KupBilecik.pl wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
KNŻ - Kazik Na Żywo

KNŻ - Kazik Na Żywo

Adam Burzyński, Robert Friedrich, Tomasz Goehs, Michał Kwiatkowski, Kazik Staszewski

kategoria
0
wydarzeń
Średnia ocena: <b>5</b> na 5
Średnia ocena: 5 / 5
Podoba Ci się tutaj?
Udostępnij to innym...
   
Zespół (początkowo pod nazwą Kazik) powstał w 1991 roku w składzie: wokalista Kazik Staszewski, gitarzysta Adam "Burza" Burzyński, basista Michał "Kwiatek" Kwiatkowski oraz perkusista Kuba Jabłoński. Formacja grała początkowo wyłącznie utwory z solowych projektów Kazika, później uległo to zmianie. Najważniejszym koncertem na początku istnienia kapeli był występ podczas festiwalu w Sopocie w 1992 roku. W 1994 roku zespół Kazik wydał swoją pierwszą płytę Na żywo, ale w studio.
Tuż po nagraniu płyty modyfikacji uległ skład - perkusistę Kubę Jabłońskiego zastąpił Tomasz Goehs, a niedługo po tym w szeregi wstąpił gitarzysta Robert "Litza" Friedrich. W 1995 roku ukazała się druga płyta Porozumienie ponad podziałami. W 1998 roku zespół dołączył do projektu Muzyka Przeciwko Rasizmowi a jego kawałek znalazł się na pierwszej składance Muzyka przeciwko rasizmowi, firmowanej przez Stowarzyszenie Nigdy Więcej. W 1999 roku grupa wydała trzeci album: Las Maquinas de la Muerte. W połowie 2000 roku zespół opuścił Robert Friedrich (zastąpił go Olaf "'Off" Deriglasoff). W 2002 roku wyszła ostatnia płyta - wydawnictwo podsumowujące działalność koncertową zespołu pt.: Występ. W 2004 roku zespół przerwał działalność, a ostatni koncert grupa zagrała 23 maja 2004 w Warszawie w Parku Skaryszewskim. Dnia 29 maja 2008 zapadła decyzja o reaktywacji zespołu Kazik Na Żywo. Pierwszy koncert po reaktywacji KNŻ odbył się 14 lutego 2009 w toruńskim Klubie "Od Nowa". Powrócono do składu z lat 1995-2000 (gitarzystą został ponownie Robert Friedrich). Pod koniec listopada 2011 ukazała się ich kolejna płyta zatytułowana "Bar La Curva / Plamy na słońcu". Obecnie osiągnęła już status platynowej płyty. KNŻ wystąpi na scenie warszawskiego Klubu Stodoła 21 marca 2013.
KNŻ - Kazik Na Żywo - filmy i grafiki
Ostatnie komentarze i oceny naszych klientów
28 stycznia 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Adriana oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Procedura zakupu biletu bardzo dogodna. Organizacja koncertu nieco słabsza- spore opóźnienie i nie znalazłam nigdzie wcześniej informacji o tym ,że będzie też support, a uważam, że powinno się o tym powiadamiać uczestników imprezy.Kazik jednak zadziwia poziomem wykonania, kondycją i przesłaniem.gratuluję!"
27 stycznia 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Gosia oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Szybko, sprawnie, czytelnie.. Czyli tak jak powinno być :)"
27 stycznia 2014
Ocena: 5 na 5
pl
kojot oceniając napisał(a) dodatkowo:
"wszystko super tylko niestety dla połowy ludzi nie było miejsca na kurtki w szatni , a koncert z kurtką na grzbiecie ... możecie sobie wyobrazić. ewentualnie jedna osoba z grupy mogła pilnować kurtek a reszta się bawiła."
27 stycznia 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Kasia oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Kazik nigdy mnie nie zawiódł!! Pełen ekspresji i emocji koncert! Od dwudziestu lat je we mnie wzbudza i będzie wzbudzał nadal!!(tak myślę:)) Na następny koncert pójdę na pewno!!"
27 stycznia 2014
Ocena: 5 na 5
pl
L oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Polecam, wszystko sprawnie i bezpiecznie."
27 stycznia 2014
Ocena: 5 na 5
pl
Wiesław oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Zakup biletu na kupbilecik.pl bardzo wygodna i sprawna transakcja. Koncert bardzo udany, przy licznie zgromadzonej publice, zespół w dobrej formie."