". Swiernalis w utworze mówi o tym, jak ważne jest dla niego odczuwanie emocji - również tych trudnych i niewygodnych. Emocjonalne obcowanie z drugim człowiekiem można porównać do codziennego pielęgnowania roślin, oglądania kwitnących kwiatów, wycinania chwastów… W warstwie muzycznej mamy tu do czynienia z przyjemną, przestrzenną piosenkę wzbogaconą głosem Piotra Roguckiego, który tworząc ściany harmonii dodaje jej magii. - Gdy napisałem "Ogrodnika" od początku czułem, że dopełnić go musi ktoś wyjątkowy - opowiada Swiernalis. - Dlatego ogromnie się cieszę, że zagościł tu Piotr Rogucki, artysta, którego inwencja przekroczyła moje najśmielsze oczekiwania. Utwór sam w sobie płynie od początku, każdy z instrumentów doskonale wie, kiedy jest jego chwila i gdzie jego miejsce, to daje błogi balans między uczuciami melancholii i spokoju. "Psychiczny fitness" to druga płyta Swiernalisa, nad którą artysta pracował blisko cztery lata. - To album kolorowy i nierówny, ostro ciosany, przemyślany i kontrolowanie chaotyczny - mówi twórca. - Wypełniony szybkimi piosenkami, pozbawiony smutnych ballad, gdzie syntezatory i gitary próbują przekrzyczeć wokal, a perkusja podkręca tempo. Ze mną wspaniały zespół, który zaufał mi w stu procentach - to dla mnie komplement. Oto tracklista: 1. Tron 2. Ogrodnik feat. Piotr Rogucki 3. Vulgar 4. Tango 5. Pluszak 6. Piękno feat. szymonmówi 7. Wirus 8. Blizny 9. NGC 4388 10. Fetting feat. Żurkowski 11. Pergamin 12. Peryhelium feat. Joanna Bielawska Debiutancki longplay Swiernalisa, "Drauma", pojawił się i namieszał w polskiej alternatywie we wrześniu 2016 roku.
Mata to najgłośniejszy debiutant ostatnich lat. Jego utwór "Patointeligencja" zyskał miliony wyświetleń w kilka dni. W styczniu ukazał się jego debiutancki album "100 dni do matury". W marcu ukaże się solowy album Igora Herbuta, wokalisty znanego z zespołu Lemon. Będzie to jego pierwsza płyta wydana pod własnym nazwiskiem. Julia Pietrucha zaprasza na koncert, podczas którego po cichu, na spokojnie, z oddechem wraz ze swoim zespołem opowie na nowo historie zamknięte w utworach z płyt "Parsley" i "Postcards From the Seaside". Swój powrót ogłasza też Baasch - wokalista, producent, kompozytor, autor tekstów, od kilku lat aktywny na polskiej scenie alternatywnej i elektronicznej. W najbliższym czasie możemy spodziewać się jego trzeciej płyty. Festiwal Enea Spring Break odbędzie się w dniach 23 – 25 kwietnia w Poznaniu. Wśród do tej pory ogłoszonych wykonawców znajdują się m.in.: Mrozu, król, Ralph Kaminski, Natalia Nykiel, Natalia Przybysz, Biały Tunel, Rosalie., Mery Spolsky, Sonbird, Syny, Piernikowski, Otsochodzi, Julia Marcell, Meek, Oh Why?, Swiernalis, Ptakova, Tęskno, Sanah, Sonia Stein, Stach Bukowski.
Pochodzący z Liverpoolu Miles Kane swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 17 lat, jako członek grupy The Little Flames. Po jej rozwiązaniu współtworzył zespół The Rascals. Kiedy w 2007 roku formacja wyruszyła w trasę jako support Arctic Monkeys, Miles Kane zaprzyjaźnił się z Alexem Turnerem. Obaj założyli grupę The Last Shadow Puppets, wydając jeden z najważniejszych brytyjskich albumów 2008 roku - "The Age of The Understatement". W 2009 roku Kane opuścił The Rascals, aby skupić się na karierze solowej, a 2 lata później ukazał się jego pierwszy album "Colour of the Trap", z którego pochodzi jeden z rockowych hymnów tej dekady - "Come Closer". Po sukcesie solowego debiutu i międzynarodowej trasie koncertowej Miles Kane wrócił do pracy nad kolejnym albumem, a "Don’t Forget Who You Are" ukazał się latem 2013 roku. W 2016 roku, ponownie połączył siły z Alexem Turnerem, dając fanom The Last Shadow Puppets drugi album grupy - "Everything You've Come to Expect". Natomiast w ubiegłym roku ukazało się długo wyczekiwane, trzecie solowe wydawnictwo Milesa - "Coup de Grace". Otsochodzi z każdym kolejnym albumem cementuje pozycję artysty nowoczesnego, wychodzącego naprzeciw brzmieniowym eksperymentom. Raper zadebiutował podziemnym albumem zatytułowanym "7", który trafił do obiegu w 2015 roku. Po podpisaniu kontraktu z Asfalt Records, artysta wydał pierwszy oficjalny album "Slam" (2016). W roku 2017 Otsochodzi zaprezentował kolejną płytę "Nowy Kolor", która szybko pokryła się platyną, a klip do singla "Nie, nie" obejrzano już blisko 70 milionów razy. Wydany w lutym 2019 roku album "Miłość" jest kontynuacją nowej fali i zajawki ciepłymi, amerykańskimi brzmieniami, przy jednoczesnych referencjach do stylu nieco bardziej tradycyjnego. Bitamina powstała w 2005 roku w wyniku spotkania Amara i Mateusza. Niedługo potem dołączył do nich Piotr. Chłopaków szybko połączyła przyjaźń i muzyka. Nie przeszkadzało im to, że Mateusz na co dzień mieszka w Niemczech, gdzie spełnia się jako aktor i reżyser, a Amar z Piotrem wiele czasu poświęcają produkcji ekologicznego sera i warzyw. Stworzyli kolektyw, którego działalność nieprzerwanie trwa do dziś. Ich pierwszy album „Listy Janusza", utrzymany był w stylistyce eksperymentalnego, ocierającego się o jazz hip-hopu. W 2014 ukazał się cyfrowo album „Plac Zabaw", a pozytywne reakcje stały się motywacją do pracy nad kolejnymi produkcjami - instrumentalnym albumem „C" oraz płytą „Kawalerka", kontynuacją „Placu Zabaw". Mimo, iż zupełnie nie zabiegają o promocję i zaistnienie w social mediach, wokół tej trójki gromadzi się rzesza bardzo oddanych fanów, którzy doceniają wrażliwość i szczerość płynącą z twórczości Bitaminy. O muzycznej wrażliwości Julii Pietruchy zrobiło się głośno w kwietniu 2016 roku, kiedy samodzielnie wydała swój debiutancki album „Parsley", zainspirowany kilkumiesięczną podróżą po Azji. Zaskakujący, autorski album w popowym klimacie, z elementami folku i kojącymi dźwiękami ukulele, spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki i fanów artystki, a większość koncertów podczas jej pierwszych tras wyprzedała się błyskawicznie. Kilka miesięcy po premierze pierwszej płyty Julia przeprowadziła się nad morze, które bardzo szybko stało się dla niej inspiracją do napisania utworów na drugi album. Premiera „Postcards From the Seaside" odbyła się 9 marca 2018 roku. Jeden z najciekawszych debiutantów swojego pokolenia z charakterystycznym stylem, który zyskał sympatię zarówno wśród hiphopowych ortodoksów, jak i wśród ludzi kompletnie niezwiązanych z tą muzyką. O Janka zabiegały różne wytwórnie, ale ostatecznie zdecydował się na SBM Label. Po udanym przetarciu w akcji SB Starter podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt i w duecie z Nocnym zabrał się za pracę nad debiutem. W ubiegłym roku ukazało się ich pierwsze wspólne wydawnictwo "Nocna Zmjana". Jan-rapowanie objechał z materiałem pół Polski, budując coraz większy i niezwykle oddany fanbase z którym utrzymuje wzorowy kontakt. W marcu tego roku, panowie zaprezentowali album "Plansze". Polscy artyści wytstapią na Warsaw Stage. Na Orange Warsaw Festival 2019 wystąpią Bitamina, Jan-rapowanie, Marshmello, Miley Cyris, Quebonafide, Otsochodzi, Julia Pietrucha, The Raconteurs, Solange oraz Troye Sivan. Orange Warsaw Festival wraca w 2019 roku w dniach 31 maja - 1 czerwca. Impreza odbędzie się na terenie toru wyścigów konnych na Służewcu.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Obywatele Republiki w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Twoję imię
Miejscowość
Adres mailowy
Numer telefonu +48
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES