KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Stary Klamor w Dziadkowym Szranku - Teatr Reduta Śląska

Stary Klamor w Dziadkowym Szranku - Teatr Reduta Śląska

Spektakl w reżyserii Iwony Woźniak

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>5</b> na 5
Średnia ocena: 5 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Sztuka chorzowskiego Teatru Reduta Śląska to historia wielopokoleniowej rodziny Ślązaków mieszkających w Chorzowie. Bardzo ciekawym i podbudowującym realizm smaczkiem w scenariuszu jest to, że za podstawę do napisania utworu posłużyły refleksje członków zespołu. Spektakl działającego przy Chorzowskim Centrum Kultury amatorskiego Teatru Reduta Śląska został zainspirowany książką "Drach" Szczepana Twardocha. Reżyserem spektaklu jest Iwona Woźniak, natomiast twórcami scenariusza są Joanna Sodzawiczny i Sandra Staletowicz. Spektakl zostanie wystawiony przez chorzowski Teatr Reduta Śląska. Jest to najstarszy teatr w regionie i jeden ze starszych w Polsce - powstał 3 września 1933 roku. Najważniejszym założeniem teatru od początku jego istnienia było krzewienie języka polskiego. Drugim ważnym celem było wychowanie estetyczne środowiska, do którego nie docierał jeszcze teatr zawodowy ze swoimi sztukami. W Reducie Śląskiej aktorami były osoby różnych profesji. Do realizacji swych przedsięwzięć angażowali fachowców: reżyserów, choreografów, scenografów czy muzyków, którzy swoim doświadczeniem, wiedzą, mogli pomóc w realizacji spektakli. W latach 1933 - 1939 Reduta Śląska zrealizowała 29 premier, a w latach 1945 - 1995 było ich około 80. W marcu 2012 roku - w Chorzowskim Centrum Kultury - Reduta Śląska wznowiła spotkania, a od września 2012 roku działa jako sekcja ChCK.
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
3 kwietnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
BARBARA oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Sztuka godna polecenia. Skłania do refleksji nad własnym życiem, pochodzeniem, zachowaniem rodzinnych śląskich tradycji. Oby takich sztuk było więcej. "
W związku z przepisami Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno