KupBilecik

Wiadomości ze świata muzyki i filmu

- Sinatra i wokaliści działający w ubiegłym stuleciu, mieli silne poczucie wspólnoty i często razem występowali, to dlatego wciąż wspominamy "The Rat Pack'" - mówi Matt Dusk. - Do zespołu, który tworzyli Frank Sinatra, Dean Martin i Sammy Davis Jr, na przestrzeni lat często dołączali inni artyści. I tak, rozpoczęła się ciężka praca. napisanie polskiego tekstu Matt poprosił Natalię Kukulską i zapytał, czy zechciałaby dołączyć i również zaśpiewać w tym kawałku. - Jednym z najbardziej charakterystycznych motywów nagrania Sinatry było zawołanie i odpowiedź między "that’s life" Franka, a kobiecymi wokalami B.J. Baker, Gwen Johnson i Jackie Ward – opowiada Dusk. - Chciałem mieć to samo, a Natalia i ja mieliśmy już ten vibe z "One Note Samba". - Z Kubą Badachem dogadywaliśmy się świetnie, kiedy nagrywaliśmy ‘Learning The Blues’ na poprzedni album - kontynuujeMatt. - Od lat nie słyszałem takiego głosu. Jest niesamowitym artystą, a do tego też fajnym facetem, z którym bardzo lubię przebywać. Autentyczny i prawdziwy. Potrzebowaliśmy uzupełnić trio, więc skontaktowałem się z Andrzejem Piasecznym - dobrze wygląda, jest czarujący i ma świetny głos, jest idealnym dopełnieniem grupy. I to jest to, na co czekałem... skład, który oddaje hołd przeszłości, do tego każdy z nas ma swój własny artystyczny charakter. Umieszczony na płycie "Sinatra with Matt Dusk vol. 2" zestaw 11 standardów ponownie zabiera nas na wycieczkę przez całą karierę Franka. Do tej wspólnej podróży Dusk po raz kolejny zaprosił Kubę Badacha, (z którym nagrał "Learnin' The Blues" na poprzednią płytę), jednak tym razem nie do duetu, a do tria, do którego dołącza Andrzej Piaseczny, w otwierającym album utworze "That's Life/ Żyć tak". Dołącza też Natalia Kukulska, która nie tylko zaśpiewała w pierwszym singlu promującym album "One Note Samba/ Samba na jedną nutę", napisała też słowa do polskiej wersji utworu wykonywanego przez wyżej wymienione trio, jak również wspomogła gentlemanów swoimi chórkami. Zaproszenie do powrotu w czasy elegancji i zmysłowości, kiedy to nieprzerwanie rządziła muzyka jazzowa, przyjęła również ikona muzyki i nietuzinkowa osobowość, Artystka, nazywana pierwszą damą polskiego jazzu - Ewa Bem. Wspólnie z Mattem wykonują standard "Fly Me To The Moon" w akustycznej aranżacji, będący wspaniałym zakończeniem albumu. Premierę wyznaczono na 22 października. Klip "That's Life/ Żyć tak" ukaże się jutro, 15 października. Lista utworów: 1. That’s Life / Żyć tak with Kuba Badach, Andrzej Piaseczny i Natalia Kukulska 2. One Note Samba / Samba na jedną nutę with Natalia Kukulska 3. All Or Nothing At All 4. Pennies From Heaven 5. I’ve Got The World On A String 6. Where Or When 7. My Kind Of Town 8. More 9. In The Wee Small Hours Of The Morning 10. I Get A Kick Out Of You BONUS 11. Fly Me To The Moon with Ewa Bem Matt Dusk sprzedał ponad milion albumów na całym świecie, ma na swoim koncie cztery złote i sześć platynowych albumów, a także liczne nagrody i nominacje.
Piosenka "One Note Samba/Samba na jedną nutę" to zapowiedź albumu "Sinatra with Matt Dusk Vol.2", kontynuacji świetnie przyjętego albumu "Sinatra with Matt Dusk", który uzyskał status złotej płyty i który promowały takie single jak "My Way/Szczęście jest we mnie" - z wokalami Zbigniewa Wodeckiego i "Learnin' the Blues/Już wiesz co to blues" z Kubą Badachem. Premiera albumu "Sinatra with Matt Dusk Vol.2" zaplanowana jest na jesień 2021 roku. - Pierwszy raz usłyszałem głos Natalii za sprawą mojej żony wiele lat temu, ale pomysł nawiązania z nią współpracy podsunął mi mój przyjaciel dopiero niedawno - mówi Matt Dusk. - Zobaczyłem jej wykonanie podobnej piosenki z moim przyjacielem Kubą Badachem na festiwalu Wodecki Twist i byłem pod ogromnym wrażeniem. Jako fan Bossa Novy odkryłem polską wersję One Note Samba ze słowami autorstwa Jonasza Kofty zaśpiewaną przez Hannę Banaszak. Wtedy w mojej głowie pojawił się pomysł na dwujęzyczną wersję, w której głos Natalii Kukulskiej pasowałby idealnie ze względu na jej piękny ton i ogromną artystyczną skalę. Matt Dusk to dobrze znany kanadyjski wokalista, który od lat czaruje swoimi jazzowo-swingującymi hitami pochodzącymi z kilku złotych ("Good News", "JetSetJazz") i platynowych albumów ("Just The Two of Us", "My Funny Valentine", "Old School Yule"). Doświadczony wokalista, fantastyczny showman ze świetnym poczuciem humoru i zakochany w Polsce (ze wzajemnością!) Artysta. Laureat wielu nagród w tym Diamentu Trójki i Róż Gali 2016 w kategorii muzyka. W Polsce Matt Dusk ma na koncie współpracę z wieloma wybitnymi artystami, między innymi z Margaret (wspólny album "Two Of Us"), Sanah, Kubą Badachem, Rafałem Brzozowskim czy Agą Zayran. Do grona artystów, których Matt Dusk zaprosił do współpracy dołączyła również Natalia Kukulska, jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich piosenkarek. Autorka tekstów i współautorka muzyki, która na swoim koncie ma wiele złotych, platynowych, a nawet multiplatynowych wyróżnień. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już w wieku 7 lat. Jej dziecięce albumy sprzedały się w ponad dwóch milionach egzemplarzy, zdobywając pierwszą platynową płytę w historii polskiej muzyki. Ostatni album Natalii - "Czułe struny", zawierający utwory Fryderyka Chopina w nowych, symfonicznych aranżacjach, do których wokalistka i zaproszone przez nią artystki stworzyły warstwę liryczną, szybko zdobył serca słuchaczy - zarówno fanów muzyki popularnej, jak i miłośników twórczości Chopina, pokrywając się złotem, a następnie uzyskując status platynowej płyty.
Do sieci trafiło wideo, zrealizowane do utworu "Zezowate szczęście" czyli Mazurka F-dur op.68 nr 3 Fryderyka Chopina w aranżacji Adama Sztaby z tekstem Natalii Kukulskiej. Utwór ten pełni na płycie wyjątkową rolę gdyż czuć w nim zabawę i dystans zarówno w sferze muzycznej, jak i lirycznej. Adam Sztaba, pod którego batutą zabrzmiała nasza najwybitniejsza orkiestra - Sinfonia Varsovia, w charakterystyczny dla siebie sposób zabawił się formą, niejednokrotnie zaskakując, łamiąc rytm i zmieniając harmonię. Dzięki tym zabiegom trudno szukać teraz patosu, który znamy z oryginalnej kompozycji. - Lubię to zderzenie z utworami, które ludzie znają w pewnym utartym brzmieniu - mówi Adam Sztaba. - Najlepiej jak je znają dość dobrze, to wtedy ta zbitka z nową wersją podwójnie mocno działa. Pod warunkiem, że ta wersja jest dobrze wymyślona, dobrze zakomponowana, naturalna dla orkiestry, naturalna dla solisty. To ekwilibrystyczne opracowanie symfoniczne zainspirowało wokalistkę do zabawy słowem i bezpośrednich nawiązań do formy i aranżacji. "...Modulacji nie chcę tu, szukam opcji moll czy dur…". Wideo z udziałem Natalii Kukulskiej i Adama Sztaby, zostało zrealizowane przez Marcina Kopca z Mortvideo w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. To nie pierwsza współpraca wokalistki z tymi twórcami - Mortvideo zrealizował także teledysk do tytułowych "Czułych strun", jak również w ramach programu "Kultura w sieci" odpowiada za realizację obrazu do koncertu "Czułe struny", który od kilku dni można bezpłatnie zobaczyć na kanale youtube Natalii Kukulskiej. "Zezowate szczęście" pochodzi z albumu "Czułe struny"
Po świetnie przyjętym zarówno przez fanów wokalistki, jak i miłośników muzyki klasycznej, utworze "Czułe struny [Polonez As-dur]", artystka prezentuje kolejną odsłonę albumu. "Z wyjątkiem nas [ Etiuda E-dur]" to kompozycja Fryderyka Chopina w aranżacji Krzysztofa Herdzina, do której słowa napisała Mela Koteluk. - Temat Etiudy E-dur op. 10 nr 3 Fryderyka Chopina zawsze wydawał mi się niezwykle śpiewny - mówi Kukulska. - Za tą melodią kryje się coś malarskiego, otwierający oczy wyobraźni soczysty opis przyrody. Zarazem jego dramaturgia prowadzi do kulminacji, która napawa jakąś przeszywającą na wskroś refleksją. Mam nadzieję, że ta romantyczna odsłona albumu, zaostrzy apetyt na całość. Piękna, filmowa aranżacja symfoniczna mistrza Krzysztofa Herdzina i słowa wspaniałej artystki Meli Koteluk dotykają czegoś wrażliwego, przenoszą nas "daleko stąd i blisko tak". Teledysk, który powstał do tego utworu ukazuje symbolicznie upadek i tęsknotę za pięknem, dewaluację wartości i osamotnienie w odczuwaniu. Refleksjom wtóruje piękne i głębokie brzmienie Sinfonii Varsovii, za którego efekt odpowiada Leszek Kamiński. Punktem wyjścia dla reżyserki - Olgi Czyżykiewicz, był obraz wybitnego przedstawiciela Młodej Polski - Józefa Mehoffera. - W moim odczuciu utwór mówi o przemijaniu, stracie... - wyjaśnia Czyżykiewicz. - Natychmiast na myśl przyszedł mi obraz Mehoffera "Dziwny ogród", który nie tylko wizualnie wpisywał się idealnie w utwór, ale przede wszystkim pod względem treści i znaczenia. Obraz ten mimo sielskiego klimatu, kryje w sobie wiele niepokojących symboli, postaci. Dodatkowo był nieoczywistym komentarzem malarza do czasów, w których żył. Chciałam aby teledysk, prócz estetycznego nawiązania do niego był swojego rodzaju komentarzem naszej rzeczywistości. Mam nadzieję, że uruchomi w widzu czułe struny i nieoczywiste treści. Album "Czułe struny", który ukaże się 28 sierpnia, dostępny jest już w przedsprzedaży. Wydawnictwo od kilku tygodni okupuje czołówkę zestawienia Bestsellerów Empiku. Jednym z pretekstów do powstania albumu jest jubileusz 210. urodzin Fryderyka Chopina, który przypada na bieżący rok. Inicjatywa tego wydawnictwa oraz pomysł połączenia wszystkich podmiotów muzycznych wyszły od Natalii Kukulskiej, która wykonuje utwory Chopina w nowej odsłonie i jest autorką połowy tekstów na ten album. Obok niej, za warstwę liryczną odpowiadają cenione autorki i artystki, które wokalista zaprosiła do tego projektu, a są to: Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak (Mikromusic) i Bovska. Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Dostały one nową, wielowarstwową oprawę od pięciu najlepszych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego. Pod ich batutą zabrzmiała nasza najwybitniejsza orkiestra - Sinfonia Varsovia. Obok orkiestry pojawiają wspaniali muzycy, m.in. Robert Kubiszyn, Michał Dąbrówka, Piotr Wrombel. Dodatkowym zaszczytem jest gościnny udział wybitnego pianisty, Janusza Olejniczaka, którego wykonania Chopina docenia cały świat. Za reżyserię dźwięku i mix utworów odpowiedzialny jest niezwykle ceniony Leszek Kamiński. W nagranie "Czułych strun" twórczo i wykonawczo zaangażowanych było blisko 100 osób.
"Czułe struny" to największa artystyczna produkcja na naszym rynku fonograficznym, jak również wydarzenie bez precedensu na świecie. Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Dostały one nową, wielowarstwową oprawę od pięciu znamienitych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego. Pod ich batutą zabrzmiała nasza najlepsza orkiestra - Sinfonia Varsovia. Obok orkiestry pojawiają wspaniali muzycy, m.in. Robert Kubiszyn, Michał Dąbrówka, Piotr Wrombel. Dodatkowym zaszczytem jest gościnny udział wybitnego pianisty, Janusza Olejniczaka, którego wykonania Chopina docenia cały świat. Za reżyserię dźwięku i mix utworów odpowiedzialny jest niezwykle ceniony Leszek Kamiński. W nagranie "Czułych strun" twórczo i wykonawczo zaangażowanych było blisko 100 osób. Jednym z pretekstów do powstania albumu jest jubileusz 210 urodzin Fryderyka Chopina, który przypada na 2020 rok. Inicjatywa tego wydawnictwa oraz pomysł połączenia wszystkich podmiotów muzycznych wyszły od Natalii Kukulskiej, która wykonuje utwory Chopina w nowej odsłonie i jest autorką połowy tekstów na ten album. Obok niej, za warstwę liryczną odpowiadają cenione autorki i artystki, które wokalistka zaprosiła do tego projektu, a są to: Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak (Mikromusic) i Bovska. - Dotykamy muzyki Fryderyka Chopina. Muzyki niezwykle kunsztownej i pomnikowej - mówi Natalia Kukulska. - Na pewno wymaga to odwagi, ale jeżeli w muzykę wkłada się całe serce, profesjonalizm i spotykają się ludzie o takich wrażliwościach i talentach, jak moi goście, może z tego wyjść coś pięknego, nowego, a zarazem przypominającego nam o wielkości pierwowzoru. Premiera albumu już 28 sierpnia. Lista utworów : 1. Z wyjątkiem nas [Etiuda E-dur] w aranżacji Krzysztofa Herdzina 2. Ktoś całkiem nowy [Etiuda As-dur] w aranżacji Nikoli Kołodziejczyka 3. Czułe struny [Polonez As-dur] w aranżacji Pawła Tomaszewskiego 4. Powiem Ci kiedy [Walce a-moll] w aranżacji Jana Smoczyńskiego 5. Pod powieką [Preludium e-moll] w aranżacji Pawła Tomaszewskiego 6. Tu i teraz [Nokturn Es-dur] w aranżacji Adama Sztaby 7. Znieczulenie [Preludium c-moll] w aranżacji Jana Smoczyńskiego 8. Przedsionek [Koncert fortepianowy e-moll] w aranżacji Nikoli Kołodziejczyka 9. Oda do serca [Mazurek a-moll] w aranżacji Krzysztofa Herdzina 10. Zezowate szczęście [Mazurek F-dur] w aranżacji Adama Sztaby
"Rekonstrukcja" pochodzi z wydanego we wrześniu 2017 roku albumu "Halo tu Ziemia". Obraz do piosenki "Rekonstrukcja" porusza dość trudny i dyskusyjny temat, który ubrany w artystyczna formę, staje się mniej dosłowny i pozostawia pole do interpretacji. Rzecz o podejściu do mijającego czasu, o walce za wszelką cenę o młody, idealny wygląd, którego kanony doprowadziły do produkcji klonów. Dlaczego za wszelką cenę, często kosztem zdrowia i narażając się na niebezpieczeństwo, okaleczamy ciało? Szukamy szczęścia stawiając na coś bardzo nietrwałego i wydaje nam się, że ta powierzchowna rekonstrukcja będzie do niego kluczem. Tekst utworu jest Natalii Kukulskiej, zaś muzykę stworzyła wspólnie z mężem, Michałem Dąbrówką. Natalia jest też autorką koncepcji teledysku a za scenariusz i współreżyserię odpowiada jej wieloletnia przyjaciółka, Patrycja Woy. "Rekonstrukcja” to obraz, którego artystki pragnęły się podjąć również jako kobiety. Kobiety, które obiecały sobie nie dać się zwariować presji młodego wyglądu za wszelką cenę.
Zaczęło się od pewnego taty, Włodzimierza Wysockiego, który, gdy wyczerpał już cały repertuar popularnych kołysanek, zaczął wymyślać nowe na dobranoc dla swych dzieci. Mądre teksty dzięki gitarzyście i kompozytorowi jazzowemu Markowi Napiórkowskiemu stały się piosenkami. A potem Natalia Kukulska nadała im swój głęboki i ciepły głos. I tak powstał najpierw koncert, a potem płyta "Szukaj w snach". Premierę albumu wyznaczono na 22 maja. - Ta płyta koi. Niewykluczone, że uzdrawia - zachęca dziennikarz radiowy, Marcin Kydryński. - I - miejmy nadzieję - zachęca do snu kogo trzeba. A pozostałym daje do myślenia. Poniżej można obejrzeć materiału z przygotowań do premierowego koncertu: "Szukaj w snach" w Teatrze Starym w Lublinie. Lista utworów "Szukaj w snach": 1. Ty tak pięknie umiesz spać 2. Zaśnij grzecznie 3. Szukaj w snach 4. Mały misiu śpij 5. Tylko oczka zmruż 6. Czy znasz? (utwór instrumentalny) 7. Kołysanka dla obcych 8. W ciepłych snach 9. On już śpi 10. Lipowa panienka (utwór instrumentalny) 11. Nocny teatr 12. Lulajże mi Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bardzo bogatym dorobku artystycznym. Producentka, współkompozytorka, autorka tekstów. W swojej "dorosłej" karierze nagrała 9 solowych albumów, z których większość osiągnęła złoty, platynowy lub multiplatynowy status. Na koncie ma wiele nagród i aż 11 nominacji do nagrody Fryderyk. Najnowszy album artystki to "Halo tu Ziemia" z września 2017 roku. Wokalistka nie boi się nowych wyzwań - była trenerem 7. edycji programu "The Voice of Poland", zagrała główne role w musicalach - m.in. "Miss Saigon", a jej utwory można było usłyszeć w filmach "Zakochani", "Och Karol 2" czy bajkach "Herkules", "Magiczny miecz", "Treflliki", "Magiczna Zima Muminków". Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników "Jazz Forum", wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę - dziesięciokrotnie nominowany do prestiżowej Nagrody Muzycznej FRYDERYK w kategoriach Jazzowy Muzyk Roku oraz Jazzowy Album Roku. Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami. Na szczególną uwagę zasługują jego albumy solowe: "WAW-NYC" (2017), "Sextet - Trójka Live" (2016), "Celuloid" (2015), "UP!" (2013), "KonKubiNap" (2011), "Wolno" (2007, złota płyta), "Nap" (2005). Na jego płytach zagrali m. in. Clarence Penn, Chris Potter, Manuel Valera, Grégoire Maret, Mino Cinelu, Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk. Koncertował w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.
Autorką koncepcji i scenariusza jest sama wokalistka, a reżyserem Adam Romanowski, z którym Natalia współpracowała przy dwóch poprzednich klipach: "Kobieta" oraz "Halo tu Ziemia”. W piosence poruszona jest kwestia natury i ekologii oraz troska o to czy świat, nowe technologie i wreszcie my sami, podążamy odpowiednią drogą, czy nie podcinamy gałęzi, na której siedzimy. Muzykę Natalia stworzyła wraz z Archie Shevskym i Michałem Dąbrówką, a słowa wspólnie z Mariką Martą Kosakowską. - Mało brakowało, a nie byłoby tej piosenki. Stworzona została jako ostatnia. Nie wiem czy to właśnie dlatego, ale jest ona jedną z moich ulubionych na płycie - mówi Natalia Kukulska. - Przewrotnie ma energię koncertową i choć jej charakter jest stricte elektroniczny, ma rockowo-bigbitowy sznyt. Treść utworu ma wydźwięk proekologiczny. Na naszej planecie kończą się zasoby potrzebne do życia. Mało myślimy o kolejnych pokoleniach, działając ze szkodą dla natury. Czy to początek końca? Na pewno moment, w którym warto włączyć świadomość a może częściej spoglądać w kosmos. Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bardzo bogatym dorobku. Debiutowała jako siedmiolatka i artystycznie przeszła długą drogę. W 1996 roku wydała pokrytą złotem pierwszą dorosłą płytę "Światło". Jeszcze większym sukcesem okazał się kolejny album "Puls", który pokrył się platyną. Album "Halo tu Ziemia" ukazał się 29 września 2017 roku.
Udział właśnie potwierdzili Natalia Kukulska, BOKKA, Otsochodzi, Stefan Wesołowski, Stay Nowhere, Ala Zastary, Giorgio Fazer, Kalina, Maniucha i Ksawery oraz Jarecki. Natalia Kukulska to jedna z najbardziej uznanych wokalistek na polskiej popowej, poszukującej scenie, w 2017 wydała świetnie przyjęty album "Halo Tu Ziemia". Bokka wystąpi na Enea Spring Break promując swój trzeci album, który ukaże się nakładem wytwórni [PIAS]. Otsochodzi to jeden z najgorętszych obecnie wykonawców hiohopowych w Polsce, którego krążek "Nowy Kolor" wydany dla Asfaltu to jedna z najpopularniejszych płyt ubiegłego roku. Stefan Wesołowski to artysta nominowany do Paszportu "Polityki" i zwycięzca (za "Rite Of The End") plebiscytu "Gazety Wyborczej" na najlepszy polski album 2017 roku. Wśród nowych artystów nie zabraknie także świeżych składów z Polski, w tym chwalonego Stay Nowhere (Antena Krzyku), folkowego duetu Maniucha i Ksawery, wspólnego projektu znanych z New People Alicji Boratyn oraz Jakuba Sikory czyli projektu ALA|ZASTARY, duetu Giorgio Fazer (Mateusz Franczak oraz Miron Grzegorkiewicz z formacji JAAA!), Kaliny (świetny debiutancki album "Czyste Szumienie") oraz Jareckiego, który w 2017 zachwycił słuchaczy krążkiem "Za Wysoko". Wcześniej zapowiedziano, że na Spring Breaku wystąpi Kortez. W ramach Spring Breaku odbywają się koncerty, panele oraz warsztaty, które organizowane są w różnych miejscach na terenie Poznania. Trwająca trzy dni impreza ma służyć prezentacji młodych, w tym także wielkopolskich, zespołów zarówno publiczności, jak i wpływowym osobom ze środowiska muzycznego.
Fabuła opiera się na indywidualnych, równoległych historiach bohaterów. Przedstawia ich na życiowym zakręcie. Widzimy ich samotność, poszukiwania, dążenia, próby kontaktu z wyższą mocą. Za reżyserię odpowiadają Ewa Radzewicz i Adam Romanowski, z którymi Natalia współpracowała również przy teledysku do swojego poprzedniego singla "Kobieta". Wideo, w którym zagrała Kinga Preis można obejrzeć pod tym adresem. "Halo tu Ziemia" to nowoczesna i odważna w brzmieniach kompozycja, która stworzona została przez Natalię w kolektywie z Michałem Dąbrówką, Archie Shevskym i Marcinem Górnym. - Chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach. W dużym skrócie o tym jest ta piosenka - mówi o swoim tekście do piosenki wokalistka. - Czy przypadkiem nie jesteśmy pionkiem w rękach stwórcy? Czy umiemy korzystać z naszej wolności? Może to dla nas zbawienne, że nie wszystko jest w naszych rękach i nie mamy na wszystko wpływu? Ale kto za tym stoi? "Halo tu ziemia, kto nade mną ma moc? Halo tu Ziemia, chyba bawi go to". Tyle wiemy o kosmosie, ale nie odpowiemy definitywnie na najważniejsze pytania. "Nowych połączeń brak". Tam rozgrywa się coś, o czym nie mamy pojęcia, a u nas znajoma doczesność, nad którą próbujemy bezskutecznie jeszcze zapanować - "Tam niebo, tu ziemia"(…). Uwielbiam w niej brudne, żywe bębny, wyczynowy arpeggiator i pijanego Norda. Album "Halo tu Ziemia" to zbiór oryginalnych i nieszablonowych utworów, często wyrywających się z przewidywalnych form produkcyjnych. Czuć dojrzałą kreację i zabawę dźwiękiem, a zarazem wszystkie eksperymenty brzmieniowe są jedynie przyprawą do przekazu treści. Analogowe, mięsiste brzmienia syntezatorów i żywa, dynamiczna perkusja a do tego charakterystyczny, coraz mniej uładzony, chropowaty wokal Natalii to zupełnie nowa, progresywna odsłona Artystki. Trzonem tej płyty są kompozycje i teksty, których oryginalność nie zostawia słuchacza obojętnym. W warstwie lirycznej bywa dowcipnie, nawet autoironicznie,ale nie brakuje powagi i refleksji. Natalia właśnie rozpoczęła trasę promującą album. Oto harmonogram nadchodzących koncertów: 15 października - Włocławek, CK Browar B 18 października - Lublin, Klub 30 19 października - Biłgoraj, Biłgorajskie Centrum Kultury 20 października - Rzeszów, LUKR 21 października - Przemyśl, Centrum Kulturalne 25 października - Warszawa, Klub MIŁOŚĆ 27 października - Sosnowiec, Sala Widowiskowo-Koncertowa MUZA 10 listopada - Kołobrzeg, Regionalne Centrum Kultury 1 grudnia - Łódź, klub Wytwórnia 8 grudnia - Kielce, Wojewódzki Dom Kultury Natalia Kukulska to polska wokalistka, autorka tekstów i producentka. Zaczynała od piosenek dla dzieci, by w 1996 roku wydać pokrytą złotem pierwszą "dorosłą" płytę "Światło". Jeszcze większym sukcesem okazał się kolejny album "Puls", który pokrył się platyną. Artystka trzykrotnie nominowana była do Fryderyka. "Ósmy Plan", poprzedni longplay w dorobku Natalii Kukulskiej, ukazał się w lutym 2015 roku.
Utwór "Kobieta" to ciąg dalszy eksperymentów artystki z muzyką elektroniczną. Kompozycja stworzona została przez Natalię w kolektywie z Michałem Dąbrówką, Archiem Shevskym i Marcinem "Małym" Górnym. Ideą tego singla, jak i całej płyty, którą poprzedza, jest zapis żywych emocji i muzycznych pomysłów. Dancehallowe zwrotki kontrastują z charakterystycznym, niespotykanym refrenem, opartym na wokalizie. Artystka odpowiada także za tekst będący swoistą apoteoza kobiety. Wysublimowany, artystyczny klip, który za pomocą plastycznych, surrealistycznych i przerysowanych form przedstawia różnorodne wcielenia kobiety, zrealizował Adam Romanowski. Koncepcję stworzyła sama Natalia. Na potrzeby teledysku Jaga Hupało przygotowała specjalne peruki, które współgrają ze strojami wykonanymi przez Vasinę. Wideo, w którym widzimy Kukulską w rozmaitych, niekonwencjonalnych stylizacjach można obejrzeć pod tym adresem. Utwór jest pierwszą muzyczną odsłoną nowego albumu artystki, który ukaże się jesienią 2017 roku. Nowy materiał powstawał ponownie we współpracy z mężem gwiazdy, Michałem Dąbrówką. W sesji, która odbywała się w domowym studiu spreparowanym w górach, udział brało także dwóch innych muzyków. Numery powstawały podczas swoistych jam sessions. Jak zapewnia wokalistka, będzie sporo melodii oraz odważne brzmienie i odważne pomysły. Natalia Kukulska to polska wokalistka, autorka tekstów i producentka. Zaczynała od piosenek dla dzieci, by w 1996 roku wydać pokrytą złotem pierwszą "dorosłą" płytę "Światło". Jeszcze większym sukcesem okazał się kolejny album "Puls", który pokrył się platyną. Artystka trzykrotnie nominowana była do Fryderyka. "Ósmy Plan", ostatni longplay w dorobku Natalii Kukulskiej, ukazał się w lutym 2015 roku.
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES