KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Excentrycy, Rejs i inne filmy regionu - Dixie Brotherhood

Excentrycy, Rejs i inne filmy regionu - Dixie Brotherhood

Dixie Brotherhood

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>5</b> na 5
Średnia ocena: 5 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Gdy pojawił się film Excentrycy. Po słonecznej stronie ulicy - który był kręcony m.in. w Toruniu - mieszkańcy regionu zwariowali na punkcie swingu. Zespół Dixie Brotherhood poszedł o krok dalej i nagrał płytę utrzymaną w tym klimacie z muzyką z filmów kręconych w regionie Kujaw i Pomorza na przestrzeni lat. Dzięki temu usłyszymy motywy z takich obrazów jak np. Rejs, Prawo i pięść, Przystań, Czterech pancerni i pies czy wspomniani już Excentrycy. A to wszystko w nowych, niepowtarzalnych aranżacjach w stylu swingu i jazzu prosto z Nowego Orleanu. Dixie Brotherhood to toruński zespół jazzu tradycyjnego, który nawiązuje do tradycji ulicznego muzykowania w Nowym Orleanie na początku XX wieku. Do tej pory sięgali po repertuar tak wielkich autorytetów, jak Edward Kid Ory, Jelly Roll Morton czy Louis Armstrong. W czerwcu 2015 roku nagrali płytę Train To New Orleans, na której gościnnie wystąpił czołowy Polski wokalista jazzowy Janusz Szrom. W Dworze Artusa formacja zaprezentuje materiał z najnowszego albumu zatytułowanego W kinie, na którym znalazły się utwory z filmów związanych z województwem kujawsko-pomorskim. Muzycy Dixie Brotherhood postanowili spojrzeć na filmowy materiał jak na standard jazzowy - i to decyduje o wyjątkowości tego projektu. W ten sposób muzyka filmowa została odczytana jakby na nowo, a znane tematy można usłyszeć w nowoorleańskim brzmieniu. Całość dopełnia niepowtarzalny głos Pauliny Grochowskiej - wokalistki, która została zaproszona do nagrania partii wokalnych na płycie. Również w trakcie koncertu przekonamy się, jak w każdym utworze będzie odkrywać przed nami zgoła inną barwę. Płyta W kinie powstała przy wsparciu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego.
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
27 października 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Beata oceniając napisał(a) dodatkowo:
"koncert super !!!! muzycy pełny profes !!!! najlepszy był bębniarz - polecam - dawka energii gwarantowana!"
17 października 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Anna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"To był wspaniały koncert. Wysoki poziom artystów, którzy zarażali swoją dobrą energią publiczność. BRAWO !!!"
16 października 2016
Ocena: 5 na 5
pl
Beata oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspaniały koncert, na wysokim poziomie pod każdym względem, muzycznym, wokalnym, artystycznym. Poza tym emanowała ze sceny dobra, przyjazna atmosfera, która udzielała się publiczności. Świetny pomysł na filmową płytę i rewelacyjne aranżacje znanych, a jakby nowych utworów. Brawo Dixie Brotherhood ! To kiedy następny koncert?:)"
W związku z przepisami Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno