Millennium DOCS Against Film Festival

"Jak spotkać syrenę"

21 maja 2017 o godz. 17:00
*) Sprzedaż biletów trwa do: 21 maja 2017 o godz. 16:00
Służewski Dom Kultury
ul. Jana Sebastiana Bacha 15, Warszawa - mapa »
Średnia ocena:Ocena: 5 na 5
Ceny biletów: 13 PLN
Dostępność biletów: 174 szt. / 0 szt.
Złóż rezerwację - kup bilet »
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...

Jak spotkać syrenę
(How to Meet a Mermaid)
Holandia, Dania, Belgia / The Netherlands, Denmark, Belgium, 2016, 90 min.
Reżyseria / Directed by: Coco Schrijber
Zdjęcia / Cinematography by: Lars Skree
Producent / Producer: Frank van den Engel
Produkcja / Production: Zeppers Film & TV
Wybrane festiwale i nagrody / Selected festivals and awards: 2016 - IDFA Amsterdam / IDFA Amsterdam

Film przedstawia trzy historie ludzi, którzy z różnych powodów oddali swoje życie morzu. Schrijber tworzy wielowarstwowy esej filmowy, w którym sceny z poszukiwań śladów jej zaginionego brata i dwójki pozostałych bohaterów zestawia z pięknymi ujęciami pejzaży, oddającymi piękno i niszczycielską moc morza. Operatorem wysmakowanych stylistycznie obrazów jest Lars Skree, autor zdjęć do takich filmów jak "Armadillo" i "The Look of Silence".

Czy morze i jego zjawiskowa, nieprzewidziana natura mogą być wartą poświęcenia życia alternatywą dla naszej rzeczywistości? Film przedstawia historie trzech osób, które zdecydowały się powierzyć swoje życie wodzie w poszukiwaniu dla siebie lepszego miejsca na Ziemi. Lex Schrijber, brat reżyserki filmu, wyjechał we wrześniu 2000 roku z przyjaciółmi na wyprawę nurkową do Egiptu. Nigdy z niej nie wrócił. Jego buty, ubranie i nóż nurkowy znaleziono - ułożone równo - na jednej z plaż nad Morzem Czerwonym. Lex nigdy nie nurkował bez noża i ten fakt dowodzi, że zdecydował się popełnić samobójstwo. Jego ciała nigdy nie odnaleziono. Młoda Brytyjka Rebecca Coriam należała do załogi liniowca Disney. W 2011 roku w niewyjaśnionych okolicznościach zniknęła ze statku u wybrzeży Meksyku i słuch o niej zaginął. Ostatnim bohaterem jest Miguel, surfer z Meksyku, który pewnego dnia wyrusza w zuchwałą podróż przez ocean do USA. Trzy historie ludzi, którzy z różnych powodów ciała decydują się na desperacki krok na morzu.

Sprzedaż biletów na wybrane wydarzenie została już zakończona!

22 maja 2017
Ocena: 5 na 5
Jadwiga oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspaniałe trzy krótkie filmy.Zrozumiałe w przesłaniu.Byłam z sześcioletnią wnuczką, która jako najlepszy wybrała film "Królowa pszczół".Mądry festiwal dokumentu"

16 maja 2016
Ocena: 5 na 5
Ksawery oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Ciekawa tematyka i rzadko podnoszone tematy tworzą wartość projekcji. Dodatkowo klimat pokazów odbiegający od typowej rozrywki masowej. Dziękuję za świetnie spędzony czas i wkład pracy organizatorów."

16 maja 2016
Ocena: 5 na 5
Aneta oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Hej, dziękuję z całego mojego serduszka, że jesteście, piękni ludzie festiwalu. Tworzycie wspaniałe, poszerzające świadomość okno na świat na wielu ludzi. Trzymajcie się! Żałuję tylko jednego - że nie mogłam się udzielić w tworzeniu festiwalu. Ale może za rok :) "

16 maja 2016
Ocena: 5 na 5
Krzysztof oceniając napisał(a) dodatkowo:
"OK. Choć spodziewałem się większej głębi prezentowanych materiałów"
Więcej informacji o "Millennium DOCS Against Film Festival" »

KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. zamknij