KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
Słownik Ptaszków Polskich - Teatr IMKA

Słownik Ptaszków Polskich - Teatr IMKA

Agnieszka Suchora / Iza Kuna Olga Bołądź Dorota Rabczewska Robert Rozmus Dominik Bąk Janusz Chabior

kategoria
1
wydarzenie
Średnia ocena: <b>3.86</b> na 5
Średnia ocena: 3.86 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Krzysztof Materna rozpoczął próby spektaklu opartego na opowiadaniu "Słownik Ptaszków Polskich". Powstanie spektakl w znakomitej obsadzie - o klanach językowych w czasach, gdy całe grupy społeczne porozumiewają się językami zrozumiałymi wyłącznie dla siebie, a niezrozumiałymi dla innych, co uniemożliwia komunikację w "życiu plemiennym". Punktem wyjścia do najnowszych obserwacji mutującej polszczyzny, która sprawia, że Polacy nie wiedzą co do siebie mówią, stało się dla Krzysztofa Materny opowiadanie Jakuba Morawskiego, nagrodzone na konkursie satyrycznego miesięcznika "Chimery". - Morawski ma słuch na polszczyznę absolutny - mówi Krzysztof Materna - Stawia nam zasadnicze pytania: czy język polski jest w dalszym ciągu narzędziem naszej komunikacji czy może rozbija naszą językową tożsamość? Czy chcemy się słuchać nawzajem skoro się nie rozumiemy? Pracując nad spektaklem, zadajemy sobie również pytanie, czy nieprawdopodobna liczba językowych nieporozumień nie stanowi poważnego zagrożenia dla naszego społeczeństwa, którego rozwiązaniem może być zbiorowa terapia. W czasach w których żyjemy, w których nie wiemy w jakich czasach żyjemy, coraz trudniej jest się porozumieć. Języki złożone z tych samych niby wyrazów wydają się chcieć coraz bardziej ze sobą kłócić i rozmijać, jakby już dały sobie spokój z możliwością porozumienia. "Słownik Ptaszków Polskich" chce mówić o tym jak skłócona wielojęzyczność nie zbiega się w żadną komunikację, a rozmowy między postaciami powodują coraz większą przestrzeń rozmijania się. Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych.
6 października 2018
godz. 20:15

Słownik Ptaszków Polskich

Ceny biletów:
140 PLN
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
14 grudnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
JANUSZ oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Żenujące widowisko, zwłaszcza w wykonaniu Materny, wulgaryzmy, kompletne dno. Dobrze że była przerwa, sporo osób opuściło salę, ja z moją rodziną też. Takich widowisk nie powinno być w tak pięknym naszym miejscu - Teatrze Muzycznym. Nie przyjeżdżajcie tu więcej, nie chcemy takich widowisk. "
12 grudnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
STEFAN oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Satyra na naszą RZECZYWISTOŚĆ. Szczególnie ludzi niby-wykształconych (druga część)"
12 grudnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Dagmara oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Bardzo dobre przedstawienie, trochę "Dzień Świra", trochę Masłowska i dużo krzywego zwierciadła... Polecam"
12 grudnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Sandra oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Super spektakl."
12 grudnia 2017
Ocena: 1 na 5
pl
Agnieszka oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Nie nudziłam się, ale przedstawienie nie spełniło moich oczekiwań."
12 grudnia 2017
Ocena: 1 na 5
pl
julita oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Pomysł na spektakl interesujący, realizacja tragiczna, całość żenująco prymitywna. Nie wytrzymałyśmy nawet do przerwy, wyszłyśmy w trakcie pierwszej części. "
12 grudnia 2017
Ocena: 5 na 5
pl
Barbara oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Spektakl fantastyczny. Jest to sztuka nowoczesna. Materna świetnie pokazuje nowy styl bycia szczególnie młodych ludzi. "
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz się na zapisywanie i przechowywanie plików cookie oraz przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje o zakresie oraz rodzaju przetwarzanych danych znaleźć można w naszej polityce prywatności. W przypadku niewyrażania na to zgody, prosimy o zamknięcie tej strony.
Rozumiem, zamknij to okno