KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Opera Lwowska - VIVAT OPERETTA część II

Opera Lwowska - VIVAT OPERETTA część II

artyści Opery Lwowskiej

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>5</b> na 5
Średnia ocena: 5 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Opera Lwowska - Lwowski Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Projekt teatru wykonał dyrektor lwowskiej Szkoły Przemysłowej prof. Zygmunt Gorgolewski, który w 1895 roku wygrał konkurs ogłoszony przez magistrat lwowski. Budowę rozpoczęto w czerwcu 1897 roku. Obiekt usytuowany jest w rejonie dawnego placu Gołuchowskich, zamyka perspektywę Wałów Hetmańskich, dziś Prospekt Swobody (Aleja Wolności). W latach 1897-1900 Gorgolewski osobiście kierował budową i nadzorował wykonanie wszystkich prac związanych z wyposażeniem i artystycznym ozdabianiem gmachu. Koryto Pełtwi zostało zasklepione, a na nowatorskim fundamencie żelbetowym zaprojektowanym przez inż. Jana Boguckiego, wzniesiono ściany z cegły i kamienia. Przy projektowaniu i budowie teatru uwzględniono 114 przepisów przeciwpożarowych i budowlanych. Koszt budowy i wyposażenia gmachu wyniósł półtora miliona koron. Na skutek osunięcia się gruntu po zbudowaniu gmachu, wejście do niego prowadzi wprost z przyległego placu, a nie, jak pierwotnie planowano, po paradnych schodach. Do prac przy ozdabianiu gmachu teatralnego zaproszono najbardziej znanych artystów malarzy i rzeźbiarzy ówczesnego Lwowa. 4 października 1900 roku odbyło się uroczyste otwarcie teatru w obecności gości honorowych: Henryka Sienkiewicza, Ignacego Paderewskiego, Henryka Siemiradzkiego, prezydenta miasta Godzimira Małachowskiego, namiestnika Leona Pinińskiego, marszałka krajowego Stanisława Badeniego oraz delegacji praskiej z burmistrzem Vladimirem Srbem i byłym dyrektorem Teatru Narodowego Divadla Františkiem Adolfem Šubertem. Odegrano hymny: polski, austriacki i czeski. VIVAT OPERETKA To najpiękniejsze duety i arie operetkowe świata J. Straussa. Toast Orłowski z operetki "Zemsta nietoperza" J. Straussa. Verse Adele z operetki "Zemsta nietoperza J. Straussa. "Gangster galop" I. Kalmana. Aria Pan X z operetki "Księżniczka cyrk" F. Lo. Eliza Piosenka z musicalu "My Fair Lady" I. Kalmana.Duet Silva i Edwina z operetki "Silva? F. Lehara. Romans I. Kalmana.Duet Bonnie i Stasia z operetki "Silva" J. Strauss. Polka "Trick utwór" J. Straussa. Walc "Opowieści Lasku Wiedeńskiego" F. Lo. Freddie Serenada musicalu "My Fair Lady" F. Lehara.Duet Hanna i Danilo 1. J. Straussa. Walc "Wiosna Voices" z operetki "Wesoła wdówka" Jacques'a Offenbacha, Aria Perikoly z operetki "Perikola" 5. F.Lehar. Aria Książę operetki "Kraina uśmiechu" 6. V. Yumens. "Rumba, Carioca" 7. F. Lehara. Aria Dzhuditty z operetki "Dzhuditta" I. Kalmana.Duet Sarah i Gaston "Ha-ca-ca" z operetki "Cygańska Prime" J. Offenbach. Kan-kan z operetki "Orfeusz w piekle"
Opera Lwowska - VIVAT OPERETTA część II - filmy i grafiki
Foto #1 - Opera Lwowska - VIVAT OPERETTA część II
Foto #2 - Opera Lwowska - VIVAT OPERETTA część II
Foto #3 - Opera Lwowska - VIVAT OPERETTA część II
Foto #4
Foto #5 - Opera Lwowska - VIVAT OPERETTA część II
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
15 listopada 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Franciszek oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Piękny koncert. Zarówno orkiestra jak i soliści pokazali wielki kunszt muzyki i śpiewu. Pokazy taneczne dodatkowo wzbogaciły koncert."
14 listopada 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Grażyna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wrażenia cudowne, wspaniale spędzony wieczór wśród uzdolnionych ludzi - ciężko pracujących na sukcesy. Majstersztyk dyrygenta. Polecam wszystkim."
14 listopada 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Leopold oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Byłem na I cz. Opery Lwowskiej. Z wielkim zainteresowaniem chciałem obejrzeć cz II. Niestety był to koncert powtórzony cz.I. "
12 listopada 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Elżbieta oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Bardzo ładne widowisko, piękne arie operetkowe w pięknym wykonaniu lwowskich artystów i fantastycznej orkiestry. Miło spędzony wieczór!"
11 listopada 2016
Ocena: 5 na 5
pl
janusz oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspaniałe przedstawienie, wyśmienite głosy solistów którzy z radością śpiewali. Wysoki poziom muzyczny, a dumka była niezwykle wzruszająca i bardzo subtelnie wykonana. Byliśmy zachwyceni radością śpiewania, baletem i orkiestrą, i ochotą wykonywania bisów."
11 listopada 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Eugeniusz oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Super przepiękne głosy polecam."
11 listopada 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Jan oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Świetny spektakl."
11 listopada 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Lidia oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Polecam, fantastycznie spędzony wieczór. "
W związku z przepisami Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno